Sindirim Sistemi: Travma, Kayıp ve Olumsuzlukların Depolandığı Fiziksel Bir Yer

Ya sindirim sisteminin vücudundaki travma, kayıp ve hayatındaki zorluklara son vermek için temizleyebileceğin fiziksel bir yer olduğunu söyleseydim?

Peki ya sindirim sistemini açarak akış, enerji ve artan farkındalığı tekrar yaşayabilirsen?

Hepimiz şu sözleri duyduk: “Sen yediğin şeysin”.

Bu ifade büyük ölçüde doğrudur. Bununla birlikte, bu söz aslında ‘olumsuz’ tarafı tanımlar: tükettiğin ve vücuduna izin verdiğin şeyin senin bir parçan haline gelmesi,

Peki olumlu tarafı nedir?

Fiziksel düzeyde, yediğin sağlıklı besinlerin kolonun tarafından emilmesi gerekir.

Özellikle kolonun, kauçuk benzeri bir koruma tabakası (bazılarının mukoid plak olarak adlandırdığı) üreterek asitliği veya zehiri emmeye karşı kendini koruyacaktır.

Plak pıhtılaştıkça, ilaçlar, ağır metaller, maya, patojenik bakteriler, parazitler, hatta duygusal hafıza ve daha fazlası gibi çeşitli maddeleri tutar. Bunların hepsi enerji seviyene, besin asimilasyonuna ve kilo verme yeteneğine müdahale etmek için bir araya gelir.

Bunları Biliyor muydun?

1.Fiziksel olarak: Bağırsaklarında hala bir genç olarak yediğin bifteğin kalıntıları var.

2.Uyuşukluk, egzama, gut veya döküntü gibi cilt ve eklem şikayetleri de vücudunun tıkandığı ve gençliğin boyunca bolca yaşanan akış durumuna ulaşamadığı anlamına gelir.

3.Zihinsel olarak: Aynı düşünceleri tekrar tekrar düşünmek beyninde ve kalbinde * fiziksel * yollar yaratır.

4.Ruhsal olarak: Bir radyo istasyonu gibi, evrene sürekli olarak baskın düşüncelerini, duygularını ve hayata bakış açılarını yayınlıyorsun.

Bu, enerji seviyeni, hayata bakış açını ve nihayetinde bu yaşamda tezahür edebileceğin veya başarabileceğin şeyleri yaratır.

Aslında sindirim sisteminde depolanan nedir?

Bir ağaç gövdesinin halkaları gibi bu plak tabakasının içinde, zaman içinde bir hikaye oluşur: geçmişte tükettiğin sınıflandırılamaz yiyeceklerin bölümleri ve hatta bastırmış olabileceğin duygular, derinlere doldurulmuş, çocukluğundan gelen travma veya ‘yediğin’ sorunlar (başlangıçta meydana geldiklerinde onlarla başa çıkmana yardımcı olmak için).

Sürekli olarak “tutunmak” hissini yaşayan ya da hayatta bırakmayı zor bulan bir insan mısın? Örneğin, bu, kilo verememe, yaşamında bol miktarda enerji hissetme veya tam olarak ne istediğini çekememe olabilir. O zaman tıkanmış bir kolonun olması muhtemeldir, bu da hedeflerine, istediğin kilona ulaşma, canlılığını artırma ve yemeğini verimli bir şekilde kullanma yeteneğini sinirlendirir.

Kolonunun sağlıklı durumu, ne kadar kolay ve zahmetsizce yapabileceğini yönetir:

Kilo Ver ve Uzak Tut

Enerji seviyeni artır ve sürekli olarak bol miktarda enerjiye sahip ol. İstemediğin şeyleri serbest bırak.

Bunu bir dakika düşün.…

Bunun anlamı, tükettiğin her şeyin (ve özellikle hayatının ilk yedi yılında yaşanan travmanın) fiziksel olarak kolonunda depolanmasıdır. Bunun nedeni, fiziksel vücudunun doğal koruyucu tepkisinin sarılmak, saklamak ve bastırmak olmasıdır.

Bu bastırma, yeme bozukluklarının çoğunluğunun ve özellikle obezitenin arkasında yatan şey olabilir. İnsanlar yemek yiyorlar çünkü duyguları serbest bırakmaya yardımcı olduğunu düşünüyorlar. Bununla birlikte, yemeğin başa çıkma mekanizması aslında içindeki orijinal duygunun olumsuzluğu olabilir.

Aklımı başımdan alan şey ise ruhsal olarak sindirim sisteminin kök çakranla bağlantılı olması. En güçlü çakra olarak bilinir, çünkü tıpkı bir radyo istasyonu gibi duygularını yayınlayan ruh bedenindeki kök, kırmızı ve en güçlü noktadır.

Eğer bu radyo istasyonu bu depolanmış yiyeceklerle, duygularla ve travmalarla tıkalıysa, yayınladığın şey bu olabilir mi? Saklanan duygular ya da gıda kirliliği, travma ve bastırılmış duygular – yani evreninin sana yansıttığı şey bu mu?

Öyleyse çözüm nedir?

Çözüm basittir – sindirim sisteminin ve özellikle kolonun fiziksel olarak temizlenmesi. Bunu tamamladıktan sonra, her şeyin her seviyede (fiziksel, zihinsel ve ruhsal) çok daha iyi akmaya başladığını keşfedeceksin.

Daha fazla enerjin, daha fazla canlılığın ve düşüncede daha fazla netliğin var

Vücudundaki parazitler gider ve hayatındaki ‘akış’ hissini yeniden yaşamaya başlarsın.

Kendine sor: Şu anda ne kadar net düşünüyorsun ve ne kadar canlı hissediyorsun?

Kolonunu tıkayan ve sağlıklı bir beslenme planı ile aldığın yüksek kaliteli besinlerin potansiyelini tam olarak karşılayamamana neden olan mukoid plağın hala varken enerjik, zayıf ve mutlu olmayı nasıl bekleyebilirsin?

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu plak kolonundan çıkarılıncaya kadar (evet, hemen hemen herkes buna sahip! vücut hiçbir şeyi düzgün bir şekilde ememez (B-kompleks vitaminin bile).