Epifiz Bezi: Beden ve Ruh Arasındaki Bağlantı Noktası Mıdır?

Epifiz bezinin epifiz gövdesi, epifiz veya daha mistik anlamda üçüncü göz gibi çeşitli isimleri vardır. Peki epifiz bezi beden ve ruh arasındaki bağlantı noktası olabilir mi?

Bu küçük endokrin bez, omurgalı beyninde, beynin ortasındaki iki birleşen talamik cismin hemisferleri arasında bulunur. Konik olan şekli nedeniyle adını almıştır. Uyku-uyanıklık düzenimizin düzenlenmesini etkilemekten sorumlu olan bir hormon üretir. Bu hormona melatonin denir.

Florür ve Epifiz Bezi

Yiyeceklerde, içeceklerde, içtiğimiz ve yıkadığımız suda yaygın olan sodyum florürün epifiz bezi için tehlikeli olduğu teorisi vardır. Vücudumuzda üretilen hormonları dengeleme yeteneğini yok ettiği söylenir. Vücudundaki bu dengesizliği önlemenin en iyi yolu damıtılmış su içmektir.

Bu teoriyi doğrulayacak pek çok çalışma olmasa da, Doktor Jennifer Luke tarafından yapılan araştırmalar, beynin bu kısmının sodyum florürün çoğunu diğer organlardan veya vücut kısımlarından daha fazla emdiğini göstermiştir.

Epifiz Bezinin Ruhsal Tarafı

Epifiz bezi birçok manevi ve metafiziksel inançta önemli bir rol oynar. Bazı insanlar bunun beden ve ruh arasındaki bağlantı noktası olduğuna inanırlar. Epifiz bezin maneviyat dünyasına aktive edildikten sonra, etrafında olan her şeyi daha derin bir anlayışın süper gücüne sahipmişsin gibi görünebilir.

Ruhsal uygulayıcılar, düzgün ayarlanmış bir epifiz bezinin astral seyahat veya uzaktan görüntüleme gibi vücut dışı deneyimlere sahip olmanı sağladığını iddia eder. Bu uygun frekans meditasyon, yoga veya bir çeşit gizli yöntemle elde edilebilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Epifiz bezi beden ve ruh arasındaki bağlantı noktası olabilir mi? Bilime göre, epifiz bezinin işlevleri tamamen fizyolojiktir. Sonuçta, ruh kavramının kendisi bile bilim alanının ötesine geçer. Bununla birlikte, inananlar ve manevi uygulayıcılar için epifiz bezi bundan çok daha fazlasıdır.