10 Bilinç Seviyesi – Siz Hangisindesiniz?

Bilinç, fiziksel ve zihinsel deneyimin farkındalığını tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Bilinç, insanların düşüncelerini, hislerini, davranışlarını ve çevrelerine yanıt vermelerini kontrol etmelerine olanak tanır. Bilincin derinliği, ne kadar uyanık ve odaklı olduğumuzla ilgilidir. Bilinçli olmak, uyanık ve farkındalıklı bir durumda olmak anlamına gelir.

Daha önce fark etmiş olabileceğiniz gibi, tüm farkındalık biçimleri aynı değildir. İnsan bilincinin bir dizi farklı durumu ve bu farkındalık durumları üzerinde etkisi olabilecek çeşitli faktörler vardır.

İnsan bilinci genellikle bir akışla karşılaştırılır-sürekli değişir, ancak her zaman sorunsuz akar. Düşüncelerinin bir konudan diğerine sürüklenme şekli, yaşadığınız düşünceler önemli ölçüde farklı olsa bile zahmetsiz hissettirebilir.

Burada bahsedeceklerim 10 farklı bilinç düzeyinden hangisinde olduğunuzu öğrenmenize yardımcı olacaktır.

1. Fiziksel Bilinç Düzeyi

Birinci seviyede, fiziksel ve maddi alanla tamamen özdeşleşirsiniz. Tüm olumlu ve olumsuz yönleriyle dış çevrenin bir örneğisiniz.

Toplumun değerlerini bir bütün olarak içselleştirdiniz ve kendinizi maddi başarılarınız ve statünüz açısından tanımlıyorsunuz. Başarısızsanız, her şeyi olduğu gibi kabul edersiniz ve başarı çabalarınızın sonuçsuz kalacağına inanırsınız.

2.İçeriden Gelen Düşünceler

İkinci bilinç düzeyini aştıkça, tamamen maddi alemde yaşamakta hayal kırıklığı hissedersiniz. Dışsal ve maddi gerçeklikle daha az özdeşleşmeye başlar ve içe doğru bakmaya başlarsınız.

Yalnız daha fazla zaman harcıyorsunuz, para ve tüketicilikle elde edilebilecek yaşam tarzından etkilenmediğinizi hissetmeye başlıyorsunuz. Kendinizi öğrenmeye ilgi duyuyorsunuz. Cinsiyet ve sevgi ile yüzeysel güç ve gerçek güç arasında ayrım yapmaya başlarsınız.

3.Ortaya Çıkma

Üçüncü seviyede, daha duyarlı hale gelirsiniz. Her şeyi daha derinden hissediyorsunuz. Ağlamaya ve acı verici durumlar yaşamaya izin vermeye başlarsınız. Felsefi sorular sormaya ve sanatsal duyarlılıklar geliştirmeye başlıyorsunuz.

Sonra, yaşamla olan ilişkinizi, fiziksel varlığınızı ve yeteneklerinizi anlamaya başlarsınız. İnsanlarla empati kurmaya, hissettiklerini hissetmeye başlarsınız. İnsan olmanın, gerçek bir dost olmanın ne demek olduğu netleşmeye başlar ve siz kendi değerleriniz üzerinde hareket etmeye başlarsınız.

4. Pasiften Aktif Olana

Dördüncü bilinç seviyesine geçtiğinizde, bir birey olarak ortaya çıktınız ve yaşamda aktif bir rol almaya başladınız. Hayatınızın nasıl olması gerektiği konusunda kendi kararlarınızı kendiniz veriyorsunuz. Artık emin olduğunuz kendi değerlerinize göre arkadaşlarınızı ve durumlarınızı seçersiniz.Farkındalığı uygularsınız, her düşüncenin ve eylemin sizi tanımladığını bilerek kendi kendinize ustalık kazanmaya başlarsınız.

