Turkuaz Taşının Özellikleri

Turkuaz en güçlü minerallerden biridir. Gücü yaratıcıdır ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Bu yazıda bu taşın özelliklerinin neler olduğunu, kime yakıştığını ve içerdiği elementlerin gücünden bahsedeceğim.

Örneğin jasper veya yeşim gibi bu mineral, eski zamanlardan beri insanlık tarafından bilinmektedir. Enerjik ve fiziksel özellikleri çok geniş çapta incelenmiştir. Bu da bu mineralin insanlar için en faydalı minerallerden biri olduğunu yüzde yüz doğrulukla ifade etmemizi sağlıyor.

Turkuaz Taşının Enerjisi Ve Özellikleri

Turkuaz narin, zengin ve çok güzel bir taştır. Mavinin yanı sıra siyah damarlara sahiptir. Bu tip bazı taşların sarı, kahverengi ve mor tonları vardır.

Turkuazın büyülü özelliklerine gelince, bunlar içindeki Su ve Hava elementlerinin kuvvetlerinin varlığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca bu taşta Dünya elementinin küçük bir varlığı vardır.

Su ve Hava insanlara güç ve enerji verir. Turkuaz, yaratıcı enerjiyi yaymak ve insanların kendilerine inanmalarına yardımcı olmak için masanın üzerine veya evindeki şifonyerin üzerine yerleştirilebilir. Sade turkuaz, insanların karşılıklı anlayışa daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.

Turkuaz, sürekli hareket halinde olanlar için faydalıdır – çok yürümek, seyahat etmek, spor yapmak gibi. Bu, tüm sporcuların ana taşlarından biridir. Taş ayrıca ruh halini yükseltir ve hoş olmayan anıların zihninden temizlenmesine yardımcı olur.

Zar zor algılanabilen Dünya elementi de katkısını yapıyor. Onun sayesinde turkuaz koruyucu özelliklere sahiptir. Bir kişiyi veya bir grup insanı öfke, üzüntü ve depresif düşünce patlamalarından korur.

Arabaya turkuaz koyabilirsin böylece sürekli yolda olanlar için faydalı olacaktır. Turkuaz yan etkisi olmayan çok yönlü ve çok uygun bir taştır.

Turkuaz Hangi Burçlar İçin Uygundur?

Astrologlar ve biyoenerji uzmanları, turkuazın herkes için eşit derecede iyi olduğu konusunda hemfikirdir:

Koç’u biraz daha sakin ve mantıklı yapar;

Boğa’yı öfke patlamalarından korur;

İkizlerin fiziksel çalışmalardan daha az yorulmasına yardımcı olur;

Turkuaz, Yengeçlere daha fazla çekicilik verir;

Aslanlara adalet duygusu verir.

Başaklarda, hüznü ve yorgunluğu giderir;

Terazinin önemli kararlar almasına yardımcı olur;

Akrepleri umutsuzluk ve şüpheden iyileştirir;

Yayları korur;

Oğlakların işe odaklanmasına yardımcı olur;

Kovaların şüphelerle savaşmasına yardımcı olur;

Balıkların girişimlerini kışkırtır ve onu korkulardan korur.

Your Page Title

Bunların tümü, bu taşın yaptıklarının sadece küçük bir kısmı. O, mümkün olduğu kadar pozitif olduğu ve ruh halimize uyum sağlayabildiği için, her an ihtiyacım olan şeyi bize vererek, derinlemesine çalışmak için hiç gerekli olmayan birçok yaratıcı özelliğe sahiptir.