Bu 15 Rahatsız Edici Duyguyu Yaşıyorsanız Doğru Yoldasınız Demektir

Değişmek ve gelişmek, yapılması zor şeylerdir. Aslında, o kadar zordur ki, bunu yapmak ve hatta yapmayı planlamak, hiç de hoş olmayan her türlü rahatsızlık duygusunu bastırabilir.
Maalesef pek çok insan bu rahatsız edici duyguları ilerlememeleri gerektiğinin bir işareti olarak yorumluyor. Böylece hem kendileri duruyorlar hem de yaptıkları ilerleme.

Hayatınızda önemli değişiklikler yapmanın ortasındaysanız, buradaki rahatsız edici duyguları yaşayabilirsiniz.

1. Başkalarından İzole Olma Hissi

Derin ve kişisel düzeyde değişim yaşamak yalnız bir iştir. Kendi başınıza geçmeniz gerekir. Sonuç olarak, başkalarından izole hissetmeniz normaldir ve sanki onlar sizin neler yaşadığınızı anlamıyormuş gibi hissedersiniz.


2. Görevlere Odaklanmada Güçlük Çekme

Yaşam değişikliği, sağ beyninizin parçası üzerinde çok fazla katılım gerektirir. Bu, sol beyniniz için fazla enerji bırakmaz. Telefon numaralarını ve isimleri unutmanız, bir şeyleri yanlış yere koymanız veya her şeyi doğru yapmak için iki kez yapmanız gerektiğini hissetmeniz tamamen normaldir. Geçirdiğiniz değişikliklerin derin ve anlamlı olduğunun bir işaretidir.


3. Huzursuz ve Endişeli Hissetmek

İster bir iş değişikliği, ister ruhsal bir değişiklik veya başka bir şey yapıyor olun, duygularınız sürekli olarak uyarılmış durumdadır. Buna ek olarak, hayal gücünüz de dahil olmak üzere beyninizin sürekli olarak yüksek viteste olma ihtimali yüksektir. Bu stresle sonuçlanabilir ve rahatsız edici huzursuzluk ve kaygı duygularına yol açabilir.


4. Yakın Olduğunuz Kişilere Karşı Asabiyet

Olumlu değişiklikler yapıyorsanız, sevdiğiniz insanlara karşı neden bu kadar rahatsız hissediyorsunuz? Bu rahatsız edici duyguların bir nedeni var. Önem verdiğiniz insanlar genellikle değişmemenizin nedenleridir.

Sizi kaybetme korkusuyla değişmekten bilinçsizce cesaretinizi kırabilirler veya sadece kırmaya çalıştığınız davranış kalıplarını, örneğin finansal sorumsuzlukları izleyebilirler. Bu, bu süre zarfında gerçekten yüzeye çıkabilecek ince kızgınlıklara neden olabilir.


5. Zaman Zaman Sürükleyici Korkuyu Hissetmek

Değişim korkutucudur. Bu o kadar doğrudur ki, zaman zaman kendinizi neredeyse panik halinde bulabilirsiniz. Bu sadece geçirdiğiniz değişimin çok gerçek, çok anlamlı ve çok kalıcı olduğu anlamına gelir.


6. Yüzleşmeye Yönelik Yeni Bir Eğilim

Büyümek ve değişmek için harekete geçiyorsanız, hayatınızın birçok yönünden gerçekten memnun değildiniz. Şimdi, sadece kendinizden değil, başkalarından da daha iyisini hak ettiğinize karar verdiniz. Bu nedenle, normalde işlerin gitmesine izin verdiğiniz durumlarda kendinizi ‘insanları dışarı çağırırken’ bulabilirsiniz.


7. Daha Memnun Kalmamak

Kendinizi insanlarla yüzleşirken bulabileceğiniz gibi, tatminsizliği başka şekillerde de deneyimleyebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Bu da kendiniz için daha iyi şeyler istemenizin ve bunları talep etmeye giderek daha istekli olmanın bir sonucudur.


8. Kayıp Hissetmek

Bir değişiklik yapmanın veya büyümenin ortasında kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız, bu yanlış yolda olduğunuz anlamına gelmez. Bunun anlamı, yeni deneyimler, yeni duygular, yeni beklentiler ve nihayetinde yeni bir gerçeklikle uğraştığınızdır. Bundan sonra ne yapacağınızı bilip bilmediğinizi, hatta artık kim olduğunuzu bilip bilmediğinizi sorgularken bulmanız şaşırtıcı olmamalı.


