Karşınızdaki Kişinin Zihnini Okuyun!!!

Zihin okuma bir süper güç gibi görünse de, birinin zihnini okumak aslında öğrenebileceğiniz bir beceridir.

Bir müşterinin ihtiyaçlarını tahmin etmek, patronunuza nasıl yaklaşacağınızı bilmek, başkalarının değeri hakkında bir iç sezgi geliştirmek, ilerlemenize yardımcı olabilir.

Teknoloji çağımızda,yüz yüze iletişim gittikçe zorlaşıyor. Metin mesajları göndermek bizzat beden dilimiz ve duyusal farkındalığımızla daha az uyum sağladı.

Bir ekran süresinin akışının neden olduğu ek zorluklar olmadan birisinin ne aktarmak istediğini tam olarak anlamak yeterince zordur.

Neyse ki, her zaman birinin aklında ne olduğunu bilmek için söylediklerine güvenmek zorunda değilsiniz. Gerçek şu ki, herkes zihinleri özenli bir şekilde ve uygun eğitim ile okumayı öğrenebilir.

Bunun nasıl mümkün olduğunu anlamak için önce zihin okumasının arkasındaki bilimi anlamalısınız.

Doğal Olarak Zihinleri Okumaya Meyilli Miyiz?

İnsanlar olarak her gün zihin okumaya çalışıyoruz. Başkalarının duygularını ve tepkilerini tahmin eder onlara uygun bir şekilde tepki veririz.

Genellikle, birisi gerçek duygularını gösteriyorsa bu işe yarar. Ancak, birisinin duygularını belli etmeyen bir yüz ifadesi varsa, bunu nasıl bilebiliriz?

Yüz ifadelerinin ve beden dilinin ipuçlarıyla, zihinlerinin derinliklerinde neler olduğunu anlamak için kullanabileceğiniz başka beceri ve teknikler vardır.

Zihin Okuma için İhtiyacınız Olan Beceriler

Dürüst olmak gerekirse, zihinleri okuyabilmek çok fazla beceri gerektirmez. Gereken temel beceriler, sizi sonuna kadar götürme güdüsü, sezgilerinize güvenme hassasiyeti ve istekli olmanızdır.

Zihin okumaya başlamadan önce gereken önemli bir beceri farkındalıktır. Bu yoga veya meditasyon yoluyla yapılabilir.

Aklınızı tüm diğer şeylerden temizleyebilmek, başkalarının düşüncelerini tespit edebilmek için çok önemlidir.

Enerji ve düşünceler için açık bir yola sahip olmak, zihninize ve ruhunuza uygun egzersiz ve esneklik kazandırarak zihin okumayı çok daha kolay hale getirir.

Birinin Zihni Nasıl Okunur

Burada bahsedeceğim ipuçları, ailenizde ve arkadaşlarınızda size tanıdık oldukları için hızlı bir ilerleme kaydedecektir, ancak yabancılarla çalışmak biraz daha uzun sürebilir.

Pratik yaparken sabır gösterin, zamanla ve odaklanarak başkalarının zihinlerinin içinde neler olduğunu anlayabileceğinizi unutmayın.

1. Her Zaman Zihninizi Açık Tutmaya Çalışın

Her şeyden önce, zihninizi açık tutmaya çalışmalısınız. Bu, enerjinizi çevrenizdekilere açmak ve onu şu an hizmet etmeyen başka bir şeye kapatmak anlamına gelir.

Bu, etrafınızdakiler tarafından verilen enerjiyi emerek mevcut ve farkında olmanız gerektiği anlamına gelir.

Daha öncede belirttiğim gibi, ilk önce yoga veya meditasyon uygulamak harika yollardır.

Uygulamanızda tutarlı olmak ve bu anlarda maksimum konsantrasyon için yalnız kalmak çok önemlidir.

2. Zihin Okumak İçin Birini Seçmek

Bu adımda hakkında daha fazla bilgi edinmek ve zihnini okumak istediğiniz kişiyi seçmelisiniz.

Şimdi o kişiyi görün. Onları oldukları gibi görün, yüzlerinin, özelliklerinin, duruşlarının, vücut dillerinin ve onlar hakkında aldığınız diğer ayrıntıların zihinsel görüntülerini yapın.

