5 Kolay Adımda Karmanı Temizle

Karmanı nasıl temizleyeceğini düşünüyorsan, kesinlikle daha fazla ruhsal gelişim yolundasın demektir.

Bunu söylüyorum çünkü herkes karmanın ne olduğunun veya hayatında neler yapabileceğinin farkında değil. İnsanlar düşüncelerini, sözlerini, tutumlarını ve eylemlerini etkileyen görünmeyen manevi güçlere dikkat etmeden her gün hareketlerini gerçekleştirirler.

Dikkat edilmesi gereken en önemli manevi güçlerden biri karmadır. Bu çok sık kullanılan bir kelime ve ne yazık ki, bazıları için gerçek anlamını kaybetti.

Temiz Karmaya Sahip Olmanın 5 Kolay Adımı

1.Egonu Bir Kenara Koy

Egon veya kendini beğenme duygun, varlığının hassas bir parçasıdır.

Hatta birçok insan egolarının hayatlarına hükmetmesine bile izin verir. Aslında bu, gerçek olsun ya da olmasın en ufak bir “hakarette” incinmeden günlük hayatlarına devam edememelerine neden olur.

İnsanlar, edinimler veya sahip olabilecekleri maddi mülkler açısından kendilerine çok değer verirler.

Bu düşünce tarzı büyük bir hatadır, çünkü bu hayatta gerçekten maddi hiçbir şeye sahip olamayız.

Bu dünyaya maddi mal varlığımız olmadan geldik ve öldüğümüzde aynı şekilde ayrılacağız. Bu yüzden öz değerini ne kadar veya kaç şeye sahip olduğunla ölçmeye çalışmanın bir anlamı yok.

Maddi değerine bağlamazsan, sağlıklı bir benlik saygısı veya öz-önem duygusuna sahip olmak iyidir. Maalesef, materyali öz-öneminle eşitlemek, egonun nasıl çalıştığıdır, bu nedenle, etkili bir karma temizliği yolunda olacaksan, egonu bir kenara bırakman gerekir.


2.Minnettar Ol

Çoğu zaman, sahip olduklarımız hakkında düşünmek ve meditasyon yapmaktansa sızlanmak daha kolaydır.

Bu, hem büyük hem de küçük şekillerde günlük olarak gerçekleşir. Örneğin, trafikte sıkışıp kaldıklarında, insanlar genellikle öfkelenir. Ellerinde arabası olmayanlara, hatta arabaya binemeyecek kadar hasta olanları düşünüp şükretmezler.

Kolay değil ama en can sıkıcı durumlarda bile gizli nimetleri bulmak için elinden geleni yapmalısın. Bir minnettarlık ruhu geliştirmelisin.


3.Başkaları İçin Faydalı Olun

“Önce ben!” zihniyeti bugünlerde çok yaygın. Her türlü sosyal medyada yayınlanan özçekim sayısında bunu kolayca görebilirsin.

Tekrar söyleyeyim, öz sevginin temelde yanlış bir tarafı olmasa da, dikkatinin her zaman başkalarından ne alabileceğine veya senin için yapabileceklerine odaklandığı noktaya ulaşmak zorunda olmadığını belirteyim.

Bazen başkalarına faydalı olmaya da odaklanmalıyız.

İyilik ve hayır işleri yap.

Merhametli ol.

Başkalarına yardım etmeyi günlük rutinine dahil etmeye çalış.


4.Dürüst Ol

Gerçek, öyle ya da böyle bükebileceğin esnek bir tel gibi değildir. Gerçek gerçektir. Dürüst olmadığında, kendine yalan söylediğinde, kandırdığın ya da genellikle hakikati sakladığında diğerlerinden daha fazla zarar veriyorsun.

Ruhuna zarar veriyorsun ve her söylediğinde çok daha fazla kötü karmaya maruz kalıyorsun.

Yani, elinden geldiğince dürüst olman gerekiyor.

Kuşkusuz, yalan söylemenin önemli bir amaca hizmet ettiği zamanlar vardır. Örneğin, birlikte çalıştığın biri, giydiği elbisenin onu şişman gösterip göstermediğini sorduysa, doğruyu açıkça söylersen, evet, elbisesinin onu şişman gösterdiğini söylersen kaba davranırsın.

Öyleyse, yalan söyleyip ona elbisesinin, açıkça görünmese bile ince göründüğünü söyleyecek misin?

Böyle zamanlarda, kaba olmak yerine doğruyu söyleyebilirsin. Örneğin, ona geçen gün giydiği elbiseyi daha çok beğendiğini söyleyebilirsin (bunun doğru olduğunu varsayarak)

Her zaman doğruyu söylemenin bir yolunu bulabilirsin, ama nazikçe.

Dolayısıyla, gerçeği konuşmak söz konusu olduğunda yapılacak en iyi şey, yalan söylemeni gerektirecek durumlardan kaçınmak için elinden gelenin en iyisini yapmak olacaktır.


5.Bağışla

Bunu son adım olarak yerleştirdim çünkü en az karmaşık adım bu.

Etkili Karma Temizliği her zaman sana kasıtlı olarak ya da kasten haksızlık yapan diğerlerini affetmeni ve aynı zamanda kendini affetmeni gerektirecektir. Kin beslemek ya da kendini suçlamak seni ağırlaştırabilir ve canını yakabilir.

Bağışlaman gereken her şeyin üstesinden gelmek için, bırakman ve affetmen gereken kendi başarısızlıkların da dahil olmak üzere hepsini bir yere yaz. Listene her gün bak ve onlar üzerinde meditasyon yap.

Af dile…

Bunu yaparak, Karmanı Temizlemede başarılı olacaksın.

Your Page Title