Neden Kötü Şeyler Olur… Olumsuzluk Bulaşıcı Mıdır?

Çekim Yasasını okuduğunuzda, odak noktası genellikle Yasayı kendi yararınıza nasıl kullanabileceğinize ve istediğinizden daha fazlasını hayatınıza nasıl çekeceğinize odaklanacaktır. Çekim Yasası, evrendeki hem olumlu hem de olumsuz her şeyi ilgilendirir. Sonuç olarak bu, tüm kalp kırıklıklarınızın, geçmiş travmalarınızın ve zorluklarınızın neden olduğunu anlayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, hayatınızın yolculuğuna bu şekilde baktığınızda, kendiniz için nasıl daha mutlu bir gelecek sağlayabileceğinizi görmek daha kolay.

Her zaman ‘Neden başıma kötü şeyler geliyor?’ diye merak ediyorsanız, bu kılavuz hayatınızdaki olumsuzlukların nedenlerini daha sıkı kavramanıza yardımcı olabilir. Ayrıca geçmişteki olumsuzlukların etkisini azaltırken nasıl ilerleyeceğimizi de keşfedeceğiz. Baştan sona, başından geçenleri daha fazla anlamlandırmayı öğrenmeye ve üretken bir geleceğe bakmaya odaklanacağız.

Kötü Şeyler Olduğunda Gerçekten Suçlu Muyuz?

Kötü şeylerin neden olduğunu düşünmek acı verici olabilir. Genellikle kendimizi suçlamaya veya travmalarımızın değersiz olduğumuzu gösterdiğini varsaymaya meyilliyiz. Ancak, durumun gerçekliği, sandığınızdan daha karmaşıktır.

Özellikle, son zamanlarda yapılan psikolojik çalışmaların olumsuzluğun bulaşıcı olduğunu gösterdiğini hatırlamak önemlidir. Düşüncelerimize ve duygularımıza sızar, fikirlerimizi etkiler ve inançlarımızı şekillendirir. Bu nedenle, iyi niyetler belirlemiş olsanız ve bunları gerçekleştirmek için Çekim Yasasını kullanmaya çalışsanız bile, çevrenizden bulaşıcı olumsuzluklar önünüze çıkabilir.

Neden Kötü Şeyler Olur?

Çekim Yasasının şimdiye kadar yaşadığınız kötü şeylerle nasıl ilişkili olduğunu açıklayabilecek beş önde gelen teori var. Bu anlayışla, gelecekte kendinizi kötü şeylerden nasıl koruyacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

1. Bunu Korku veya Olumsuzluk Yoluyla Gösterdiniz

Bu gerçeği göz ardı etmemek önemlidir, çünkü korku veya olumsuzluk nedeniyle hayatınızda yanlışlıkla kötü şeylerin olmasına neden olabilirsiniz. Başka bir deyişle, bir niyet belirlerseniz ancak bilinçaltınızdaki ilişkili sınırlayıcı inançlarla mücadele etmezseniz, karışık sinyaller gönderebilirsiniz. Bunlar sadece istediğinizi gerçekleştirmenize alıkoymakla kalmaz, aslında sizi hayatınızda hiç istemediğiniz şeyleri yapmaya yönlendirir. Geriye dönüp düşünürseniz, en zorlu deneyimlerinizle aynı zamanda var olan, tanınmayan veya bastırılmış korkulara sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Kötü şeylerin bu yaygın nedenini aşmanın yolu, gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz hakkında sahip olduğunuz karışık duygularla yüzleşmektir. Yokmuş gibi davranmaya çalışmak yerine, onlara sağlam bir şekilde bakın, üretken ve olumlu inançlarla onlara nasıl karşı koyacağınızı öğrenin.

2. Başka Biri Bunu Belirtti

“Neden kötü şeyler oluyor?” sorusu üzerine düşünürken Ayrıca kendinizin ötesine bakmaya değer. Olumsuzluk derinden bulaşıcıdır. Bu nedenle, başka biri sürekli olumsuzluktan bahsettiğinde bunu sıklıkla deneyimleyeceksiniz. Bu, özellikle sevdiğiniz veya etrafta çok zaman geçirdiğiniz biriyse geçerlidir.

Bir kez daha, mücadele ettiğiniz belirli kötü şeyleri düşünün ve çevrenizde kimlerin olduğunu düşünün. Bu, yaşadığınız olumsuzluğu dışa vurmuş olabilir mi?

