Çakra Dengesine İhtiyacın Olduğunu Gösteren 7 İşaret

Hayatında bir şeylerin temelde yanlış olduğunu hissedeceğin zamanlar vardır.

Bir saat ya da sekiz saat uyumuş olsan da, en sevdiğin yemeği yemiş olsan veya normalde stresi azaltacak ve seni neşelendirecek diğer şeyleri yapmış olsan da, bir şeyler doğru değildir.

Duygusal ve fiziksel olarak dengesiz hissediyorsan, çakralarında bir dengesizlik yaşıyor olabilirsin.

Çakralar Nelerdir?

Hepimiz, hayati yaşam gücü olan Prana adı verilen enerjiden yapıldık. Bu görünmez enerji, çakralardan akarak bizi canlı ve sağlıklı tutar.

Çakralar, vücudundaki fiziksel, ruhsal ve duygusal durumlarını etkileyen yedi ana enerji merkezidir. Dengesiz olduklarında fiziksel, ruhsal ve duygusal dengesizlikler yaşamana neden olurlar.

İşte yedi çakranın isimleri ve işlevleri:

Kök Çakra

Kök Çakra, omurganın tabanı boyunca kuyruk kemiğinde bulunur. Kendini koruma bu çakranın görevidir. Dengeli bir kök çakra, fiziksel dünyada sana bir bağlantı, destek ve güvenlik hissi verir.

Sakral Çakra

Sakral çakra, göbeğinin iki inç altında bulunur. Başkalarını onurlandırmak bu çakranın görevidir. Dengelendiğinde yaratıcı, kararlı, dışa dönük ve tutkulu olma yeteneğine sahip olacaksın.

Solar Pleksus Çakra

Solar Pleksus Çakrası göğsünün tam ortasında bulunur. Kendini kabul bu çakranın görevidir. Dengeli olduğu sürece kendine güvenin, öz şefkatin ve öz saygın olacak.

Kalp Çakrası

Kalp çakrası, Solar Pleksus Çakranın hemen üzerinde, kalbinin tam karşısında bulunur. Bu çakranın görevi Sevmektir. Dengeli bir Kalp Çakrası ile başkalarına karşı sevgi, şefkat ve güven hissedeceksin.

Boğaz Çakrası

Boğaz Çakrası boğazda bulunur. Konuşmak ve sesinin duyulmasını sağlamak bu çakranın görevidir. Dengelendiğinde dürüstlük, mükemmel iletişim becerileri ve iyi bir dinleyici olma yeteneği göstereceksin.

Üçüncü Göz Çakrası

Üçüncü Göz Çakrası, alnın tam ortasında bulunur. Üçüncü Göz Çakrasının görevi, büyük resmi veya daha büyük planı görmektir. Bilgeliği almaya açık olacak, illüzyondan gerçeği ayırt edecek ve bu çakra dengelendiğinde odaklanmış hissedeceksin.

Taç Çakra

Taç çakra, başın üst kısmında bulunur. Dikkatli yaşamak bu çakranın görevidir. Dengelendiğinde, içsel rehberliğine sarsılmaz bir güven duyacaksın ve şimdiki anı tam olarak yaşayabileceksin.

Çakra Dengesine İhtiyacın Olan İşaretler Nelerdir?

Çakraların dengeliyse ve yaşam enerjin sorunsuzca akıyorsa, mutlu, canlı ve tüm potansiyelinle hayatı yaşıyorsun demektir.

Dengesiz çakralara sahip olmak tam tersidir. Sorunlar fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak kendini gösterebilir.

Çakra dengelemeye ihtiyaç duyabileceğine dair bazı işaretler şunlardır:

– İş veya para gibi hayatındaki temel konular hakkında endişeleniyorsun.

