Planlamadığınız Şeylerin Başınıza Gelenlerin En İyisi Olmasının 9 Nedeni

Her birimiz belirli duygulara bağımlıyız. Güvenlik ve rahatlık arayışı içindeyiz. Kontrolümüz dışında olan durumları kabullenmek zor gelebilir. Fakat sahip olduğumuz kontrolün derecesi veya güvende hissettiğimiz miktarın önemi yoktur, çünkü hepsi birer illüzyondur. Bir şeyleri bilmek, tahmin etmek veya planlamak, kontrol ve güvenlik duygusunu elde etmek için çaba gösteriyoruz. Evet, kontrol edemediğimiz şeyler var, ama her zaman kontrol edebileceğimiz şeyler de var: kendi seçimlerimiz, tepkilerimiz ve özgür irademiz. Zaman zaman yaptığımız planlar beklediğimiz gibi gitmez, bizi farklı yönlere sürükleyebilir. Ancak bu tuhaf diyarlarda, hayal etmediğimiz biriyle karşılaşma olasılığı da her zaman vardır.

Burada planlanmayan şeylerin başına gelenlerin en iyisi olmasının nedenlerinden bahsedeceğim.

1. En İyi Şeyler, Konfor Bölgesinin Dışındadır

Bir plan yaptığımızda aslında konfor alanımızın sınırlarını belirliyoruz. Bu durumun farkındayız. Bize tanıdık ve güvende hissettiriyor. Ancak bu his bir illüzyondan ibarettir, çünkü dünya belirsizdir ve en iyi şeyler bilinmeyenin ötesindedir.

2. Ne Olacağı Senin Sorumluluğunda Değildir

Hiç kimse her şeyi kontrol edemez. Her şey senin sorumluluğunda değildir. Asıl sorumluluğun, karşılaştığın durumlara nasıl tepki verdiğindir. Belirsizlikle yüzleştiğinde, gerçek özgürlüğünün nasıl şekillendiğini anlamana yardımcı olacaktır.

3. Bazen Gerçekten Neye İhtiyacımız Olduğunu Bilmiyoruz

Biz, hayatımız için en iyi olanı bildiğimizi düşünerek planlar yapıyoruz. Ancak hayatın kendisi daha akıllıdır. Belki de ihtiyaç duyduğun şey beklenmedik bir olaydır. İyileşmek için yalnız olman gerektiğini düşünebilirsin, ancak belki de tam da ihtiyacın olan, kalbini iyileştirecek biriyle karşılaşırsın.

4. Planlarımız Çok İyi Değildir

Kendimiz için en iyi planı yapabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak hayat hakkında ne kadar az şey bildiğimizi göz ardı ediyoruz. Değişkenlerin çoğunu bilmiyoruz ve deneyime dayalı olmayan planlar yapıyoruz. Plan yapma konusunda aslında acemiyiz.

5. Planlamada Sihir Yoktur

Plan yapmak, ne yapacağından emin olduğunu düşündüğün anlamına gelir. Ancak bu kesinlik, hayatın büyüsünü yok eder. Gerçekten yaşamak, yaşamın tam olarak gerçekleşmesine izin vermek ve tüm olasılıkları kucaklamak demektir. Hayatın seni şaşırtmasına izin vererek, bilmediğin şeyleri sana göstermesine izin ver.

6. Bilinmeyende Olduğumuzda Büyürüz

Bir şey planımıza uymadığında veya bir planımız olmadığında kendimizi bilinmezlikte buluruz. Orada hiçbir şeyi kontrol etmiyoruz. Ancak konfor alanımızın dışına çıktığımızda, hareketsiz kalan kısımlarımızın kilidini açıyoruz.

7. Algın Sınırlıdır

Algımızın oldukça sınırlı olduğunu unutuyoruz. Duyularımız nedeniyle sadece küçük bir gerçeklik parçasını algılayabiliriz. Bu parça bile ruhumuz ve duygularımız aracılığıyla süzülür. Belki de planlarımız o kadar mükemmel değildir, bilgi ve duygular bakımından sınırlıdır.

8. Her Zaman Daha İyi Bir Plan Vardır

Ne tür bir plan yaparsak yapalım, her zaman daha iyisini yapabileceğimiz bir plan vardır, çünkü her zaman değişen koşullar mevcuttur. Mükemmel bir plan yapmaya çalışmak boşuna bir çabadır. En iyi planlar genellikle anlık olarak ortaya çıkar.

Your Page Title (#satışortaklığı)

9. Hayattaki Gerçek Güzellik Planlanamaz

Hayat kadar güzel bir plan, sana daha büyük bir amacın varlığını gösteremez. Bazı şeyler daha karmaşıktır. Doğru zamanda ve doğru yerde işler ortaya çıktığında, sanki katıldığın bir hikayeyi yazmış gibi hissedersin. Bu, herhangi bir planın ötesindedir.