Duru Sezi Yeteneğine Sahip Olduğunu Gösteren 7 İşaret

Bazen insanlar içgüdüsel bir his, önsezi veya sezgiyle hareket ederler çünkü bu yapılacak doğru şeymiş gibi görünür – arkasındaki sebep belirsiz olsa bile.

Nasıl ve neden olduğunu bilmediğin zamanlar vardır ama içinde bir yerlerde sadece bilirsin.

Başka bir kişinin ne hissettiğini bilmek kadar belirsiz veya sana yalan söylendiğini hissetmek kadar kesin olabilir.

Gerçek şu ki, çoğu insan duru sezi adı verilen psişik bir yetenekten yararlandıklarının farkında değil.

Duru Sezi Nedir?

Bu psişik yetenek, beş duyunu kullanmadan başkalarının şimdiki, geçmiş veya gelecekteki duygusal durumlarına uyum sağlamana da olanak tanır. Başka birinin duygularını hissetmenin yanı sıra, algıladığın duygulara rağmen, onları aldığın kişi hakkında bilgi de alabilirsin.

Diğer insanlarda duyguları algılamanın yanı sıra, durusezileri olan kişiler, her türlü nesneden, dışarıdaki yerlerden, binalardan veya evlerden bilgi alabilirler.

Bilinçli olarak farkında olmadan bu yeteneğini kullanan birçok insan var. Duru seziyi zaten birkaç kez kullanmış ve daha sonra doğru olduğu ortaya çıkan bir iç duygu olarak omuz silkmiş olabilirsin.

Bu yazıda, duruseziyi kullanmış olabileceğin farklı yolları ve bu psişik yeteneğin nasıl çalıştığından bahsedeceğim.

Duru Sezi Yeteneğine Sahip Olduğunu Gösteren İşaretler

Duru sezi, tamamen sezgisel bir şekilde enerjiyi hissetmek ve deneyimlemekle ilgilidir.

Evrendeki her şey enerjiden oluşur ve duruseziler diğer insanların duygularını, görünmez varlıklarını hissedebilir ve hissederek gelecek önsezileri alabilir.

Hâlâ “net-hissetme” yeteneğine sahip olduğundan emin değilsen, duru seziyi kullandığını gösteren işaretler şunlardır:

1.Duyguları Tamamen Yeni Bir Düzeyde Biliyor Ve Anlıyorsun

Duru sezerlerin duygular konusunda çok derin bir anlayışları vardır. Duygu bir dil olsaydı, kendilerine ait bir dilleri olurdu.

Durusezi sahibi kişiler, bilgi toplamak için kullandıkları bir dizi duygu hissederler. Sadece başka birinin duygularını hissetmenin yanı sıra, hissettiğin duyguyla ilgili psişik içgörülerin varsa, duru sezi yeteneğine sahibisin demektir.

2.Duru Sezi Yeteneğine Sahip Olan Kişiler, Her Duygunun Yüzeyinin Altında Ne Olduğunu Bilir.

Bir durusezeri mikroskoplu bir bilim insanı olarak düşün – bir durusezer bir duyguyu inceleyebilir, bir slayta koyabilir, kapsamına bakabilir ve duygunun neden orada olduğuna dair her türlü bilgiyi bilebilir.

3.Her Şeyden Bilgi Alabilirler

Düşünceler ve duygular enerji yayar ve enerji her türlü nesneye ve yere yapışır. Becerikli durusezerlerin bir nesneye dokunarak kolayca bilgi alabilmesinin nedeni budur.

Duygular bir enerji izi bırakır ve psişik duyuların bu enerji izinden bilgi alır.

Bunun bir örneği, kayıp sevilen biri, aldatan sevgililer ve hatta suç şüphelileri gibi başka bir kişi hakkında bilgi almak için bir okuma gerektiğinde olabilir.

Başka bir kişiyle ilgili yardım almak için duru sezerlere gelen çoğu kişi, genellikle bu kişiye ait bir nesne getirirdi. Bu mücevher, giysi veya resim olabilir – nesne kişi için ne kadar önemli ve kullanılırsa, tuttuğu enerji o kadar güçlü olur.

Kişi fotoğraflardan enerji alacak kadar yetenekliyse, fotoğraflar da işe yarayabilir! Bir kişinin kişiliği, sadece bir resme bakarak, yetenekli bir medyum tarafından bile tanımlanabilir!

Duru sezi yeteneğine sahip olanlar bir fotoğrafa bakabilir, geçmiş ve şimdiki ayrıntılar gibi birçok bilgiyi alabilirler. Bir kişinin görüntüsü, psişik ortamların kolayca duygulara çevirebileceği güçlü enerji dalgaları gönderir.

4.Başkalarının Duygularına Karşı Çok Hassassın

Durusezerler genellikle baktıkları kişinin biçiminden daha fazlasını görürler. İnsanlardan sevgi, neşe ve aradaki her şey gibi duygu dalgalanmalarını hissederler.

Duyarlı biri olarak, sıklıkla:

– Daha seninle konuşmaya başlamadan önce birinin nasıl hissettiğini bilirsin.
– Diğer insanların duygularını anlayabilir ve duygularının ardındaki nedeni bilirsin.
– Bir odaya girdiğinde bir gerginlik veya rahatlama hissi yaşarsın
– Diğer insanların bakış açısını kolayca anlarsın, çünkü onların gerçekten nasıl hissettiklerini tam olarak bilirsin.
– Gerçek söylenirken bir çeşit doğrulama olarak tüylerin diken diken olması veya ürpermesi

Durusezi duygusuna sahip insanlar, aldıkları bilgilerin çoğu duygulardan geldiğinden, düşünmek yerine hissederler. Ayrıca konuşurken “hissediyorum” gibi kelimeler kullanma eğilimindedirler.

