Günlük Tutmak Bir Kişinin Enerjisini Büyük Ölçüde Etkiler

Birçok insan kişisel bir günlük tutmanın yaşam kalitesini iyileştirmenin etkili bir yolu olduğunu duymuştur. Birçok psikolog bu yöntemin faydalarını not etmiştir.

Günlük tutmak neden yararlıdır?

Öncelikle, seni her gün enerjiden mahrum eden şeyin ne olduğunu bulman gerekir. Çoğu durumda, bunlar kötü bir şeyin düşünceleridir. Örneğin, işten çıkarıldın veya süpermarkette kuyrukta biri kaba davrandı. Her gün düşündüğümüz bir şey oluyor. Duygularımızı paylaşmak isteriz ama dinleyecek birini bulmak her zaman mümkün değildir. Böyle durumlarda günlük tutmak kurtarmaya gelir. Günlüğümüze kötü bir şey yazıp duygularımızı dışa vurmak onlardan kurtulmamıza yardımcı olur.

Sorunlarımızı başka biriyle konuşuyor gibiyiz. Elbette, başka bir kişiyle iletişim kurduğumuzu hayal ederek, kendine bir şeyler söyleme yeteneğini kendi içinde geliştirebilirsin, ancak bu çok zordur. Bir günlük açıp ne düşünürsek onu yazmak çok daha kolay. Bu, sorunları çözmede, kötü duygu ve hislerden kurtulmada çok ama çok etkili bir yöntemdir ancak günlük tutmak sadece olumsuzlukları düzeltmekle sınırlı kalmamalıdır.

Günlüğüne iyi bir şey yazarsan, daha uzun süre hafızanda kalır. Sonuç olarak, enerjini güçlendirebilecek ve olumlu olaylardan en iyi şekilde yararlanabileceksin. Geçmişte başına gelen tüm güzel şeyleri periyodik olarak tekrar okumak çok faydalı olacaktır. Bu, hayatının zor bir döneminde en iyiye olan inancını kazanmana yardımcı olur, çünkü iyiyi hatırladığımızda bize güç ve özgüven verir.

Günlük Doğru Bir Şekilde Nasıl Tutulur?

Basit kurallara uymak, günlük tutmayı biyolojik alanını güçlendirmenin etkili bir yolu haline getirmene yardımcı olacaktır.

Bir kalem ve kağıt kullan. Bilgisayarında, tabletinde veya telefonunda dosya günlüğü tutma. Biyoenerji uzmanları, yalnızca elimizle bir şeyler yazmamızın gerçekten yardımcı olduğuna dikkat çekiyor. Yazma sırasında, negatif enerji çok daha hızlı ortaya çıkar ve modern gerçekliklerde çok hoş bir bonus olan yazma sürecinin kendisi sakinleşir. Yazdıklarını düzenleme. Uzmanlar yazdıklarını düzenlememeni tavsiye ediyor. İyiyi ve kötüyü ayır. Örneğin, iyiyi sayfanın üstüne, kötüyü alta ya da tam tersi – istediğin gibi yazabilirsin. Farklı renklerde kalemler kullanabilirsin. Bu sadece kolaylık sağlamak için değil, aynı zamanda günlüğün verimliliğini artırmak için de gereklidir. Günlüğünü kimseye gösterme. Kimsenin okumasına izin verme ve kimsenin bulamayacağı bir yerde sakla. Bu çok önemlidir, çünkü etkinliği doğrudan buna bağlıdır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Düşüncelerini aynı yere yaz. Senin için bir tür rahatlama olacak, tüm kötülüklerin gittiği ve tüm iyilerin ruhuna girdiği özel bir yer. Günlük tutmak, rahat ve keyifli bir yerde yapılması gereken bir ritüeldir. Alıştığın yerde yapılmazsa, ritüelin etkinliği büyük ölçüde azalacaktır. Evden uzaktaysan, şu anda bulunduğun yerde benzer rahat bir atmosfer yaratmaya çalış. Bekleyebilirsen, basit notlar al ve eve döndüğünde tam günlük girişlerini yap.