Yıkıcı Sonuçları Önlemek için Gizli Tutulması Gereken 7 Şey

Bu dünya gerçeğe dayanıyor, ama aynı zamanda denge gerektirir ve bu yüzden bilge insanlar bizi belirli şeyleri kendimiz için tutmanın daha iyi olduğu konusunda uyarırlar. Sırlar mutlak gerçeğin bir parçasıdır ve bu yüzden maddi dünyamızda insan kültürünün bir parçası haline gelen bir gizem de vardır.

Bir sırrı yanlış zamanda paylaşmak, doğru zamanda mutlak gerçek hakkında konuşmamak gibidir. Her şeyin bir zamanı var.

Tamamen açık olmak için iyi bir zaman var. Kültürlü insanlar her iki durumda da nasıl davranacaklarını bilirler. Tek kelimeyle, sırları saklamak yalan söylemek değildir. Bu, ekili davranışın bir yönüdür.

Bir Sır Gibi Saklamanız Gereken 7 Şeyi Keşfedin:

1. Uzun Vadeli Planlarınız

Planlarınızı gerçekleştirene kadar sessiz kalın. Fikirlerimizin çoğu mükemmel değil, hatta kusurludur. Birçok zayıf yönleri var ve eğer birisi bu zayıflıkları hedeflerse, her şey yok edilebilir.

2. Yaptığınız İyilikler

İyilik yapmak bu dünyadaki nadir şeylerden biridir, bu yüzden onu beslemeniz ve derinden takdir etmeniz gerekir. Yaptığınız iyi şeyler için kendinize çok fazla kredi vermeyin. Böyle bir tutum egomuzu güçlendirir ve hızlı bir şekilde gurura yol açabilir ve bu iyi bir özellik değildir.

3.Kişisel Yaşamınız

Kişisel hayatınızdaki sıkıntılardan kimseye bahsetmeyin. Sizin hayatınız sadece sizi ilgilendirir, başkalarının herşeyinizi bilmesine gerek yok.

4. Cesur ve Kahramanca Çabalarınız

Evet, yaptığınız şey olumlu, asil ve önemlidir, ama bu sadece Allah’ın bir sınavıdır. Hepimiz günlük olarak farklı testlerle karşılaşıyoruz. Bazı insanlar dışsal ayarlamalar yaşar, diğerleri ise iç sıkıntılardan geçer. Dış testler görülebilir ve insanlar onlar için ödüllendirilir.

Bununla birlikte, hiç kimse iç testleri geçtiğimizi fark etmez ve insanlar onlar için övülmez. Bu yüzden bilge insanlar dış zaferlerin kahramanlarına iç mücadelenin kahramanlarına saygılarını ifade etmelerini ve başarılarını kaideye koymamalarını tavsiye ederler.

5. Manevi Büyümeniz Ve Aydınlanmanız

Bu sadece sizin ve kimse bilmeli. Diğerleri için sadece gerçekten gerekli, olduğu durumlarda ortaya çıkarın.

6. Ailenizin Sorunları Ve Çatışmaları

Unutmayın: Ailenizin sorunları hakkında ne kadar az konuşursanız, o kadar güçlü ve istikrarlı olurlar. Kavgalar, iletişim sürecinde biriken negatif enerjinin salınımını temsil eder. Sorunlarınız hakkında ne kadar çok konuşursanız, onlara o kadar inanırsınız.

Your Page Title

7. Dedikodu ve Birinden Duyduğunuz Kötü Sözler.

Kötü ağızlı insanların yanında fazla durmayın ve kimsenin arkasından kötü konuşmayın. Aksi takdirde onlar gibi olursunuz.