Fark Etseniz de Etmeseniz de Büyüyorsunuz

Benim için bir şey yapmanızı istiyorum. Geçen yılın aynı zamanlarına bakmanızı, farkında olabileceğiniz tüm değişiklikleri, hareket tarzınızdaki değişiklikleri, tahammül ettiğiniz şeyleri ve savunduğunuz değerleri zihinsel olarak not etmenizi istiyorum. Bu değişikliklerin önemli olması gerekmiyor. Sizi gururlandırmak zorunda bile değiller. İstediğiniz şeyleri elde edememiş olabilirsiniz. Ya da belki de istediğiniz her şeyi yaptınız.

Ama eminim hayatınızın en az bir alanını ve büyüdüğünüz yeri tam olarak belirleyebilirsiniz. Gözünüzdeki en önemsiz şey olabilir, çevrenizdekilerin veya toplumun ödüllendiremeyeceği bir şey. Ne olduğuna bakılmaksızın, daha güçlü ve kendinizden daha emin olduğunuz bir alanı tam olarak belirleyebileceğinizden eminim.

Büyüme o kadar istikrarlı bir şekilde gerçekleşir ki, aylar veya yıllar sonrasını düşünene kadar bunun farkına bile varmazsınız. Gücünüzün bir gecede arttığına tanık olmayacaksınız. Bu zaman alacaktır. Zihninizin kötü alışkanlıkları ve toksik davranışları unutması ve dünyanın engellerine karşı daha dirençli hale gelmesi için birçok şansa ihtiyacı var.

Eskiden tahammül ettiğiniz şeyler sizi şok edecek. Davranış tarzınız sizi utandırabilir. Ancak önceki eylemlerinizden pişman olmamalısınız. Geriye dönüp baktığımızda, hepimiz geri dönüp işleri farklı şekilde yapabilmeyi diliyoruz. Ancak gerçek büyümenin gerçekleşmesi için zayıflıklarımıza maruz kalmalıyız. Kendimizi sorguladığımız rahatsız edici durumlara yerleştirilmeliyiz. Büyüme kavramı, eskiden nasıl olduğunuza takılıp kalmayı bırakıp, bunun sizi nereye götürdüğüne odaklanırsanız, tam bu anda inanılmaz derecede güzeldir.

Büyüme

Her geçen gün daha da güçleniyorsunuz ve bunun farkına bile varmayabilirsiniz.

Hayır demeye alıştıkça büyüyorsunuz. Standartlarınızı ne kadar yükseltirseniz, o kadar büyürsünüz. Bedeninizde ne kadar güvende olursanız, büyürsünüz. Mükemmel bir insan olmadığınızın ve öğrenene kadar hata yapmaya ve düşmeye devam edeceğinizi kabul etmeniz büyümedir.

Gücünüz canlı, durdurulamaz ve her zaman içinizde var olmuştur. Her gün, öğrenilecek dersler ve kendinizi geliştirmek için yeni bir fırsat vardır.

Your Page Title

Yaşadığınız bu deneyimler boşa gitmedi. Sizi şekillendiriyorlar, yol açıyorlar ve her gün kendinizin en gerçek versiyonu oluyorsunuz.