Zenginliği Çekmek İçin Bilmeniz Gereken Tek Şey

Paranın size bol miktarda gelmesi hakkında bilmeniz gereken tek şey nedir? Böyle güzel bir şeyi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Para size nasıl bolca gelebilir?

Para çekmenin cevabı basittir ve hatta size inanmanız için öğretilmiş şeylerin parçalarına bile aykırı olabilir.

Ancak buna geçmeden önce, para hakkında çelişkili ve yanlış inançlar var. Onlara bir göz atalım.

– Para sınırlı bir kaynaktır ve bu nedenle tükenebilir.

– Para çekmek için hayat boyunca mücadele etmelisin.

– Şans diye bir şey yoktur.

– Para çekmek için çok uğraşmak anlamsızdır çünkü hayatınızda ya şanslısınız ya da paranız söz konusu olduğunda şanssızsınız.

– Herkes kendi başınadır. Bu demektir ki, birini başkalarına devretmek de dahil olmak üzere, gerekeni yapmazsanız ya da çok iyi kalpli ve hayırseverseniz, her zaman fakir kalacaksınız.

Ama gerçekte, gerçek oldukça farklı …

Para Asıl Konu Değil

Para sahibi olmak gerçek sorun değil. Asıl mesele parayı nasıl kullandığınız veya parayı ne için kullandığınız.

Kredi kullanarak mal ve hizmet elde etme kolaylığı nedeniyle çok büyük kredi kartı borcuna giren insanlar var. Kredi kartları, yalnızca küçük kağıt parçalarını imzaladığınız için gerçekten harcama yapmadığınızı hissettirebilir.

Yalnızca aylık hesap özetinizi aldığınızda canınız acır.

Öte yandan, bazıları için borçlanmak ‘kaçınılmaz’ olarak görülüyor. Gelirleri yüksek olmayabilir ve açlıktan ölmek ya da faturalarını ödeyememek yerine borca ​​girmeyi tercih edeceklerini rasyonelleştirirler. Ancak bu tür bir düşünce kusurludur çünkü derhal borca ​​girmek dışında başka bir çözüm olmadığını varsayar.

Öyleyse, borçlanmadan kaçınmanın daha iyi bir alternatifi olduğunu söylüyorum?

Evet.

Bu, tüm kalbinizle, ruhunuzla, zihninizle kısacası tüm varlığınızla paranın dünyadan bir armağan olduğuna ve onu hayatınıza getirmek için kendinizi açmanız gerektiğine inanmaktır.

Refahı çekebilirsiniz! Bol bir hayat yaşayabilirsiniz…

Ne Yapmaktan Kaçınmalısınız

Sadece ‘parayı kendime çekiyorum’ demek yerine ‘refahı kendime çekiyorum’ dediğinize dikkat edin. Çünkü arasında büyük bir fark var.

Para çekmek, sadece paraya odaklanacağınız anlamına gelir. Kendi içinde bu tamamen kötü değildir.

Ancak sorun şu ki, eğer para çekerseniz, onu verimli bir şekilde idare edebilecek misiniz?

Hayır, çünkü kontrolünüz dışında olabilecek çok fazla değişken var.

Görüyorsunuz, her zaman harcama isteği vardır. Paramız olduğunu varsayarak, önce temel ihtiyaçlara harcıyoruz. Sonra, muhtemelen biraz uzağa atarız.

Ancak daha sonra, cazibeler kapıyı çalmaya başlayacak. Arkadaşınızın sahip olduğu yeni tasarımcı çantası. Eski sınıf arkadaşınızın kullandığı o araba. Daha önce hiç tatmadığınız pahalı yiyecekler: Hayattan zevk almak için kullanmıyorsanız paraya sahip olmanın anlamı nedir?

Ve böylece, hayatınız harcama-harcama çılgınlığı ile devam ediyor. Ne yazık ki, başladığınız yere geri dönüyorsunuz. Bu yüzden hedefiniz olması gereken parayı gerçekten çekmek değildir.

Aslında, yapmaktan kaçınmanız gereken şey budur. Para çekmeye odaklanmamalısınız. Bunun yerine, tüm varlığınızı refah çekmek ve bol bir yaşam sürmeye odaklamalısınız!

Refah Paraya Sahip Olmaktan Daha Fazlasıdır

Aklınızda bulundurmanız gereken şey, refahın sadece paraya sahip olmaktan daha fazlası olduğudur.

Your Page Title

  • Refah içinde olmak, ruhsal dünyadan yayılan evrenin gönderdiği tüm armağanları almaya açık olmaktır.
  • Refah, ne olursa olsun, borç sıkıntısına takılıp kalmaktan her zaman kaçınabileceğinizi bilerek güvence altına almaktır.
  • Refah, mali sorunlar ortaya çıktığında bile, parayla ilgili sorunlarınızı olabildiğince az güçlükle nasıl çözeceğinizi bileceğinizden emin olmaktır.