Zengin Olmana Yardımcı Olacak 5 Egzersiz

Zengin olmak istiyorsan aşağıdaki egzersizleri mutlaka denemelisin. Nakit akışını artıracak, zengin olmanın, para kazanmanın ve finansal sorunları çözmenin yeni yollarını bulmana yardımcı olacaklardır.

Uygulamalar ve ritüeller yardımıyla para kanallarını açabilirsin. Buradaki alıştırmalar başarı ile birleşmene, onunla bir olmana ve hayatını küresel olarak değiştirmene yardımcı olacaktır.

Sana Neyin İlham Verdiğini Gör

Sana ilham veren ve kendinin en iyi versiyonu olmanı sağlayan bir resim koleksiyonu oluştur. Terziler, ünlü moda tasarımcılarının kıyafetlerine hayran olabilir. Araba meraklıları, pahalı ve güzel arabalardan ilham alabilir. Kilo vermeyi hayal edenler, modellere veya sıradan ama güzel kişilere hayran olabilir vb. Sevdiğin ve seni heyecanlandıran şeylere hayran olmak için her gün birkaç dakikanı ayır.

Kendine İdeal Ortam Oluştur

Her gün yatmadan önce günün durumunu değerlendir ve ideal ortamını hayal etmeye çalış. İhtiyacın olan ev, sevdiğin kişi, seni çevreleyen şeyler vb. Paranın hayatında nasıl göründüğünü hayal edebilirsin, onu harcarsın ve elinde tutarsın. Mükemmel bir ev ve etrafta olması gereken her şeyi hayal et. Bu, sabahları bizi motive eden çok güçlü bir egzersizdir. Sabah gözlerini açarak, zaten senin için ideal dünyada olduğunu hayal etmeye çalış. Bu, kendini yataktan nasıl çıkaracağını bilmeyenler için son derece yararlıdır.

‘Benim Güzel Günüm’ Egzersizi

Yatmadan önce veya sabah erkenden kendine bir not defteri al ve bu deftere kendin için kişisel olarak yapmak istediğin tüm gerekli şeyleri ve hoş şeyleri yaz. Ne deneyimlemek ya da almak istediğini yazarak hayal kurabilirsin. Er ya da geç, her gün yazdıkların gerçekleşecek. Bu bir kaza olmayacak çünkü sen istedin. Hatta küresel hedefleri bile yazabilirsin, örneğin: ‘bugün yeni bir iş bulacağım’, ‘bugün yeni bir daire alacağım’ vb. Ayrıca not defterine başarı ve refah için olumlamalar da yazabilirsin.

Her sabah olumlamaları dinlemek harika bir egzersizdir. Bu, işe giderken bu cümleleri dinleyebileceğin için zamanını boşa harcamayacak harika bir sabah egzersizidir. Finansal başarı için ‘Ben bir para mıknatısıyım’, ‘Her gün zenginleşiyorum’, ‘Başarılı bir insanım’ ifadelerini yazabilirsin.

Başarı Günlüğü

İnsanların iş sürecinin tam ortasında motivasyonlarını kaybetmeleri çok yaygındır. Bunun olmasını önlemek için, her gün finansal refah yolunda ne yaptığını yazmak önemlidir. Örneğin, bir iş buldun, ekibe katıldın, üstlerine yeni bir geliştirme dalı önerdin, terfi aldın vb. Başına gelen tüm güzel şeyleri yaz. Kendin için satın aldığın her şeyi ve edinmeyi başardığın tüm becerileri not etmen finansal gelişme için de yararlıdır. Günlüğünü sık sık tekrar oku, böylece işe yaramaz ve yeteneksiz olduğunu düşünme.

Bir Örnek Ara

Tamamen psikolojik bir anlamı olan harika bir egzersiz var. Her gün, sana ilham veren ve başarı hikayesini anlatabilecek biriyle canlı olarak tanışmaya çalış ya da internetteki kitaplar, makaleler veya video aracılığıyla başarılı bir kişinin biyografisini tanımaya çalış. Bu, birinin nasıl daha iyi olabileceğini ve hayallerini gerçekleştirebileceğini daha iyi anlayacağın için çok faydalıdır. Birisi sana kurnazlığı, birisi nezaketi ve bir diğeri sıkı çalışmayı öğretecek. Gerçek dünyadan örneklere aşina olduğun için bu yararlı bir alıştırmadır. Başarılı insanlara yardımcı olan nitelikleri mutlaka bir yere yazmaya çalış.

Your Page Title

Ayrıca bir başarı atmosferi ile çevrili olmak, seni enerjik olarak daha başarılı kılar. Başarıya inanmayan insanlarla mümkün olduğunca az iletişim kurmaya çalış.