Bu 7 Sert Gerçeği Kabul Edersen, Çok Daha Güçlü Olacaksın

Hayat her zaman kolay değildir ve bu kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçektir. Sürekli duygusal olarak ezici mücadeleler ve yıkıcı zorluklar yaşıyoruz. Ama her nasılsa, her zaman zorlukların üstesinden gelme ve eskisinden daha güçlü çıkma gücünü buluyoruz.

Bununla birlikte, hala kabul etmekten çok korktuğumuz birkaç sert gerçek var. Sorunlarımızı görmezden gelerek ortadan kalkacaklarını düşünerek, bilinçli olarak onlardan kaçınırız. Ne yazık ki, çoğumuz hayattaki zorluklarla yüzleşmek yerine onları gözden kaçırmanın işleri daha da kötüleştirdiğini fark edemiyoruz.

İşte daha güçlü olmak ve daha mutlu yaşamak için kabul etmen gereken 7 sert gerçek.

1.Hiçbir Şey Sonsuza Kadar Sürmez, Hayat Bile.

Bazıları “Hayat kısa” diyor. Başkaları, “Hayat, sahip olabileceğiniz en uzun şeydir” diyor. Ancak, hangi ifadeyi tercih edersen et, acı gerçek şu ki, hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Her şeyin bir başlangıcı ve bir sonu vardır. Ve hepimiz bunu biliyorken, çoğumuz bunu kabul etmeyi reddediyoruz. Bu inkar edilemez gerçekle ne kadar çabuk barışırsan, hayatını o kadar çok dolu dolu yaşamaya başlarsın.


2.Başarısız Olmazsan Başarılı Olamazsın.

Başarısızlık, başarının anahtarıdır. Kulağa ne kadar tartışmalı gelirse gelsin, başarısız olmak büyümene yardımcı olur. Hatalı olduğunu kabul etmek ve başarıya giden yolculuğunda hatalar yapmak kaçınılmazdır, hedeflerine ulaşmanda sana muazzam bir şekilde yardımcı olacaktır. Ayrıca, başarısızlığın gücünü kabul etmek harika bir karakter oluşturucudur.


3.Hedeflerin Hakkında Konuşmak, Harekete Geçmekten Tamamen Farklıdır.

Gelecek vadeden hedefler ve büyüleyici rüyalar hakkında konuşabilirsin, ancak sadece onlar hakkında konuştuğunda, bunlar hayal gücünün bir nesnesi olarak kalacaklardır. Gerçek olan şey, bu hedeflere ulaşmak için gerçekten bir şeyler yapmaya başladığında olur.


4.Hayatta Paradan Çok Daha Değerli Şeyler Vardır.

Zengin bir hayat yaşamak seni saygın bir insan yapmaz. Sayısız varlığın ve çok yüksek bir maaşın olsa bile, kendini hala yalnız hissedebilirsin. Masanda yemek, başının üzerinde bir çatı, seni seven ve güvenen insanlar olduğu sürece, gayet iyi gidiyorsun.


5. Mutluluk Bir Yolculuktur, Varış Noktası Değil.

Kimse her zaman mutlu değildir. Sosyal medyada takip ettiğin, gerçekçi olmayan aşırı sevinçli bir yaşam tarzı fikrini savunan kişiler bile bazen üzülüyor. Sadece mücadeleleri hakkında asla paylaşımda bulunmazlar. Bu yüzden, bir dahaki sefere kendini biraz halsiz hissettiğinde ve iyi bir ağlamaya ihtiyaç duyduğunda, olumsuz duyguları deneyimlediğin için kendini üzme. Sen karmaşık duyguları olan bir insansın ve bu tamamen normal.


6.Kimse Mükemmel Değildir.

Hepimiz kusurluyuz ve dürüst olmak gerekirse, bu insanlığın güzelliğidir. Hepimiz hayatın çeşitli aşamalarından farklı bir hızda geçiyoruz. Bazıları için mükemmel olan, diğerleri için kusursuz olmaktan uzaktır. Ünlü fizikçi Stephen Hawking bunu en iyi şekilde söylemişti: “Evrenin temel kurallarından biri, hiçbir şeyin mükemmel olmamasıdır. Mükemmellik basitçe mevcut değildir. Kusur olmadan, ne sen ne de ben var olmazdık.”

Your Page Title


7.Sabah, Akşamdan Daha Akıllıdır.

Yani bugün korkunç bir gündü. Bazı kötü haberler duydun, planların işe yaramadı, hayal kırıklığına uğradın… Bütün bunlar seni çok bunalmış hissettirdi. Bu gibi durumlarda, neyin yanlış gittiğini ve nasıl düzeltileceğini anlamaya çalışmak için uykusuz bir gece daha geçirmek yerine yatağa gidip onun üzerinde uyumak daha iyidir. Kendine biraz zaman verirsen, sabahları problemlerini çözmenin ne kadar kolay göründüğüne şaşırabilirsin.