Lucid Rüya Nasıl Görülür?

Bilinçli rüyalar çok faydalıdır ve onların yardımıyla sadece bilinçaltınızı kontrol edemezsiniz, aynı zamanda birçok sorunu çözebilir, zor sorulara cevaplar bulabilir ve ayrıca kendinizi belirli rüyalar için programlayabilirsiniz. Bu tekniği herkes öğrenebilir.

Uykunuzu yönetmek ilk bakışta oldukça zor bir iştir, ancak umutsuzluğa kapılmamalısınız. Durumun ustası olmanıza yardımcı olacak birkaç teknik var. Bu tekniklerin yardımıyla rüyalarınızı kontrol edebilecek ve onları yönetebileceksiniz.

Your Page Title

 

  1. İlk önce gerçek olayların burada ve şimdi olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenmektir. Deneyimlerinizi uykuya aktarmak ve bunun bir rüya mı yoksa gerçek hayat mı olduğunu belirlemeyi öğrenmelisiniz.

  2. Başka bir yol da kesintili uykudur. Bu teknik, dinlenmeyi kısa bir süre için zorla kesintiye uğratmak ve ardından rüyalara dalmaktan ibarettir. Aralıklı 5 saat uyku ve 10 dakika bilinçli uyanıklıktır. Bu, zamanla kontrol altına alınabilen REM uykusuna girmenizi sağlayacaktır.

  3. Uykuyu programlamak, tam olarak ne istediğinizi görmenize yardımcı olur. Bu nedenle, yatmadan önce, yabancı düşüncelerden kurtulmak ve rüyanızın olay örgüsüne odaklanmak için meditasyon yapmak önemlidir. Öncelikle, bir bahçede yürüyüş gibi bir olay karmaşası olmadan basit rüyalar hayal etmeniz gerekir. Yavaş yavaş, rüyalar karmaşık hale gelebilir, böylece her seferinde tek bir eylem ekleyebilirsiniz. Örneğin: bir nefes, çiçek kokusu, gökyüzünde süzülen bulutlar.

  4. Uykuya dalmak bazen o kadar gerçekçidir ki beyin vizyonları geçerli olaylar olarak algılar. Böyle anlarda bilinçaltına dönmek ve rüyaya uymayan bir şey yapmaya çalışmak önemlidir. Kulağınızı kaşıyın, başınızı sallayın, zıplayın. Eylem, rüyada kalmanıza ve onu kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

 

Lucid rüya görme pratiği, herkesin kendisi için teknik ve yöntemleri belirlediği özenli bir çalışmadır. Sezginize güvenerek onu geliştirebilirsiniz. Bu tür deneyler, kendinizi daha derinlemesine anlamanıza ve herhangi bir rüyayı kolaylıkla yönetmenize yardımcı olacaktır.