Kendini Başkalarının Negatif Enerjisinden Nasıl Korursun: 6 Ana Kural

Çevremizdeki insanlar çok tehlikeli olabilir. Enerjileri bize olumsuzluk bulaştırabilir, bizi şanstan ve özgüvenden mahrum edebilir. Çoğu zaman, olumsuz etki kendini çok daha kolay gösterir – kötü insanlar ruh halimizi bozar ve bizi kızdırır. Kendini başka insanların negatif enerjisinden korumak istiyorsan buradaki ipuçlarından faydalanabilirsin.

Onlardan Uzak Dur

Birinden hoşlanmıyorsan, sosyal ağlardaki sayfasına bakma, bu kişiyle iletişim kurma. Bazen birileri canımızı sıkar ve sürekli bizi kızdırır ama kaba görünmekten korktuğumuz için bu kişiyi sosyal çevrenin dışına atamayız.

Hayır Demeyi Öğren

Toksik bir kişi her gün senden bir şey isterse, er ya da geç hayır demek zorunda kalacaksın. Güçlerinin tükenmesini ve sana hiçbir şey bırakmamasını bekleme. Zamanını, sinirlerini ve gücünü takdir et. Kullanılamayacağını bir kez gösterdiğin zaman olumsuzluk azalacaktır.

Boşver

Birçok saldırgan kasıtlı olarak dengeni bozmaya çalışır. Geri gülümser ve olumsuz geri bildirimlerini göstermeyi bırakırsan, geride kalırsın. Üstelik kibar ve güler yüzlü isen, ruhundaki tüm olumsuzluklar çok daha hızlı buharlaşır.

Tılsımlar Kullan

Düşmanların ve kötü niyetli kişilerin olumsuz etkisinden en iyi koruyan taşlar elmas, opal, obsidiyendir. Biyolojik alanını büyük ölçüde güçlendirir. Problemlerin ve toksik insanların dış etkilerine karşı daha dayanıklı olmanı sağlarlar.

Ayrıca gümüş eşyalar da tercih edebilirsin. Eski zamanlardan beri, insanlar bu tür mücevherleri takmanın görünür ve görünmez tüm kötülüklerden koruduğunu fark etmeye başladılar.

Daha Fazla Siyah Ve Sarı Giysiler Giy

Siyah renk sakinliği ve konsantrasyonu sembolize eder. Düşünceleri organize eder ve buna değmeyen şeyleri düşünmeye izin vermez. Başkalarını olumsuz duygularla kışkırtmaz.

Sarı bir pozitiflik kaynağıdır. Bu renklerin enerjisi, başkalarının ve bu tür kıyafetleri giyen kişinin ruh hali üzerinde çok faydalı bir etkiye sahiptir. Sarı renk tonu negatif enerjiyi emer ve pozitif enerjiye dönüştürür.

Ayna Yöntemi

Hoş olmayan biriyle iletişim kurarken, bir ayna olduğunu hayal etmeye çalış. Muhatabın sana gönderdiği tüm kötü şeyleri yansıtıyorsun. Tüm kötü şeyleri ona geri vererek hiçbir şeyi içine sindirmiyorsun. Bu yöntemin psikolojik bir mantığı var. Aynayı düşündüğün an muhataptan soyutlanıyorsun.

Your Page Title

Enerji korumasının dengeli olması gerekir. Böylece hoş olmayan insanların saldırılarından kaçınmana ve herhangi bir yaşam durumunda olumlu kalmana yardımcı olacaktır.