5.İyi ya da Kötü Olsun, Her Zaman Bir İç Ses Hissedersin

Durusezerler her zaman içlerindeki hisleri dinlerler.

Birdenbire ortaya çıkmış gibi görünen içgörüler, içgüdüler ve ilham, genellikle sana rehberlik eden durusezgisel yeteneklerindir. Bu ani duyguları ve durumları çok hızlı, hatta gerçekleşmeden önce hissetmeni sağlar.

Yeteneğin, daha bir şey olmadan önce bile pozitif titreşimler hissetmeni sağlar. Örneğin, özellikle gideceğin bir düğün için heyecanlı olabilirsin ama nedenini bilmiyorsun. Görünüşe göre gelecekteki partnerinle o düğünde tanışıyorsun.

Bir olay hakkında kötü hissettiğin zamanlar da olabilir. Örneğin, aniden bir önseziye kapıldığında bir arkadaşının doğum gününe gidiyor olabilirsin. İçgüdün aniden gitmemen veya başka düzenlemeler yapmaman için seni uyarıyor gibidir.

Gitmemeyi ve sadece evde kalmayı seçiyorsun. Akşam haberlerini izlerken, hala arkadaşının doğum gününe gitmeyi seçseydin, parçası olabileceğin birçok arabanın karıştığı korkunç bir trafik kazası görüyorsun.

Durusezi duygusu söz konusu olduğunda, bu içgüdüsel duygular, sen harekete geçene veya nedenini anlayana kadar kaybolmaz.

5.Bir İnsanı Kitap Gibi Okuyabilirsin

Birinden hoşlanıp hoşlanmadığını yeni tanıştığın zaman anlayabilirsin. İnsanlar hakkındaki ilk izlenimlerin yerinde. Bir kişinin ne hissettiğini ve neden böyle hissettiğini bilirsin.

İnsanlar duygularını senden saklamaya çalışsalar bile hissedebilirsin!

6.Çevrenin Enerjisine Karşı Çok Hassassın

Durusezerler genellikle okullar ve alışveriş merkezleri gibi kalabalık alanlarda, konserler ve festivaller gibi etkinliklerde bunalır. Kalabalık bir alanda olmak seni daha fazla insanın enerjisine ve duygularına maruz bırakır, bu nedenle psişik duyuların bunalır.

Ayrıca yakın çevrenin enerjisini hissedebilir ve yerleri hafif veya ağır olarak tanımlayabilirsin. Hissettiğin şey, bir odada veya herhangi bir alanda geride bırakılan enerji veya duyguların izidir.

Çoğu durusezi duygusu, geride bıraktıkları büyük miktarda olumsuz duygu nedeniyle hastaneler, hapishaneler ve barlar gibi kendilerini ağır hissettiren yerlerden uzak durur.

Şiddet içeren eylemlerin meydana geldiği bir yerdeyken de bir önsezi hissedebilirsin.

7.Etrafında Ruh Rehberleri, Melekler Veya Diğer Varlıkların Olduğunu Hissedebilirsin

Enerji ve duyguları algılamak için kullanılan yüksek duyularla, fiziksel dünyada görünmeyen ruh rehberlerinin, meleklerin ve diğer varlıkların varlığını bu şekilde hissedersin.

Görünmez bir varlık olduğunda, herhangi bir fiziksel sebep olmaksızın bir odadaki sıcaklık değişimlerini hissedersin.

Melekler, ruhlar ve ruh rehberleri gibi varlıklar etrafındayken neşe ve rahatlık hissedersin. Hatta kimse yapmadan elinin tutulmasını veya omzunuzun okşanmasını yaşayabilirsin.

Aydınlık varlıklar etrafındayken kendini mutlu hissederken, karanlık varlıklar için bunun tersi söylenebilir. Etrafında olumsuz varlıklar olduğunda veya şiddet ortamındayken kendini hasta hissedebilirsin.

8.Hayvanların Nasıl Hissettiğini Biliyor Ve Anlıyorsun

Durusezi sahibi bazı kişiler hayvanlarla da iletişim kurabilir. Farklı duyguları belirlemek için hayvanlardan gelen enerjinin titreşimlerini hissederler. Bu, özellikle bir evcil hayvan acı çekiyorsa veya sıkıntılı hissediyorsa yardımcı olabilir.

Durusezi ile Yaşayabileceğin Zorluklar

Duru sezinin sahip olunması gereken harika bir psişik yetenek olduğuna şüphe yok, ancak tam olarak güllük gülistanlık değil. Herhangi bir deneyimli durusezer sana iyinin yanında kötüyü de kabul etmen gerektiğini söyleyecektir.

Pek çok duyguyu yakaladığın için, genellikle başka birine ait olan duyguları hissetmek konusunda strese girebilirsin. Aldığın hislerin başkalarının mı yoksa aslında kendinin mi olduğunu anlamakta güçlük çekebilirsin.

Duru sezi duygusundan kaynaklanan artan duygu duygusu bunaltıcı olabilir. Yeteneğin gerektiği gibi anlaşılmadıysa ve kullanılmadıysa, bitkin, endişeli ve hatta depresyonda hissetmeye başlayabilirsin.

Your Page Title

Yeteneğinin bir hediye olduğunu anladığında ve bunda ustalaşmayı öğrendiğinde, amaçlarla dolu bir hayatın olacak.