Serbest Bırakma Ritüeli: Gücünüzü Geri Alın ve Negatiflikten Kurtulun

2020’nin son ayına girerken, birçok farklı enerjiyle karşı karşıyayız. Neyin geleceğini ne kadar çok bilirsek, kendimizi o kadar doğru bir şekilde topraklayabiliriz.

Son zamanlarda, biraz iyileşmeye ve gelecek yıl için doğru şekillerde büyümeye yardımcı olacak bir ritüel hazırlamaya karar verdim. 2020’nin son ayı ile karşı karşıya olduğumuz için, hepimizin önümüzdeki negatifliği bırakıp bir kez daha kontrol duygusu bulmaya çalışmanın zamanı geldi. Elbette, bunu yapmak kolay olmayabilir ama önemli.

Bu ritüeli, Aralık ayı boyunca hemen hemen her hafta yapabilirsiniz. Bu kulağa çok gibi gelse de, bunu sadece bir kez yapmak bile önünüzdeki enerjileri büyütmenize ve bunlara meydan okumanıza yardımcı olabilir.

Serbest Bırakma Ritüeli: Gücünüzü Geri Alın ve Negatiflikten Kurtulun

İhtiyaç Duyulan Şeyler:

Üç Mum
Güvenli Rahat Bir Yer
Kağıt
Kalem
Tütsüleme Araçları

Güvenli ve rahat yerinizi bulmak, ruh halinizi doğru bir şekilde ayarlamak ve çevrenizi tütsülemek için zaman ayırın. Etrafta bekleyen durgun enerjilerin olmadığından emin olmak istersiniz. Bu bazılarına biraz fazladan gelse de, doğru ruh halini ayarlamak zorunludur.

Burada rahatça oturacak ve olabildiğince rahatlayacaksınız. Mumları yakmaya zaman ayırmadan önce zihninizi boşaltmak için kendinize bir dakika verin. Her birini yaktığınızda, niyetlere odaklandığınızdan emin olun. Biri geçmiş için olacak, biri gelecek için olacak ve tabii ki sonuncusu şimdiki zaman için.

Artık mumlar aktığına ve rahatladığına göre, önündeki şeyleri ve hayatının neresinde olduğunu düşünün. Ne yapmanız gerektiğini ve neyi bırakmanız gerektiğini düşünün. Biliyorum, düşüncelerinizi sırayla almak zor olabilir ama çok çalışırsanız çok şey başaracaksınız.

Şimdi bunu yaptığınıza göre, bırakmak istediğiniz üç şeyi ve ileriye doğru yapmak istediğiniz üç şeyi yazın. Bunu katlayın ve birkaç dakika meditasyon yapın. Bundan sonra, bu üç şeyden devam etmeniz gerektiğini ve daha iyi durumlara yöneldiğinizi aklınızdan çıkarmadan geçmişin mumunu üfleyin.

Geçmiş mum söndüğünde, sonraki mum da üflenecek. Başarmayı dilediğiniz şeyleri düşünürken ortaya çıkarın. Oradan devam eden son mum, şimdiki mumunuz olmalı ve bu mum, diğerlerinden daha fazla odaklanmanız gereken bir mumdur. Kendinize şu anda daha fazla olmanız gerektiğini, geçmiş ve geleceğin sizi karşı karşıya kaldığınız anda tanımlamadığını hatırlatın.

Your Page Title

Bu ritüel basit görünebilir, ancak genel olarak birçok şeyin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bitirdiğinizde, bir dahaki sefere bu ritüeli yapmak için o kağıdı güvenli bir yere koyun. Yakında işler düzelecek, kendinize inanın.