9. Yalnız Kalmak İçin Güçlü Bir İstek Duymak

Bu, özellikle yaşam değişiklikleri yapan ve büyümek için harekete geçen içedönükler için geçerlidir. Yapmakta olduğunuz değişikliklere o kadar çok duygusal enerji harcıyorsunuz ki, insan etkileşimi büyük bir yük olabilir.

Ayrıca, kendinizi merkeze almanıza yardımcı olmak için meditasyon yaparak, bir günlüğe yazarak, yoga yaparak veya başka tek başına faaliyetlerde bulunarak yalnızlığa daha fazla zaman ayırma arzunuz da artabilir.


10. Arkadaşlıklarınızı Sorgulamaya Başlamak

Değişiklikler yaptığınızda, aslında hayatınızı sorguluyorsunuz. Bu, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi içerir. Kendinizi hala arkadaşlarınızla uyumlu olup olmadığınızı ve arkadaşlarınızla olan ilişkinizin sağlıklı olup olmadığını sorgularken bulabilirsiniz.

Eski dostluklarınızı yenilemeden önce değişen benliğinizin sadece alışmak için zamana ihtiyacı olabilir veya artık sürdürülebilir olmayan arkadaşlıklarınız olduğunu göreceksiniz. İkincisini kabul etmek zor olabilir ama yine de doğru yolda olduğunuzun bir işaretidir.


11. Yoğun Üzüntü Duymak

Kayıp olmadan büyük bir değişiklik veya büyüme olmaz. Bazen bir işin kaybedilmesi veya bir ilişkinin sona ermesi gibi kayıp daha somuttur. Diğer zamanlarda kayıp daha az somuttur. Örneğin, bazı olumsuz alışkanlıkları ve davranışları bırakmaya karar vermiş olabilirsiniz ve değişikliği yapmanın en iyisi olduğunu bilseniz de, kaybettiğiniz için hala üzgünsünüz.


12. Geleceği Düşlemek

Gelecekten korkmak tamamen normaldir. Sonuçta, bilinen, iyi veya kötü olanı aldınız ve onu bilinmeyene dönüştürdünüz. Yeni yolunuzun nihayetinde nereye gideceğine dair hiçbir fikriniz yok. Bu, geleceği korkutucu bir yer gibi hissettirebilir. Korkunç hissediyorsanız, bu tamamen normaldir.13. Her Şeyin Eskisi Gibi Olmasını İstemek

Aşinalık, en güvenli duygulardan biridir. Negatif aşinalık bile geçici olarak değişimden daha iyi hissettirebilir. Hayat karmaşık ve zorlaştığında, biraz gerilemek, geçmiş konforları, insanları ve sadeliği aramak son derece normaldir.


14. Garip ve Yoğun Rüyalar Görmek

Garip ve yoğun rüyalar, hatta olumsuz olanlar, yeni deneyimlerin, yeni duyguların, iç ve dış çatışmaların kümülatif sonucudur. Onlar, siz uyurken bilinçaltı zihninizin birçok ağır şeyi çözme yoludur.


15. Romantik İlişkileri Kesmek İstemek

Duygusal olarak, bir değişiklik yaparken, romantik ilişkileri sürdürmek için gereken zamanı ve duygusal çabayı verme yeteneğinizden şüphe etmeye başlayabilirsiniz. Partneriniz daha fazlasını hak ediyormuş gibi hissedebilir veya daha fazlasını hak eden sizmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Önemli olan bu tür kararları vaktinden önce almamaktır.

Your Page Title

Gördüğünüz gibi, görünüşte rahatsız edici bazı hisler, aslında yaşam amacınıza doğru, doğru yolda olduğunuzun bir işareti olabilir. Bir dahaki sefere kendinizi kaybolmuş veya üzgün hissettiğinizde ya da yalnız kalmak için güçlü bir arzu duyduğunuzda, gerçekten ne istediğinizi daha iyi anlamak için içsel benliğinizi dinleme zamanı gelmiş demektir.