HER GÜN MUTLAKA OKUMANIZ GEREKEN 7 NOT

Bazen kendimizi bu stresli dünyada tutmak için olumlu notlar almamız gerekir. Zaman zaman cesaret verici kelimeler okumak, ruh halinizi yükseltebilir ve hayatın size sunduğu olumsuzlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. İlham her yerden gelebilir, ancak olumlu onayların zihinsel stresi hafiflettiği ve kişinin hayata bakışını iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Olumlamalarınızı yapışkan notlara yazıp evin her yerine koyarsanız veya bir günlüğe yazarsanız her gün ihtiyacınız olan motivasyonu alabilirsiniz. Kendinize en iyi arkadaşınıza davrandığınız gibi saygı gösterin ve kendi konuşmanızdaki olumlu mesajları pekiştirin. Bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine bir şey söylemeyecekseniz, bunu kendinize de söylemeyin. Kendinizle olan ilişkinizi değiştirmeye ve kendi en iyi arkadaşınız olmaya başlarsanız, hayatınızdaki her şey daha güneşli görünmeye başlayacaktır.

HER GÜN OKUMAK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN YEDİ NOT:

Bu yazıda, her gün uyandığınızda kendinize söyleyebileceğiniz en olumlu mesajlardan bazılarını listeledim. En iyi sonuçları almak için bunları her gün mutlaka okuyun.

1. “HAYATIN YOLUMA ATTIĞI HER ŞEYDEN GEÇEBİLİRİM.”

Son zamanlarda yenilgiye uğramış hissediyorsanız, zihninizi tekrar yoluna sokmak için bu olumlamayı kullanın. Bu gezegende bir süre var olduktan sonra, hayatın birçok sorunla birlikte geldiğini fark edersiniz. Ancak bu, onları aşmak için gerekenlere sahip olmadığınız anlamına gelmez. Kendinize inanın ve evrenin size asla kaldırabileceğinizden fazlasını vermeyeceğini bilin.

Bir şeyi nasıl yapacağınızı bilmeseniz bile, gerekenlere sahip olduğunuza inanmak, size zorlu zamanlarda ihtiyacınız olan gücü verecektir. Hayat bize her zaman çözümler sunar; Bazen onları görmek için gözlerimizi açıp kutunun dışında düşünmemiz gerekir. Cesaret ve güçle ilgili bazı notlar, devam etmeniz için ihtiyacınız olan cesareti verebilir.

2. “GÜZEL, AKILLI VE MÜKEMMEL ŞEKİLDE HAYALLERİMİ GERÇEKLEŞTİRME YETENEĞİNE SAHİBİM”

Herkes bir noktada özgüvenle mücadele eder çünkü dünya bizden çok şey ister ve bazen ölçtüğümüzü hissetmeyiz. Kendinizi aşağılık hissettiğiniz için kendinizi hırpalamayın, ancak bu zihniyette sıkışıp kalmanıza da izin vermeyin. Kendiniz hakkında ne düşünürseniz o olursunuz, öyleyse neden bunu kolaylaştırıp olumlu şeylere inanmayasınız? Ne isterseniz olabilirsiniz ve kendinizi fark ettiğiniz kusurlara göre sınırlamak zorunda değilsiniz.

Kendi kendine konuşma sırasında kendinize ne kadar olumlu onaylar söylerseniz, ona o kadar çok inanmaya başlayacaksınız. Bu nedenle, bunu her gün, tercihen işe ya da okula gitmeden önce sabahları pratik yapmak çok önemlidir. Harika bir insan olduğunuzu aklınıza getirin ve kendinizle ilgili daha az şeye inanmaya razı olmayın.

3. “BUGÜN MÜKEMMEL BİR GÜN OLACAK”

Tutumunuz, ne tür bir gün geçireceğinizi belirler, bu nedenle bir bakıma, inandığınız her şey kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olur. Unutmayın, kendi realitenizi yaratırsınız, bu yüzden pozitif deneyimler yaşamak istiyorsanız, zihniyetinizi değiştirmelisiniz. İyi şeylerin geleceğine inanın ve gününüz planlandığınız gibi gitmese bile, en azından daha iyi bir bakış açısına sahip olmak dayanıklılığınızı artıracaktır.

Her şeyin daha parlak tarafına bakmak, gerçekten korkunç bir şey olduğunda sahte bir gülümsemeye tokat atmanız gerektiği anlamına gelmez. Hâlâ duygularınızı hissetmeli ve işlemelisiniz, ancak ayrıntılara fazla kapılmamaya çalışın. Aklınızı daha büyük resim üzerinde tutun ve diğer bir deyişle küçük şeylerle uğraşmayın. İşe giderken gömleğinize bir damla kahve dökerseniz, gülün ve eğlenecek bir miktarınız kaldığı için minnettar olun.

Unutmayın, size olan bu değildir; Gerçekten önemli olan bu konudaki tavrınızdır.

4. “EVRENİMDE HER ŞEY İYİ VE HER ŞEY EN YÜKSEĞİ İÇİN ÇALIŞIYOR.”

Hangi yolu izleyeceğinizi bilmemekle mücadele ediyorsanız, sürece güvenmek ve yolculuğa inanmak hakkında kendinize bazı notlar yazın. Kalbinizi takip ettiğiniz ve sezginize güvenmeyi öğrendiğiniz sürece, yaptığınız her eylem sizi doğru yolda ilerletecektir. Zaten kimse burada ne yaptıklarını gerçekten bilmiyor; Hepimiz çoğunlukla onu kanatlandırıyoruz. Bu yüzden, lütfen hepsini çözmek için kendinize çok fazla baskı yapma dürtüsüne direnin.