5. İç Denge

5. Bilinç seviyesine ulaştığınızda, yaşam tarzınızı sizin için en iyi olana göre değiştirdiniz. Yıkıcı alışkanlıklardan vazgeçtiniz. Vücudunuza ve zihninize saygılı davranır ve günlük rejiminizle uyum ve dengeyi korursunuz.

Aynı zamanda, başkalarının hayranlığı ve kabulü için yaşamayı bıraktınız ve kendiniz için yaşamaya başladınız.

Ayrıca, meditasyona zaman ayırırsınız. Başkalarıyla uzlaşırsınız ve endişeleriniz azalır. Ruhsal varlığınızı fiziksel dünyada ve ilişkilerinizde göstermeye başlarsınız.

6. Boşluğu Kapatmak

Bilincin 6. aşamasında, dış dünya ile manevi alan arasındaki bölünme sizin için netleşti. Neredeyse çifte hayat yaşıyorsunuz. Dünyadasınız ama artık bunun bir parçası gibi hissetmiyorsunuz.

Böylece, ruhsal ve fiziksel gerçekler arasında geçiş yapmakta ustalaşırsınız ve bilgiyi birinden diğerine aktarmaya başlarsınız. Farklı durumlara uyum sağlayabiliyorsunuz, koşulların gereksinimlerine uyacak şekilde kişilikleri benimsiyorsunuz ve daha yüksek bir benliğe tutunuyorsunuz.

Aynı zamanda, sık sık meditasyon yapar, çatışmaları çözebilecek ve başkalarına rehberlik edebilecek biri olursunuz.

7. Tezahür Eden Ruh

7. Bilinç seviyesine ulaştığınızda, tüm canlılarla derin bir duygusal bağ hissediyorsunuz. İnsanların kalplerinde ne yattığını anlıyor, acılarını hissediyor ve onları nasıl iyileştireceğinizi biliyorsunuz.

Ardından, ruhunuzu fiziksel olarak, kendinizle veya başkalarıyla ilgili olumsuz duygular veya yargılarla sınırsızca ifade edersiniz. İnsanlara sıcak bir şekilde sevgi gösterir ve duygusal olarak başkalarıyla bağlantı kurarsınız.

8. Füzyonun Başlangıcı

Bilincin 8. seviyesinde, egonla kolektif bilinç arasındaki engeller çökmeye başlıyor. Artık sadece etrafındakilerle aynılığının farkına varmak yok, tüm yaratılışla olan bağlantınızı hissetmeye başlıyorsunuz.

Enerjilerin farkına varır ve tüm duyguların, düşüncelerin ve eylemlerin enerjinin titreşimlerine veya frekanslarına dayandığını fark edersiniz. Yönlendirdiğiniz enerjiye nasıl hakim olacağınızı öğrenirsiniz ve enerjinizle başkalarının eylemlerini etkileyebileceğinizi görmeye başlarsınız.

9. Mevcudiyet

9. Bilinç seviyesine geçtiğinizde, düşünceleriniz ve duygularınız üzerinde öyle bir güce sahip olursunuz ki, onların gücü ve saflığı tanıştığınız insanları dönüştürmeye başlar. Bir odaya girdiğinizde, insanlar sizin için saf sevgi hissederler. Varlığınız o kadar somut ve güçlü hale geliyor ki başkalarını etkiliyor.

Zihniniz, kalbiniz, ruhunuz ve bedeniniz birdir. Böylece, artık kendinizi herhangi bir ego kaygısı olan bir birey olarak tanımlamıyorsunuz. Evrenle kaynaştınız. Bu noktada, başkalarını topluca yönetebilirsiniz.

10. Benliğin Dağılması Ve Yükseliş

Bilincin 10. ve son seviyesinde, benlik duygunuz neredeyse tamamen ortadan kalktı. Ego sınırlarınız kalmadı ve kendi ruhsal gerçekliğinizde yaşıyorsunuz.

Your Page Title

Yaratılışın geri kalanıyla bağlantınız koordine olur. Birlikte hareket ederek herkesle kaynaştınız.