Yeni Bir Başlangıç ​​İçin 7 İpucu

Yeni bir başlangıç ​​ister misin? Aşamaları bitirmekte ve yenilerini başlatmakta zorlanıyor musun?

Öyleyse, bugün biraz yardıma ihtiyacın olabilir.

Bu yazıda sana yeni bir başlangıç ​​yapmak için 7 ipucundan bahsedeceğim…

1:Düşmene İzin Ver

Yüzleşmemiz gereken aşamalardan geçmemize izin vermezsek, devam etmek imkansızdır. Yaşam kumandasında bir düğmeye basamayız çünkü elimizde bir düğme yok!

Aslında yapabileceğimiz şey, içinde bulunduğumuz anı kabul etmek ve yaşamaktır, böylece yeni bir anı başlatma zamanı geldiğinde onu serbest bırakabiliriz.

Kabul et, yaşa, yeniyi karşılamaya yer aç.


2:Yaralarını Tanı

Acılarımızdan öğrenmezsek, hayatımızın bir sonraki aşamasına geçmeyeceğiz, bu kendi kendini kabul etmektir, yani kim olduğumuzu ve bizi etkileyecek güce sahip olduğumuzu öğreniriz.

Acımızı bile bilmiyorsak, bize acı veren şeyden nasıl iyileşebiliriz? Türbülans anlarında, kederle uğraşmak epey zorlayıcı olabilir ama ondan kaçmak hiçbir şeyi tamir etmez.

Bu nedenle, ağlaman, çığlık atman ve bağırman gerekiyorsa, devam et! Korkularını, güvensizliklerini, travmalarını veya her ne ise onu öğrendiğinde, kendini daha güçlü kılar ve daha iyi koruma olasılığını artırırsın.


3: Sınırları Belirle

Artık sınırlarını belirleme zamanı, çünkü seni üzen şeyin ne olduğunu biliyorsun.

Deli olduğunu veya sınırları koymakta acımasız olduğunuzu düşünme, zihinsel sağlığına özen göstermenin acı çekmekle hiçbir ilgisi yoktur, her şey öz sevgiyle ilgilidir ve dünya ne düşünürse düşünsün, hepimiz bunu hak ediyoruz.

Bazıları anlayacak, bazıları anlamayacak. Bunların hiçbirinin önemi yok çünkü biz bu dünyadaki herkesten daha iyi ve düşük seviyelerimizi biliyoruz.

Unutma, kendin için teksin ve hayatını senden daha fazla yönlendirme hakkına sahip kimse yok.


4: Bir Destek Sistemine Sahip Ol

Yolculuğumuzun belirli dönemlerinde, bizim için kimsenin olmadığına, tamamen yalnız olduğumuza inanıyoruz. Bu doğru değil!

Çevremizde bize fiziksel olarak yardım edebilecek kimse olmasa bile, yine de çevrimiçi olarak, hatta doğada veya evcil hayvanlar aracılığıyla destek arayabiliriz.

Evlerimizin, işlerimizin ve şehirlerimizin dışında bizi seven, anlayan ve önemseyen insanlarla dolu güzel topluluklar var.

Yardım istemekten çekinme, her zaman yanında biri olacaktır!


5: Kendinizi Tanı

Yeni başlangıcın yaklaşmaya başlıyor, heyecan verici değil mi? Ama bunca zamandır hiç sana ait olmayan rollere uymak için kendini kısıtlıyorsan, seni en çok neyin mutlu edeceğini nasıl çekeceksin?

Kendimizi yetersiz hissettiğimizde tek istediğimizin kabul edilmek olduğunu anlıyorum, çünkü bu arada kendimizi biraz (veya çok) kaybedebiliriz.

Yeni bir yaşam tamamen özgünlükle ilgilidir, oldukça hak ettiğimiz ikinci bir değişikliktir. Bununla birlikte, hayallerinin hayatını yaratmak için kendine karşı dürüst olman ve neyi sevip neyi sevmediğini içtenlikle sorman, cesur olman ve içtenlikle cevap vermen gerekir.

Dünya seni çok uzun süredir haksız yere inkar etti, şimdi sahiplenmenin ve kendini sevmenin zamanı geldi!


6: Aynı Sayfada Olan İnsanları Bulmaya Çalış

Seninle aynı sayfada olan insanları bulmak, kendi yoluna uyum sağlamaktır, nihayet sevdiğin şeyleri yapmak ve olmak istediğin yerlere gitmekle ilgilidir.

Uyum sağlamaya zorlamamakla ilgili, sana asla yetersiz olmadığını ve sevmenin zor olduğunu bilmenin armağanını veriyor, yalnız olmamanın gerçekliğine sunuluyor!


7: Bağışla

Bu yeni bölümde yarısı geçmişte olmaktan daha iyisini yapabiliriz, ancak eski arkadaşlarımıza ve eski kötü muameleye hâlâ bağlıyken tam olarak şimdiki zamanda olmamak kolaydır.

Affetmek zor bir iştir ve zaman gerektirir, asla acele etmemeliyiz. Ancak, bunun yapıldığı gerçeğini de göz ardı etmemeliyiz!

Bize kötülük yapanların affımızı hak etmediklerine güvenerek bunu yeni hayatımızda uygulamayı reddedebiliriz, onlar adına hiçbir şey yapılmadığını, bunun sadece bizim için olduğunu unutmamalısın.

Your Page Title

Ne kadar uzun sürerse sürsün, sonunda ruhlarımızı zehirleyen kızgınlık ve hınçtan kurtulabildiğimizde, nihayet serbest kalacağız.