Bilinçaltı Zihnimiz Gelecekteki Duygusal Olaylara Önceden Tepki Verir.

Bilinçaltı zihnimiz, bir olay, gerçekleşmeden 1-10 saniye önce bir şekilde tahmin edebilir. Vücudumuz önceden fizyolojik düzeyde tepki verir.

Yedi bağımsız laboratuvarda yürütülen yirminin üzerinde deneyin tam ölçekli bir analizi, bilinçaltında “öngörülebilir aktivite” yapabileceğimizi göstermiştir.

Yapılan deneyler sırasında, katılımcılara rastgele sırayla resimler gösterildi. Bazıları tarafsızdı ve bazıları güçlü bir duygusal tepki uyandırdı. Katılımcılar, şok edici görüntüyü görmeden önce vücutlarında bir tepki gösterdi. En güçlü tepki, görüntü gösterildikten sonra gerçekleşti, ancak görüntü gösterilmeden birkaç saniye önce bazı tepkiler kaydedildi. Bilim insanları, bilinçaltı zihnin gelecekteki bir uyarana önceden tepki verdiğini öne sürdüler.

Yazarlar bu fenomeni açıklamak için şu benzetmeyi kullandılar. Bir nehrin ortasında bir sopa hayal edin. Etrafından su akar. Çubuk gelecekteki olaylardır, dalgalanmalar güçlü bir duygusal renge sahip olaylar anlamına gelir. Nehrin akışı, bilincinizin algıladığı zamanın akışıdır.

Aşağı yönde, çubuğun etrafında daha fazla titreşim vardır. Ancak akış yukarı, küçük yalpalamalar da yaratır. Bilinçaltı zihin, heyecanı oluşmadan kısa bir süre önce toplayabilir.

Çalışmanın yazarları, ileri aktivitenin varlığını tam olarak ispatlamak için tek bir standarda göre deneyler yapılması gerektiğini işaret ediyor. Bu analizde, denemeler farklı yaklaşımlar kullanılarak incelenmiştir. Ancak araştırmacılar, halihazırda mevcut olan verilerin fenomenin varlığını gösterdiğine inanıyor. Bilim insanları gelecekteki araştırmalar sırasında kendi aralarında koordinasyon kurmaya ve bu hipotezi doğrulamak için tek bir standarda göre yürütmeye çağırdılar.

Bu fenomen neden ortaya çıkıyor?

Bu fenomen için olası açıklamalar.

1. Bilinç, olayın zamanını yanlış şekilde düzeltir. Olay aslında 10 saniye önce oldu, vücut buna tepki gösterdi, ancak o andaki bilinç olayı kaydetmedi.

Your Page Title (#satışortaklığı)

2. Kuantum fiziğinden geriye dönüklük kavramı. Bu teoriye göre, gelecekten ve geçmişten gelen olaylar birbiriyle etkileşime girebilir.