Olumsuz bireyler hakkında düşünmenin yanı sıra, olumsuz genel ortamlar önemli bir faktör olabilir. Kötü enerjiyi bir işyerinde, hatta birçok insanın mutsuz olduğu bir binada absorbe edebilirsiniz. Bu, hayatınıza kimlerin girmesine izin verdiğinizin, olumsuz insanlarla ne kadar zaman harcadığınızın ve kendinizi korumak için hangi sınırları belirlediğinizin bilincinde olmanız için önemli bir hatırlatmadır.

Öte yandan, pozitif insanlarla birlikte olmak, hayatınıza iyi şeyleri çekmenize aktif olarak yardımcı olabilir.

3. Sapma

Kötü şeyler olduğu için Çekim Yasasının geçerliliğinden şüphe ettiyseniz veya bu kavramı kendinizi daha kötü hissettirmek için kullandıysanız, büyük olasılıkla bir sapma sürecine giriyorsunuzdur.

Bu bağlamda sapma, büyümeden kaçınmak, takılıp kalmak ve en büyük istek ve ihtiyaçlarınız konusunda cahil kalmak demektir. Bu nedenle, kendinizle ilgili kaçınmaya çalışıyor olabileceğiniz belirli duygular veya belirli gerçekler olup olmadığını kendinize sorun; Bu kaçınmanın, olumsuz deneyimlerle nasıl ilişkili olabileceğini düşünün.

Ancak, bazen bazı şeyleri saptırmak veya bunlardan kaçınmak istemenin doğal olduğu konusunda net olun. Kendini tanıma, özellikle kendimiz veya yaşam amacımız hakkında daha önce inandıklarımızla çeliştiğinde korkutucu olabilir. Bu nedenle, saptırmak için kendinize yüklenmeyin, bunun maliyetini kendinize hatırlatın. Tersine, büyümeyle ilişkili faydaları düşünün.

4. Evrenin Sizin İçin Planladığı Bir Şey Var (Zamanlama Her Şeydir)

Kalp kırıklığı ve travma yaşadığınızda, genellikle bu deneyimlerin daha iyi bir geleceğe yol açmasının olası bir yolu yokmuş gibi hissedebilirsiniz.

Ancak bazen şu anda olumlu bir şey gerçekleştiremezsiniz çünkü evrenin daha sonraki bir tarihte daha da iyi bir şey gerçekleştirmenize ihtiyacı vardır. Başka bir deyişle, olumsuzluklar bazen en önemli hedefinize giden yolda gerekli bir adım olarak gelebilir. Bazı yaşam olayları ne kadar acı verici olursa olsun, genellikle benzersiz hediyeleriniz için evrenin planının bir parçası olacaklardır.

Ayrıca, bir noktada bir şeyi (örneğin sevgi veya bolluk) başarılı bir şekilde gerçekleştiremediğiniz için, bunun asla yapamayacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. Zamanlama herşeydir! Ve azim anahtar olabilir.

Bu nedenle, tekrar denemek için doğru ana ulaştığınızı gösteren işaretlere ve sezgilere karşı tetikte olun. Geriye dönüp baktığınızda, mücadeleniz olmasaydı nihai neşenizin azalacağını görebilirsiniz.

5. Kontrolümüz Dışında

Son olarak büyük ve korkunç olayları düşünün. Çağdaş Çekim Yasası uygulayıcılarının çoğu, bu tür olayların kurbanlarının kendi acılarına neden olduğunu veya hayatlarının tam kontrolünün ellerinde olduğunu söylemek istemezler. Aksine, hayatta prensipte hiçbir kontrolümüz olmayan ve tüm çabalarımıza rağmen engelleyemediğimiz bazı şeyler olduğunu not edebilirler. Sonuçta, tezahür karmaşık bir süreçtir. Tüm bireysel niyetlerimizin dengesi, öngörülemeyen sonuçlar üretecek şekilde etkileşime girebilir.

Muhtemelen tam kontrole sahip olmadığımız mesajından çıkarmamız gereken iki önemli şey var. Her şeyden önce, bazen travmatik bir olayı önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. İkincisi, bunun yerine o travmaya karşı içsel tepkinize odaklanmaktan faydalanacaksınız. Bu, üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz bir şeydir.

Şimdi Ne Var? Nasıl İleri Gidilir?