Sonra, gördüklerinizi tanımlayın Zihninizde iki sütun oluşturun: bunlar nedir ve ne değildir. Kişiyi oturdukları sandalyeden, içtikleri kahveden, arka planda tartışan çiftten ve daha fazlasından ayırın.

Odaklandığınız şeyin sadece onlar olduğundan emin olun. Bu şekilde, yalnızca ürettikleri enerjiyi aldığınızdan emin olursunuz.
Aksi takdirde, algılamanız başka şeylerin enerjisi veya dikkatinin dağılmasıyla seyreltilmiş olabilir.

3. Odağınızı Bulun

Söz konusu kişinin yüzüne odaklanın. Onlarla göz temasını yaklaşık 15 saniye tutun. Bunu duruma göre ölçmek önemlidir, çünkü çok uzun süre tutmak enerjilerini rahatsız ederek onları bozabilir. Çok kısa olursa da bağlantı yapılamayabilir.

Göz temasından sonra, uzaklara bakın. Onların zihinsel bir resmini oluşturun. Bu bağlantı saniyeleri boyunca onlardan aldığınız enerjiye odaklanın.

Düşüncelerini, hislerini ve duyguları hissetmeye çalışın. Bu gerçek zihin okuma sürecini başlatır.

4. Alıcı olmak

Bu noktada, kişi hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsınız. Ne hakkında konuşmalısınız? Bu sadece düşüncelerin hemen Zihninize acele ettiği ile belirlenir.

Düşündüğünüz şey tam olarak düşündükleri şey olabilir, bu yüzden konuşmanın sezginize göre kendisini yönlendirmesine izin verin.

Karanlık, aydınlık, korkutucu veya misafirperver olmalarına bakılmaksızın, bu noktada yolunuza çıkan düşüncelere hoş geldiniz.

Onları hissetmenize izin verin, böylece diğer kişinin de onları hissetmesine izin verin. Diğer kişinin sizinle rahatça paylaşabilmesi için sohbetin olanaklarına açık olun.

Bu süre zarfında ortaya çıkarılan şeyler sizi şok edebilir, ancak bulunan her şeye açık kalmalısınız. Bu hem siz hem de diğer kişi için serbest olabilir, bu yüzden uygun yolu kullanmasına izin verin.

İnsanların Zihinlerini Okuma Yeteneğinizi Arttırma İpuçları

Duygusal Zekanızı Güçlendirin

Diğer kişinin ne hissettiğini tahmin etmeye çalışın. Çoğu zaman, insanlar olarak, duygularımızı saklamakta çok iyi değiliz.
Hissettikleri yolla, doğru yolda olduğunuzu düşünüyorlarsa, neden bu şekilde hissettiklerini daha fazla sorgulayabilirsiniz.

Akıl yürütme anlaşıldıktan sonra, söz konusu duyguları azaltmak ya da arttırmak için çözümler önermeye devam edebilirsiniz.

Dinleme Becerilerinizi Geliştirin

Anlamayı dinleyen bir dinleyici olun, yanıt vermeyi dinleyen bir dinleyici değil.

Diğer kişi farkı kolayca anlayabilir, duygularını ve enerjilerini düzgün bir şekilde karşılayamadıklarında kendilerini kapatabilirler. Maksimum anlayış için konuştuğunuzdan daha fazlasını dinleyin.

Duygulara Dikkat Edin

Başkalarına karşı kendi empatinizi daha iyi ayarlamanın bir yolu, önce kendi duygularınızı kabul etmenize izin vermektir.
Kendinizinkini kabul edebildiğinizde, başkalarının duygularını kabul etmede daha iyi olacaksınız. Empati, başkalarını anlamada uzun bir yol kat eder.

Bir Yolculuk Olarak Zihin Okuma

Zihin okuması herkesin yapabileceği bir şey olsa da, sadece sabırlı ve özverili olanlar başarılı olabilir.

Yeteneğiniz gelişmeye başladığında, başkalarından yararlanmak veya başkalarına zarar vermek için kullanmamaya dikkat edin.

