Yaptığın Her Seçim Sana Mutluluk Getirmez. Bazıları Güç Getirecektir.

Bugünlerde çoğumuz tüm enerjimizi mutluluk aramaya odaklıyoruz.

Mutlu olmanın ne pahasına olursa olsun ulaşmamız gereken bir hedef olduğuna inanıyoruz. Ancak, mutluluk bir yolculuktur, bir varış noktası değil.

Hayat ne pahasına olursa olsun mutluluğu bulmakla ilgili olmamalıdır. Kendini ve amacını bulmakla ilgili olmalı. Seni korkutsa bile, hem iyiyi hem de kötüyü kucaklamak ve değişimi hoş karşılamayla ilgili olmalıdır. Bunu gördüğünde, yaşadığın her şeyin sana değerli bir ders getirdiğini ve güçlenmene yardımcı olduğunu anlayacaksın.

İşte sana güven, güç ve açık bir yürekle hayatını sürdürmene yardımcı olacak 6 şey:

1.Hayatın Tahmin Edilemez Olduğunu Kabul Et.

Er ya da geç, öyle ya da böyle, hayatın gerçekte ne kadar çılgınca tahmin edilemez olduğunu hepimiz anlarız. Bundan sonra ne olacağını asla bilemezsin – yalnızca varsayabilirsin. Bu farkındalık bazen kendimizi güçsüz hissetmemize neden olur. Ancak hayatın sürprizlerle dolu olduğu gerçeğini de takdir etmemizi sağlıyor. Yaşayabileceğin en büyük macera hemen köşede olabilir. Özlem duyduğun aşk aylar, günler, hatta saatler sonra gözlerinin önünde belirebilir. Dolayısıyla, değişimden korkmak yerine, hayatın öngörülemez olduğunu kabul et ve harika sürprizlerini karşıla.


2.Kötü Şeyler Bazen İyi Bir Nedenle Olur.

Çoğunlukla en yüksek benliğine doğru büyümeni sağlayan en derin acıdır.

Anlaması zor olabilir, ancak gerçek şu ki, bazen bizi iyi insanlar olarak şekillendiren incitici deneyimlerdir. Birçoğu, bize eskisinden daha güçlü nasıl ilerleyeceğimizi öğreten değerli bir hayat dersi ile geliyor. Yapabileceğin en iyi şey, bu dersleri kabul etmek ve onlardan öğrenmektir.


3.Seni Öldürmeyen Şey Daha Güçlü Kılar.

Bu ifade sinir bozucu bir klişe haline geldi, ancak bunun sağlam bir nedeni var. Düşünürsen, deneyimlediğin iyi ve kötü her şey, izin verdiğin sürece büyümene yardımcı olur. Yaşadığın her şey – hayatının en mutlu anları ve zorlukları seni dünden daha güçlü kılar.


4.Savaşçı Olmayı Asla Bırakma.

Hayat, her türden mücadeleyle bitmeyen bir savaştır. Öngörülemezliği işleri daha da kolaylaştırmaz. Ama kavgayı bırakırsan, amacını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsın. Bu, kişisel gelişimin için ölümcül olabilir. Doğrusu, gerçek bir dövüşçü olmak son derece zorlu, dayanılmaz ve bazen korkutucudur. Bununla birlikte, sonunda, savaşmaya değer bir şeyin peşinden koştuğun sürece, tüm mücadeleler çabaya değer.


5.İyi Tarafından Bak, Ancak Sınırın Nerede Olduğunu Bil.

Hayata her zaman olumlu yönden bak. Kendini içinde bulduğun her durumda olumlu bir şey vardır. Ancak, bu olumlu düşüncenin başına gelen olumsuz şeyleri kabul etmeyi reddetmene neden olmasına izin verme. Ne yazık ki, etrafındaki dünyaya pembe gözlüklerinle kalıcı olarak bakamazsın. Ayrıca, kötü anları yaşamadan harika anları takdir edemezsin. Bu nedenle, hayatında olan her şeyi kabul etmeye ve değişiklikleri kucaklamaya açık olman gerekir.


6.Senin İçin Orada Olan İnsanları Hatırla

Nereye gidersen git, ne olmayı seçersen seç, ne olursa olsun seni destekleyecek insanlar olacaktır. Arkadaşların ve ailen, en düşük seviyende olsan bile seni destekleyecektir. Sana yakın olanlar, sen onlara sırt çevirsen bile asla sana sırtını dönmezler. Öyleyse, savaşmaya devam etmek için bir neden bulmakta zorlanıyorsan – bunu onlar için yap. Seni kayıtsız şartsız sevenler için yap. Bunu kalpten en çok ilgilendiğin ve gelişmeni görmek isteyenler için yap.

Yaşadığın tüm zorlukları kendine hatırlat. Bu zorlukların üstesinden gelirken seni destekleyen tüm insanları düşün. Bu, devam etmek için içindeki gücü bulmana yardımcı olacaktır.

Your Page Title

Hayat bazen ne kadar zor olursa olsun, sahip olduğun her bir hedefe ulaşmak için yeterince güçlü olduğunu bil. O zamana kadar, iyi ve kötüyü eşit olarak karşıla, çünkü tüm bu deneyimler sana öğrenmen için değerli dersler verebilir.