Negatifliğin nasıl bir bulaşıcılık gibi davrandığına ve Çekim Yasasının travmada nasıl bir dizi rol oynayabileceğine dair daha sağlam bir anlayışla donanmış olarak, şimdi ne yapmanız gerektiğini düşünmeye devam edelim. Yukarıda tartışıldığı gibi, yanlışlıkla olumsuzluk gösterme şansını azaltmanın yolları vardır. Bununla birlikte, enerjinizin büyük kısmını aktif olarak pozitifliği adamak daha mantıklıdır.

Kendi durumunuzla ilgili olabilecek örneklerle birlikte, kötü bir deneyimden sonra ilerlemek için yapabileceğiniz üç güçlü şeyi burada bulabilirsiniz.

1.Kendinizle Yarışın

Kendinize meydan okumanın önemli olduğu birçok duyu vardır. İlk olarak, konfor alanlarımızda kaldığımızda ilerlemek yerine durgunlaşırız. Hayatınızda zor bir dönemden geçtiyseniz, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri bilerek o konfor alanından çıkmaktır. En büyük hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak şeylerin bir listesini yapın. Ardından, hangilerinden kaçındığınızı görün. Bunlara odaklanın ve onlarla gerçekten etkileşim kurun. Kendinize, ne olursa olsun, meydan okumadan öğreneceğinizi söyleyin.

İkincisi, düşünme şeklinize meydan okuyun. Olumsuz düşündüğünüzü fark ettiğinizde, inancın altına varsayımlara ve inancın kökenlerine bakın. Bunu ne zaman ve neden öğrendiniz? Gerçekten onaylıyor musunuz? Sınırlayıcı, olumsuz inancı daha güçlendirici ve olumlu bir şeyle değiştirmek için kendinize ne söyleyebilirsiniz?

2.Kendinizi Bağışlayın

“Neden sürekli başıma kötü şeyler geliyor?” diye sorduğunuzda, psikoloji uzmanları genellikle, iyi şeyleri hak ettiğinize gerçekten inanıyorsanız, olumsuzluğun ötesine geçme olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekerler. Karşılaştığınız her zorluk için kendinizi suçlama zihniyetine takılıp kalırsanız, yalnızca daha fazla kalp kırıklığı yaratacak ve hayatınıza daha fazla olumsuz insanı çekeceksiniz. Bunun yerine, geçmişteki hatalar için kendinizi affedin ve onlara karşı yargılayıcı olmayan bir tutum takının. Elbette, bu tür hataları ve neyi farklı şekilde yapacağınızı belirleyin. Ancak, bunu bir kişi olarak değerinize ilişkin değerlendirmelerden ayırın.

Kendinizi affetmekte zorlanıyorsanız, sevdiğiniz birine karşı aynı tutumu sergileyip sergilemeyeceğinizi bir düşünün. Başka birine karşı daha nazik ve daha anlayışlı olacağınız halde kendinizi suçluyor ve kendinize kızıyorsanız, kendinize çok fazla yükleniyorsunuz demektir. Hepimiz yanılabiliriz ve hatalar gelişimimizin önemli bir parçasıdır.

3.Kendinizi Sevin

Son olarak, kalp kırıklığı ve travmadan sonra ilerlemek için kendinizi derin ve samimi bir şekilde sevmeyi öğrenmeniz gerekecektir. Bu kısmen yanıldığınızı affetme noktasıyla ilgilidir. Ancak, aynı zamanda yeteneklerinizi ve başarılarınızı gerçekten kutlamakla da ilgilidir. Kendiniz hakkında nelerden hoşlanırsınız? Dünyaya hangi değerli şeylere katkıda bulunuyorsunuz? Sevdiğiniz insanlar sizi nasıl tanımlar? Tüm bu sorular, sevgiyi neden hak ettiğinize odaklanmanızı teşvik ediyor.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Sevgi dolu şefkat meditasyonları, kendini sevmeyi geliştirmede faydalı olabilir. Bu uygulamalar, isteklerinizi tekrarlayarak kendinize karşı şefkat geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlar. Meditatif bir durumda tekrarlamak için kendi olumlamalarınızı tasarlayabilirsiniz. Başlamak için iyi bir örnek “Mutlu, sağlıklı, güçlü ve huzurluyum olabilir”. Günlük olarak yapılan sevgi dolu, nazik mesajlar travmadan sonra yavaş yavaş iyileşmenize yardımcı olacaktır.