Akaşik Kayıtlar Kavramı, Her Şeyin Birbirine Bağlı Olduğunu Nasıl Gösterir

Birçok insan, var olan her şeyin birleşik olduğunu kabul eder. Birbirine bağlılığı, manevi liderleri ve yaşam boyunca yol alan ortak insanları.

Bu birleşme enerjiye mi dayalı yoksa deneyimlere ve ortak zemine mi dayalı (psikolojik olarak konuşursak). Şimdi bir dakikanı ayır ve biraz farklı bir duruştan, yukarı bakarak, daha yüksek bir seviyeye bak.

Akaşik Kayıt Fikri

Birçok din, varoluşumuzun başlangıcından bu yana her bilinçli varlığın yaşadığı tüm bilgi ve duyguların bir özeti olarak tanımlanmış olan Akaşik Kayıt fikrini kabul eder.

Yeni çağdaki bazı insanlar, kayıtları evrenin bir bilgisayar sabit disk depolama merkeziyle karşılaştıran benzetmeyi kullandılar. Herhangi bir sistemin başka bir sistemle iletişim kurabilmesi için bir çeşit bağlantısı olması gerekir.

Dolayısıyla, var olan her şey için bu bilgi merkezi kavramının olgusal olduğunu varsayarsak, her bilinçli varlık bu “depolama aygıtına” bağlanacaktır. Bu kavramın etkileri, yaygın olarak fark edilen bazı özellikleri açıklıyor gibi görünmektedir: empatik duygular, yeni başlayanlar için şans fikri ve inanılmaz derecede hızlı bir öğrenci olmak.

Akaşik Kayıtlara Bağlanma

Bir an için, her insanın sadece Akaşik Kayıtlara bağlı olmadığını, ona bir miktar erişimi olduğunu, hepimizin ihtiyaçlarımıza uygun olduğunda parçalarını “okuyabildiğimizi” hayal et. Bazı insanların okumakta diğerlerinden daha iyi olması ya da her zaman biraz daha derin olması mantıklı olacaktır.

Bu hepimizin aşina olduğu empatik insanları açıklayabilir. Kötü bir ruh hali içinde bir odaya girersen, ne kadar iyi sakladığını düşünürsen düşün, sana bakmadan bile söyleyebilen bir kişi.

Tüm bilinci birbirine bağlayan ve duygusal durumu ve hafızayı kaydeden Akaşik kayıtları “okuyorlarsa”, o zaman mevcut zihniyetinden bilecekleri ve etkilenecekleri mantıklıdır.

Çoğumuz bir şeyi iyi anlamak için çok çalışmalı ve kendimizi bu konuda yetenekli görmeliyiz.

Bu, ömür boyu kariyerimiz olacak bir ticareti öğrendiğimiz bir kurs yoluyla ya da mekaniği mükemmelleştirmek için çok fazla saat harcadığımız bir video oyunu gibi daha basit bir şeyde olabilir. Çoğumuz, oyun ya da beceri seti hakkında hiçbir şey bilmeyen birinin içeri girdiği ve hemen bizden daha iyisini yaptığı bir deneyim yaşadık.

Bu sadece ilk başladıklarında, taze ve açık bir zihinle, ne bekleyeceklerini bilmeden ve “yeni başlayanların şansı” olarak kabul edildiğinde gerçekleşiyor gibi görünüyor. Benim düşünceme göre, Akaşik kayıtların varlığı ve bağlantısı da bu olguyu çok iyi açıklayabilir.

Açık bir zihne sahip olduğunda ve ortaya çıkacak olaylar için beklenti olmadığında, bilinmeyen bir yolda körü körüne ilerlerken, o kişi “kendi yollarına yerleştirilmiş” birinin başka türlü deneyimleyemeyeceğinden daha fazla etkilenmeye açıktır.

Evrene açık olmak kolay ulaşılabilir bir bilinçli eylem değildir, ancak belirli bir konuda daha önce hiçbir bilginin olmadığı durumlarda, birbirine bağlılığa açık kalma yeteneği ikinci doğadır. Binlerce deneyim ve bilgiye dayanma yeteneği ikinci doğa haline gelir.

Bu benim için kişisel olarak yeni bir bakış açısı. Akaşik Kayıtlar kavramını çok gençliğimden beri biliyorum ama daha önce hiç bu anlamda evrensel birbirine bağlılığa uygulamamıştım.

Sadece birbirimize değil, çevremizdeki her şeye bağlı olduğumuz benim için kabul edilmiş bir gerçektir. Yaşam çiçeği ve ilgili kutsal geometri bunu destekliyor ve tam olarak alakasız değil, ancak bu makalede derinlemesine inceleyeceğim bir şey değil.

Your Page Title

Birçok din ve manevi inanç yapısı, bir tür evrensel bilgi tabanına veya depolama merkez üssüne sahiptir ve buna farklı isimlerle atıfta bulunur. Bu merkez üssü ile tüm yaşamın çekirdeği arasındaki bağlantıyı görmek, hayatım boyunca daha fazla araştırmayı düşündüğüm ve başkalarına bu kavramın ima ettiği potansiyeli düşünmelerini önerdiğim alçakgönüllü bir kavramdır.