Sessizlik Altındır: Hiç Kimseye Söylememeniz Gereken 5 Şey

Çevrenize her şeyin anlatılmaya değmediğini hatırlamak çok önemlidir. Mutluluğa giden yolda, kişi başarıya ulaşmasını engelleyen birçok tuzakla karşılaşır. Bazen bu tuzakları kendimiz kurarız. Bazı şeyleri gizli tutmayı öğrenirseniz, çok daha mutlu olabilirsiniz.

Hastalıklar ve Rahatsızlıklar

Hastalıklarınız veya rahatsızlıklarınızla ilgili, diğer önemli endişeleriniz sadece sizinle ilgilidir. Hiçbir durumda kimseye işte, arkadaşlarla bu tür problemlerden bahsetmeyin. Birincisi, olumsuz konular başkalarını iter. İkincisi, bu tür konuşmalarla isteksizlerinize ve enerji vampirlerine yardım edebilirsiniz. Bu da işe yaramaz.

Fiziksel nitelikteki hastalıklar ve rahatsızlıklar hakkında söylenmesi gereken tek kişi doktordur. Diğer tüm insanlar size ne olduğunu bilmemelidir.

Kişisel Hayat

Bunun hakkında başkalarıyla konuşmamalısınız. Daha doğrusu konuşabilirsiniz ama ayrıntılara girmemelisiniz. Bazen en güvendiğiniz anne babanızın veya arkadaşlarınızın eylemleriniz hakkında ne düşündüğünüzü bilmesi yararlıdır, çünkü bazen bilge bir kişinin tavsiyesi gereklidir.

Ancak kişisel hayatınız ve yabancılarla aşkınız hakkında ayrıntılı olarak konuşursanız, dedikodu yaymaya başlayabilirler. Buna hiç ihtiyacınız yok. Kıskanç insanlar farkında olmadan size zarar verebilirler.

Manevi Sorunlar

Ne yapmanız gerektiğini ve ne için çabalamanız gerektiğini anlamadığınız için herhangi bir sorununuz varsa, o zaman onları gizli tutmak daha iyidir. Bunları yalnızca en güvenilir kişiyle ve başkasıyla paylaşmak daha iyidir.

Bazen bir psikolog veya psikoterapiste görünmek yardımcı olabilir. Onlarla kötü alışkanlıkları, motivasyon eksikliğini, yaşama arzusunu vb. Tartışabilirsiniz. Başkalarının bunu bilmesine gerek yoktur: bu bilgiyi size karşı kullanabilirler.

Finans ve İş

Bundan kimseye bahsetmemelisiniz. İşinizle, paranızla ve borcunuzla ilgili her şey aile içinde ve hatta evli çift içinde kalmalıdır. Hiçbir durumda yabancılara bankada ne kadar tasarrufunuz olduğunu ve ne kadar nakit olduğunu söylemeyin.

Ayrıca çalışma anlarını yaymamak daha iyidir, çünkü bilgi sizi kızdırmaktan çekinmeyen insanlara ulaşabilir. Kısacası, aşk gibi iş de yabancıların ulaşamayacağı bir yerde olmalıdır.

Düşleriniz, Planlarınız Ve Hırslarınız

Bu bilgi mühürlenmelidir. Hayaller ve planlar, her birimizin, özellikle de hedeflere ulaşmak için gerçekten bir şeyler yapanların hayatının çok önemli bir parçasıdır. Birisi sizin fikirlerinizi öğrenirse, sizin izniniz olmadan planlarınızı ve hırslı görevlerinizi ‘buna neden ihtiyacınız var’ diyerek değerlendirebilir. Böylece, kişi sizi şüpheye, motivasyon ve güven kaybına götürebilir.

Asla, hiçbir koşulda, öngörülebilir gelecekte neyi başarmak istediğinizi yabancılara söylemeyin. Hassas ve duygusal yönünüzü yakalayıp sizinle dalga geçebilirler.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Mutluluğun sessizliği sevdiğini söylemelerine şaşmamalı.Sözlerimiz karmayı, sağlığı ve maddi refahı etkiler. Doğru şeyleri söylemeye çalışın ve asla en içteki sırlarınızı kimseye söylemeyin.