Bilişsel Farkındalık

Muhtemelen zamanınızın çoğunu Bilişsel Farkındalığınızı kullanarak geçirirsiniz. Gördüğünüz ve duyduğunuz şeyleri yorumlayarak durumları ve insanları anlamaya çalışıyorsunuz.

Herhangi bir etkileşimde insanların söylediklerinden ve algılanabilir bir şekilde ifade ettiklerinden çok daha fazlası vardır.

Duyusal Farkındalık

Birini tam olarak duymak ve anlamak için, zihinsel aktivitenizin yanı sıra duyusal reaksiyonlarınızın da farkında olmanız gerekir.
Duyusal farkındalıkla, konuştukları kelimelerin ötesinde başkalarıyla olan biteni alabilir ve ayırt edebilirsiniz.

Duyusal farkındalık, bir konuşmadaki tepkilerinizle ilgili içsel bir farkındalığı içerir. Tepkileriniz size söylediklerine yanıt verebilir.
Ayrıca, çevrenizdeki insanlardan ve dünyadan enerjik olarak aldıklarınıza tepki veriyor olabilirsiniz.

İnsanların arzularını, hayal kırıklıklarını, ihtiyaçlarını,umutlarını ve şüphelerini, bu deneyimleri kendileri ifade edemedikleri veya hissedemedikleri zaman hissedebilirsiniz.

Bu, sinir sisteminin üç işleme merkezine beyninize, kalbinize ve içgüdülerinize erişmenizi gerektirir.

Kendinize Ne Hissettiğinizi Sorun.

Duygularınız kısmen diğer kişinin ne hissettiğinin bir yansımasıdır. Duygusal tepkilerinizi başkalarından aldığınız şeylerden nasıl ayırt edeceğinizi öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu yeteneğin öğrenilmesine yardımcı olmak için söyleyeceğim Duygusal Farkındalık egzersizini kullanın: Aldığınız duygulardan rahatsız olduğunuza dikkat edin.

Merakınızı aktive ederek kararınızı serbest bırakıp bırakamayacağınızı görün. Kaslarınızı ve nefesinizi gevşetin. Bu an hakkında kendinizden daha fazla önem verin.

İçgüdünüzü Test Edin.

Kalbinizde veya içgüdülerinizde herhangi bir his hissettiğinizde, duygu olabileceğini düşündüğünüz şeyleri paylaşın Öfke, hayal kırıklığı, üzüntü, özlem gibi. Sizinle hemfikir olup olmadıklarının yanıtlarını kabul edin.

Yanılıyorsanız, tahmininiz duygularını ve eylem eğilimini belirlemelerine yardımcı olabilir. Yanıtlarıyla sessiz ve sabırlı olun; ne hissettiklerini düşünmek için zaman ve alana ihtiyaç duyabilirler.

Düşüncelerini kesmeyin veya daha iyi hissettirmeye çalışmayın. Bu dürtüyü yakalayın ve dinlemeye geri dönün. Bununla ilgili konuşmak istemediklerini söylerse, isteklerini kabul edin.

Kendinizi eleştirmeyin

Kendinizi mükemmel bir şekilde farkında olmadığınız için eleştiriyorsanız,o kişiden ayrılırsınız.

Nazikçe Bitirin

Şimdi ilerlemek için ihtiyaç duydukları bir şey olup olmadığını sorun. Olası çözümlere bakmak isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Değilse, sizinle paylaştıkları için teşekkür edin.

Bunu söylemekten daha kolay olduğunu biliyorum. Hissettiğiniz ve aldığınız duygulara karşı uyanık kalmak acı verici, korkutucu veya rahatsız edici olabilir. Takipte kalmak gerçek güç gerektirir.

Çoğu insan, özellikle duygusal olarak çatıştığında, görülmesini, anlaşılmasını ve değer verilmesini ister.

Duyduklarınızı kalbinizle ve içgüdülerinizle paylaştığınızda, çok derinden dinlediğinizi ve önemsediğinizi takdir edebilirler.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hepimizin zihin okuma kapasitesi vardır. Okuduğumuz şeye inanmak için sabır ve güvene ihtiyacımız var.