Olumsuz Düşüncelerden Kendinizi Kurtarmak

1.Teknik: Kesme

Negatif bir düşüncenin zihninize sızdığını hissettiğiniz anda, onu kesin. Analiz etmeye, onunla tartışmaya ve ona karşı savunma yapmanıza gerek yok. Sadece kendinizden kesin ve yerine başka bir şey koyun. Buradaki temel ilke, olumsuz düşünceyi hissettiğiniz anda yapmanız gerektiğidir.

2.Teknik: Etiket

Bu teknik ilkinden farklıdır, bu düşünceden kurtulmak yerine, ondan uzaklaşıp gözlemlememizden ibarettir. Uzaktan gözlemliyoruz ama bizi ele geçirmesine izin vermiyoruz. Negatif düşünceler, ancak onlara tepki verirseniz sizin üzerinizde güç sahibi olabilir.

3.Teknik: Abartma

Kendinizde olumsuz bir düşünce bulduğunuzda, onu absürt bir noktaya kadar abartmalısınız. Buradaki anahtar, onu komik hale getirmektir. Kendinizi olumsuz bir düşüncenin içinde yakalamalısınız, bilincin büyük bir aldatıcı olduğunu biliyorsunuz. Her gün size bir oyun oynamaya çalışıyor. Siz gözlemcisiniz. Onu fark ettiniz. Ve abartı tekniklerini kullanmaya karar veriyorsunuz.

4.Teknik: Yüzleşme

Negatif bir düşüncenin bize söylediği her şeyi, tam tersine çevirmeliyiz. “Satışı tamamlayamayacağım” düşüncesi aklınıza gelir gelmez onu tamamen çelişen bir düşünceyle değiştirmelisiniz. Yani kesinlikle satışı yapabileceğim demelisiniz.

Aklınıza ‘Asla finansal başarı elde edemeyeceğim’ düşüncesi gelirse, hemen tam tersi ile tepki vermeli ve kendinize ‘Kesinlikle büyük mali başarılar elde edeceğim’ demelisiniz.

‘Hiçbir şey için iyi değilim, hiçbir şeyi başaramayacağım’ düşüncesi gelir gelmez kendi kendinize ‘Ben her şeyi yapabilirim, ben çok sıradışı bir insanım’ diyorsunuz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bilinç aynı anda bir şey hakkında düşünebilir, eğer ondan olumsuz bir düşünce çıkarır ve olumlu bir şeyle cevap verirseniz, olumsuz düşüncelerle uğraşmazsınız.