İlerledikçe öğreniyoruz, ancak her deneyimin daha iyi bir insan olmanıza nasıl yardımcı olduğuna odaklanabiliyorsanız, hangi yolu seçeceğinizin önemi kalmayacaktır. Dedikleri gibi, bu dağın tepesine ulaşmakla ilgili değil – yoldaki yolculukla ilgili. İyi şeylerin yolunuza çıkacağına yürekten inanıyorsanız ve olumlu bir tutum sergilemeyi seçerseniz, hayat sizi hoş bir şekilde şaşırtmaya devam edecektir.

5. “KENDİME SAYGI, SEVGİ VE ONUR VERMEYİ SEÇİM.”

Kendinize saygısızlık etmekten veya olumsuz iç konuşmaya teslim olmaktan iyi bir şey çıkamaz. Kendinizi güvende hissetmiyorsanız veya sevgiye ihtiyacınız varsa, kendinizin dışında hiçbir yere bakmanıza gerek olmadığını hatırlatmak için bu olumlamayı kullanın. Her şey seninle başlar, bu yüzden kendinize hak ettiğiniz öz sevgiyi ve ilgiyi gösterin. Kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen her şeye odaklanmak yerine, zihniyetinizi değiştirmek için olumlu onaylar kullanın.

Kendiniz hakkında neyi seviyorsunuz? Bir liste yapın ve her gün okuyabilmeniz için komodinin üzerinde yapışkan bir notta saklayın. Başlamak için bazılarına ihtiyaç duymanız durumunda kullanabileceğiniz birkaç fikir:

Gülüşünüz
Arkadaşça tavrınız
Başkalarına duyduğunuz şefkat
İşinizi ne kadar iyi yapıyorsunuz
İş ahlakınız
İlginç mizah anlayışınız ve göz kamaştırıcı gülüşünüz

Bunlar kişisel olarak sizin için geçerli olmayabilir, ancak fikirlere ihtiyacınız varsa bunlar size birkaç örnek olacaktır. Dünya size kendinizden şüphe duymanız için her türlü nedeni verebilir, ancak değerinizi hatırladığınız sürece, kendinizin dışında hiçbir şey size zarar veremez. Başınızı dik tutun ve hiç kimsenin, özellikle de kendinizin sizi üzmesine izin vermeyin.

6. “BEN İZİN VERMEDİKÇE KİMSE BENİ KÖTÜ BİR RUH HALİNE SOKAMAZ.”

İnanması zor görünse bile, başkalarının kendi duygularınızı belirlemesine gerek yoktur. Nasıl hissetmek istediğinize karar verirken, işte veya okuldaki negatif enerjinin sizi tüketmesine neden izin veresiniz? Dedikleri gibi, ‘Gemiler etraflarındaki su yüzünden batmaz. İçlerine giren su yüzünden gemiler batıyor. Çevrenizde olup bitenlerin içinize girip sizi ağırlaştırmasına izin vermeyin.

Pratik yapmak biraz zaman alır, ancak kendi duygularınızı kontrol ettiğinizi hatırlamanız gerekir. Başkaları duygularınızı etkileyebilir, ancak tepkinizi belirleyemezler. Hem fırtınalı hem de sakin denizlerde yelken açabiliyorsanız, suyun sizi boğma şansı bile olmayacaktır.

7. “BENİM İÇİN SUNULAN POTANSİYEL FIRSATLARA AÇIĞIM.”

Açık fikirli olmak, en azından kendilerini size sunan yolları düşünmek demektir. Her fırsatı değerlendirmek zorunda değilsiniz, ancak seçeneklerinizi açık tutmak size fayda sağlar. Örneğin, alanınızda daha iyi maaşlı bir iş açılırsa, yeni bir şeye başlamak için sizi tedirgin etse bile ona başvurmalısınız. Hiç kimse kendi rahatlık bölgesinde büyümedi, bu yüzden rahatlığın onu ayarlamasına izin vermeyin.

Hayatta harika şeyler başarmak istiyorsanız, kendinize meydan okuyun ve niteliklerinize inanın. Bu sadece işler için de geçerli değildir; Ülke çapında hareket edecekseniz, bir iş kuracaksanız veya yeni bir ilişkiye başlayacaksanız, pozitifleri negatiflere karşı tartmanız gerekir. Kararın size fayda sağlayacağına karar verirseniz, evrenin bu kapıyı size bir nedenle açtığını bilin.

Bu hayatta, kendimizi iyi şekilde idare edebilmek için bir şekilde biraz zihinsel desteğe ihtiyacımız var. Birçok insan bunu, yukarıda listelediklerimiz gibi olumlu onaylamalar yoluyla bulur. Kendiniz hakkında ne düşünürseniz, o olursunuz bu yüzden kendi kendinize konuşmada olumlu şeylere odaklanmayı seçin. Kendinize kızmak yerine, en iyi arkadaşınız ya da sevgiliniz gibi iltifat edin.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Kendinize sevgi ve şefkatle davranırsanız, bunu başkalarıyla paylaşmanız da kolaylaşacaktır. Olumlu bir hareket başlatalım ve kendimize daha fazla sevgi ve özen göstermeye söz verelim çünkü buna değeriz!