Duygusal Durumunuzu Yönetmenin 4 Yolu

Mutlu olan biri, ruh halini nasıl kontrol edeceğini bilen kişidir. Tam tersi olduğunda, akışa devam ediyor gibi görünüyoruz. Bu yazıda, duygularınızı ve hayatınızı nasıl kontrol altına alacağınızdan bahsedeceğiz.

Doğru anlarda yavaşlamak, çok fazla güç kaybetmemek ve diğer dakikalarda enerji titreşimlerinizi arttırmak için durumunuzu kendiniz kontrol edebilirsiniz. Buradaki içsel durumu yönetme yöntemleri, farklı yaşam durumlarına uyum sağlamaya yardımcı olur.

1.Yardım İçin Hafızanızı Kurcalayın

Şimdi üzgünseniz veya ilgisizlik ve umutsuzluktan kurtulmak istiyorsanız, geçmişten parlak ve duygusal bir şey hatırlamaya çalışın. Bilim insanları, beynimizin hatıralar ve gerçekler arasında hiçbir fark görmediğini belirtiyorlar. Düşüncelerde deneyimlediğiniz her şey zihinsel düzeyde tekrar başımıza gelir. Hoş anılar enerjiyi arttırır, bir kişiye enerji verir ve daha üretken olmalarına yardımcı olur. Bu şekilde kendinizi herhangi bir duruma sokabilirsiniz.

2.Fiziksel Egzersiz

Olumlu olmak istiyorsanız, basit egzersizlerle kendinize yük olmaya çalışın. Örneğin, yorgunsunuz veya biri sizi işte rahatsız etti. Yürüyüşe çıkın, çömelin, egzersiz yapın. Herhangi bir fiziksel aktivitenin ruh hali üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sinirlerinizi sakinleştirmeniz ve tersine daha fazla kısıtlanmanız gerekiyorsa, uzmanlar vücudu yüklemeyi bırakmanızı tavsiye eder. Böylece enerji titreşimleri zayıflayacaktır.

3. Nefes Egzersizleri

Nefes almak fiziksel aktivite ile birlikte faydalıdır. Kendinizi ‘dağıtmanız’ gerekiyorsa, basit bir ‘adrenalin’ solunum tekniği kullanın – çok sık ve hızlı bir şekilde nefes alın, tamamen akciğerlere hava çekin ve nefes verin. Bu, kanınızdaki adrenalin seviyesini yükseltecek ve bir canlılık dalgası hissedeceksiniz. Vücudunuzu sakinleştirmeniz gerekiyorsa, tam tersine çok yavaş nefes almaya başlayın. Bu nabzınızı yavaşlatacak, sinirlerinizi yatıştıracak ve duygusal durumunuzu dengeleyecektir. Derin nefesler alın ve yavaş nefes verin. 15-20 tekrar yeterlidir. Bunu yatmadan önce yapmanız daha iyidir.

4.Duraklatma Ve Eylem Yöntemi

Enerjinizi artırmanız gerekiyorsa harekete geçin. Örneğin, tembelseniz ve işe gidemiyorsanız, kendinizi zorlayın. İş yapmaya başlar başlamaz beyniniz hemen vücudunuza tembellik durumundan çıkma zamanının geldiğini bildirecektir. Böylece, hareket etmek, çalışmak, aktif olmak istediğiniz akış durumuna hızlı bir şekilde girebilirsiniz. Aksine, yavaşlamamız gerektiğinde, tüm işleri askıya almalı ve kendimize ‘dur’, ‘bekleyeceğim’ demeliyiz. Dinlenme ve tam hareketsizlik, kalp atış hızınızı yavaşlatmanıza ve zihninizi yeniden başlatmanıza yardımcı olacaktır.

Your Page Title

Tabii ki, en iyi sonuçları hemen elde edemeyebilirsiniz, ancak sürekli pratik yapmak oldukça fayda sağlayacaktır. Beyin aktivitenizi saate göre kontrol ederseniz, tam olarak ne zaman daha hızlı çalıştığını bilirsiniz. Böylece bilincinizi ne zaman hızlandıracağınızı ve çalışmasını ne zaman yavaşlatacağınızı öğreneceksiniz.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi