Topraklama Nasıl Yapılır: Özel Uygulamalar Ve Egzersizler

Stres veya kaygı hem ruh halini hem de refahı olumsuz etkiler. Kanıtlanmış teknikler panik ataklardan kurtulmana, sakinleşmene ve olumluya uyum sağlamana yardımcı olacaktır.

Olumsuz duygular, işe odaklanmana engel olur, aile uyumsuzluğuna ve başarısızlığa yol açar. Bu yazıda sinir sistemini sakinleştirmeye, yavaşlamaya ve kaygıya veda etmeye yardımcı olacak etkili uygulamalar ve egzersizler hakkında bilgi sahibi olacaksın.

Kendini Yatıştırıcı Teknik

Aromatik yağlarla rahatlatıcı ılık banyolar, stresi azaltmana ve çok daha iyi hissetmene yardımcı olacaktır. Rahat bir sıcaklıkta suya daldıktan sonra duygularına odaklanmak önemlidir: rahat bir pozisyon bul, rahatlamana izin ver, endişe verici düşüncelerden kurtul ve rahatlığın tadını çıkar.

Topraklama Egzersizi

Duyguların bunaldığı an, kendine seni sakinleştirebilecek bir nesne bulman önemlidir. Denizden getirilen pürüzsüz bir taş, geri sarılabilen bir iplik yumağı veya elinde tutup sakinleşebileceğin başka bir şey olabilir. Böyle bir konu, paniğin hakim olmasına izin vermeden yavaşlamana, topraklanmana,sakinleşmene ve eleştirel düşünmene yardımcı olacaktır. Dokunsal hisler gevşeyecek ve bir anti-stres görevi görecektir.

Yatıştırıcı İçecekler

Duygularını sıraya koyman gerektiğinde, en sevdiğin içecekten bir fincan alıp, sessizce oturmak için zaman bulman çok önemlidir. Bu, yatıştırıcı otlar, bir fincan sıcak çikolata veya ballı ılık bir süt olabilir. Rahat bir pozisyon alıp, içeceğinin tadını çıkarmayı, korkunun gittiğini ve kendinle uyumlu bir döneminin başladığını hissetmelisin.

Topraklama Tekniği: Kokunu Bulmak

Herkes özel bir şeyi sever: Bazı insanlar taze pişmiş ürünlerin aromasını sever, diğerleri taze çekilmiş kahvenin kokusunu duyduklarında bir enerji dalgası hisseder ve yine diğerleri en sevdikleri aromaya sahip belirli bir sabun alır. Kendi kokunu bulmalısın, böylece stresli zamanlarda onu hissetme ve içten gevşeme fırsatı var. Derin, ölçülü nefes ve hoş aroma, sadece rahatlama değil aynı zamanda zevk de getiren bir tür nefes egzersizi olacaktır.

Strese Karşı Topraklama Tekniği

Stresli bir durum anında yere yatabilir, kollarını iki yana açabilir ve tüm vücudunun altında sağlam bir destek hissedebilirsin. Bu noktada, güvenlik düşüncelerine odaklanmak, burundan nefes almak ve ağızdan nefes vermek önemlidir. Bu teknik, duygularını hızla düzene sokmana ve öfke nöbetini durdurmana yardımcı olacaktır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Meditasyon yapmak stresli durumlarla başa çıkmana yardımcı olur. Düzenli olarak yapıldığında, vücuda strese doğru tepki vermeyi, sinir bozucu küçük şeylere dikkat etmemeyi ve mutlu yaşamayı öğreterek, kritik bir durumda duyguların zihnin kontrolünü ele geçiremeyeceğini öğretir.