Önemli Kararlar Almak İçin Sezgi Nasıl Kullanılır?

Sezgi, herhangi bir işte büyük bir yardımcıdır. Zor kararlar vermede, sorunların ve sıkıntıların üstesinden gelmede yardımcı olabilir.

Birçok insan, karar verme süreçlerinde altıncı hissi kullanmanın mantığını görmez. İç sesine güvenmeye başladığında hayatında altı önemli şey olmaya başlayacak. Sadece doğru kullanmayı öğrenmen gerekiyor. Buradaki ipuçları bunu yapmana yardımcı olacaktır.

1.Sorunu Olası Tüm Açılardan Görüntüle

Örneğin, bir iş arıyorsan, ancak herhangi bir nedenle yalnızca geçmiş veya şimdiki iş yerine benzer seçenekleri göz önünde bulunduruyorsan, diğer mesleklere, herhangi bir programa ve tüm yerlere de dikkat etmeye çalışmalısın.

Aşkı arıyorsan, belirli bir nitelik, yaş ve görünüme sahip bir kişiyi bulmaya değil, bir bütün olarak aramaya odaklanmak daha iyidir. Böylece bilincinin daha özgür düşünmesini sağlayacaksın. Bu, sezginin tam olarak çalışmasına izin verecek ve sonuç üzerinde çok iyi bir etkiye sahip olacaktır.

2.Boşver

Stres altındayken, saldırgan bir durumdayken veya sadece sinirliyken sezgi donuklaşır, çünkü çakralar kapanır ve biyolojik alan zayıflar. Altıncı hissinin etkili bir şekilde çalışması için daha sakin olman gerekir. Bu şekilde kendini daha iyi duyabilirsin. Nefes teknikleri, meditasyon ve diğer uygulamalar gibi sakinleştirici uygulamaları denemelisin.

3. Önyargılardan Kurtul

Birçok insan sezgiyi dinlemenin zayıflığın bir nedeni olduğunu düşünür. Aslında, iç sese çok sık dönüyoruz, sadece çoğu durumda nihai kararlarımız sağduyudan uzak değil. Çoğu durumda doğru seçim yüzeydedir, ancak bazen sezgi daha derine inmemize yardımcı olur. Bu tür durumlar için, iç sesin önemsiz olmayan kararlar önerebileceği olasılığını varsaymak önemlidir.

4.İlk Sansasyona Dikkat Et

Örneğin, yolda ilginç bir kişiyle tanıştın, ancak bir nedenden dolayı sana tatsız görünüyordu. İç sesin çoğu zaman beklemediğin anda doğru cevabı verir. Kendine “Bunu yapmamam gerektiğini hissettim” veya “Ona güvenilemeyeceğini biliyordum”, “O işi almam gerektiğini biliyordum” dediğinde hayatında kaç durum olduğunu hatırla. Zor bir yaşam durumundaysan veya çok zor bir ikilemle karşı karşıyaysan, bunu en başta düşündüğünü hatırlamalısın.

5.Sezginin Korku Olmadığından Emin Ol.

Çoğu zaman insanlar sezgiyi korkuyla karıştırırlar. Örneğin, paraşütle atlamaya karar veriyorsan, ancak kendini uçağa bindiremiyorsan, bu sezgi değil, korku olabilir. Sezgi, aniden ortaya çıkan bir düşüncedir. Sürekli paraşütle atlarsan ama bir gün buna değmediğini düşünüyorsan, bu zaten bir iç ses olabilir. Kararının korkunun sonucu olup olmadığını kendine sorduğundan emin ol.

6.Tüm Senaryoları Göz Önünde Bulundur

Olayların gelişimi için olası tüm senaryoları ve bu durumdan çıkmanın tüm olası yollarını kağıda yaz. Verebileceğin tüm kararları kafanda değerlendirmeye çalış. Bundan sonra kalpte bir şey atlayabilir, yeni bir benzersiz düşünce ve fikir ortaya çıkabilir.

Your Page Title

7.Acele Etme

Düşünmek için zamanın varsa, bunu yapmak daha iyidir. Örneğin, bir araba veya bir daire satın almak istiyorsan, olası tüm seçenekleri göz önünde bulundurmak en iyisidir. Bu tür kararlarla zaman ayır. Piyasadaki tüm tekliflere aşina olmak çok önemlidir. Bir iş arıyorsan, o zaman böyle bir durumda, tüm boş pozisyonları analiz etmek ve sevdiğin iş üzerinde durmamak daha iyidir. Ne kadar çok seçeneğin varsa o kadar iyi. Aceleyle, sezgi tam olarak doğru çalışmayabilir.