Tam Potansiyeline Ulaşmak için Lucid Rüyayı Nasıl Kullanabilirsin

Günümüz toplumunda rüyalar gözden kaçma eğilimindedir.

Rüyalar şu anda elde ettiklerinden daha fazla ilgiyi hak ediyor çünkü bize kendimiz hakkında çok şey anlatabilirler. Sadece rüyalara dikkat etmek ve onları bir ‘rüya günlüğü’ ile analiz etmek iyi bir başlangıçtır.

Yine de en ödüllendirici rüyalar lucid olanlardır, ki bunlar kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu rüyalardır. Bu dünyadaki çok az insan düzenli olarak lucid rüyalar görüyor, ama bu çoğu insanın bunu yapamayacağı anlamına gelmiyor.

Lucid rüya görme yeteneğine sahip olmak, özellikle yaşamdaki en büyük potansiyeline ulaşmak söz konusu olduğunda, bir takım faydalar sunar. Birçok insan zihniyet, duygusal travma veya onları engelleyen diğer engellerle karşı karşıyadır. Lucid rüya sanatında ustalaşmak, birisine kendilerini bu şeylerden kurtararak hayattaki en yüksek özlemlerine ulaşma yeteneği verebilir.

Lucid rüyayı kullanmanın birkaç yolu vardır:

Bilinçaltına Eriş

Hayatta çoğu zaman, orada olduğunun farkında bile olmadığımız güçler tarafından tutuluruz. Çocukluk çağı travması ya da başarısızlık korkusu olsun, anılar ve deneyimler içimizin derinliklerinde gizlenebilir. Eğer tam potansiyelimize ulaşmak istiyorsak, bu güçleri ortadan kaldırmalıyız. Bu olumsuz duygular bizi ağırlaştıran ve tam olarak çalışmamızı engelleyen çapalar gibidir.

Bilinçaltımız büyüleyici bir varlıktır, birçoğunun farkında bile olmadan hayattan geçtiği bir varlıktır. Bu gerçekten utanç verici çünkü sonuçta bize yaşamda yön veren bilinçaltımız.

Bilinçaltının bu kadar göz ardı edilmesinin nedeni, erişilmesi zor olmasıdır. Derinlerde neyin yattığını ortaya çıkarmak genellikle bu duyguları ve deneyimleri uyandırmaya yardımcı olabilecek profesyonel bir psikiyatriste danışmayı gerektirir. Bununla birlikte, lucid rüya bize bilinçaltımızla doğrudan dış yardıma olan ihtiyacı atlayarak ortaya çıkarma ve etkileşimde bulunma fırsatı verir.

Bilinçaltı kendini farklı insanlara farklı şekillerde gösterir. Çoğu zaman rüyanda etkileşimde bulunduğun bir kişi veya hayvan yoluyla gelebilir.

Lucid rüya ile bilinçaltı erişimi, öğrendiklerini almak ve gerçeklik uygulamak zamanıdır. Bilinçaltının nihayetinde özgürleşmesine yardımcı olmak için seni hayatta tutan şeylere odaklanarak zaman geçir.

Yaratıcılığı Keşfetmek

Birçok insan sanatçıların inanılmaz yaratıcılıklarını nerede geliştirdiklerini merak ediyor. Ünlü sanatçılar başarılarını, biri lucid rüya olan sayısız nedene bağlarlar.

Lucid rüya gören çok sayıda tanınmış kişi var. Bunlar arasında Nikola Tesla, Richard Feynman ve Salvador Dali gibi isimler var.

Belki de yaratıcılıklarını gerçekleştirmek için lucid rüyayı kullanan efsanevi bir figürün en iyi örneği yönetmen James Cameron’dur. Cameron çok sayıda gişe rekorları kıran film yönetti, ancak Avatar filmi Cameron’un yaratıcı dehasının açık bir örneği. Bu filme aşina değilsen, inanılmaz imgeler ve kavramlar kullanır; normalde düşünülemeyen şeyler.

Hayaller yaratıcılığı keşfetmek için eşsiz bir potansiyel sunar. Evrenin yasaları rüyalar içinde geçerli değildir ve insanlar kalplerinin istediği her şeyi yapmakta özgürdürler. Bunun nedeni, REM uykusu sırasında beynimizin günlük yaşamımızda olduğu gibi duyusal girdi tarafından engellenmemesidir.

Bu, yeni kavramlar, nesneler ve koşullar bulmamızı sağlar. Bu, gerçek hayatta asla yaşanmayacak deneyimlerin, yeni fikirler bulma konusunda ufkumuzu genişleten rüyalarda meydana gelebileceği anlamına gelir.

Korkularınla Yüzleş

Araştırmalar sürekli olarak, konuşma yapmanın insanların en büyük korkularından biri olduğunu göstermiştir. Bir grup yabancının önünde durma düşüncesi onları çaresiz ve savunmasız hissettiriyor.

Gerçek hayatta, halka açık konuşmadan korkan insanlar büyük bir grubun önünde konuşma yapmayı reddeder. Kendilerini bu düzeyde kamusal konuşmaya maruz bırakmak için güvenli bir ortama ihtiyaçları olacaktır; lucid rüya böyle bir fırsat sağlar.

Korkular, yükseklik korkusu veya örümcek korkusu olsun, birçok insanı travmatize eden bir şeydir. Bu insanlar muhtemelen gerçek hayatta bu korkularla yüzleşmekten kendilerini rahat hissetmeyeceklerdir. Lucid rüya, bu korkularla gerçek hayat yerine bir rüyada yüzleşme fırsatı sunar.

Lucid bir rüyada, algıladığımız çevreyi kontrol ederken güvenli bir senaryoda güvendeyiz. Bu korkularla yüzleştiğimizde, zihinlerimiz bu korkuları sonsuza dek ortadan kaldırmak için bilinçaltımızda olumlu geri bildirim kalıpları oluşturabilir ve güçlendirebilir.

Your Page Title

Elbette, gerçek hayatta yapamayacağın şeyleri bir rüyada yapmak eğlenceli ve heyecan vericidir, ancak bunu yaparak potansiyeline ulaşma şansını boşa harcar. Rüyalarını zaman kaybı olarak düşünülebilecek şeylere harcamak yerine, üretken olmak ve hedeflerini ilerletmek için kullan.