Bu dengesiz bir Kök Çakra ile bağlantılıdır. İş veya para ile ilgili gerçek sorunların olmayabilir, ancak nedenini bilmeden endişeli hissedebilirsin. Bazı insanlar bencilce kendi arzu ve isteklerini tatmin etme ihtiyacı hisseder. Veya bu kaygılar, bir kişinin odak noktasının maddi varlıklar üzerinde olduğu anlamına gelir. Her iki durumda da, bu çakranın dengelenmesi gereklidir.

– Bağlılık sorunların var.

Bağlılık sorunları, dengesiz bir Sakral Çakra ile ilgilidir. Duygularını veya hislerini idare edemediğini hissedebilirsin. Bazı insanlar genel olarak bu çakra kapalıyken hayattan zevk alamadıklarını hissederler.

– Kendi değerini sorguluyorsun

Her zaman karamsar hissediyorsan, dengesiz bir Solar Pleksus Çakran olabilir. Ayrıca maddi güvenceye olan ihtiyacın artabilir ve kendini hayatının doğal akışını sorgularken bulabilirsin. Bu, bu çakranın kapatıldığının bir işaretidir!

– Sevemeyeceğini hissediyorsun

Sevemediğini veya sevgi gösteremediğini mi hissediyorsun? Kalp Çakranda bir problem olabilir. Sadece sevemediğini hissetmekle kalmaz, aynı zamanda başkalarından sevgiyi kabul edemez ve tutkularının peşinden koşamayabilirsin.

– Açıkça iletişim kuramazsın

Açıkça iletişim kuramadığını düşünüyorsan, Boğaz Çakran dengesiz olabilir. Gerçeğini veya senin için önemli olan şeyler hakkında konuşamayabilirsin. Reddedilmekten ve yargılanmaktan korkan, dolayısıyla iletişim kurma iradesini yitiren bireyler var. Bu, dengelenmesi gereken kapalı bir Boğaz Çakrasını gösterir.

– İçsel bilişini kısıtlar ve büyük resmi gözden kaçırırsın.

Üçüncü Göz Çakran dengesiz olduğunda, hayatındaki durumların veya oluşumların daha derin anlamlarını kavrayabilirsin. Ayrıca başkalarından öğrenme yeteneğini de kaybedebilirsin. Üçüncü Göz Çakrası sorunu, ani öfke patlamalarına veya karamsarlığa da yol açabilir. Gerçekliği abartılı hayal gücüyle karıştırmaya yol açabilecek hayallere kaçma ihtiyacı ortaya çıkabilir.

– Ruhsal benliğinle tamamen bağlantı kuramıyorsun

Dünyadan veya ruhsal kaynağından kopukluk hissi, taç çakradaki dengesizliğin bir işareti olabilir. Daha büyük gücünden ve öz bilginden şüphe etmeye başlayabilirsin. İstenmeyen ve rahatsız edici düşünceler zihnini istila edebilir. Bazı insanlar bu çakra kapatıldığında endişeli, korkmuş, tatminsiz ve hatta depresyonda hissetmekten bahseder.

Çakra Dengeleme Nasıl Yardımcı Olabilir?

Çakralarından biri veya birkaçı kapandığında, olumsuz etkiler hayatının her alanında kendini gösterir. Bunu mutfak lavabonda tıkanmış bir gider olarak düşün. Lavabo tıkandığında su akamaz, yedeklenir ve durgunlaşır.

Aynı şey çakralar için de geçerlidir – eğer bir dengesizlik varsa, enerji düzgün şekilde akamaz ve sağlığın bozulur.

Bir çakrada bir sorun olduğunda diğer çakralar telafi edeceğinden, birden fazla çakranın dengesiz olması muhtemeldir.

Bu, diğer çakralarının ya az aktif ya da aşırı aktif çakralar haline gelmesine neden olacaktır. Çakralarındaki dengesizlik çözülmeden devam ederse, olumsuz duygular ve fiziksel belirtiler yoluyla ortaya çıkabilir.

Your Page Title

Çakra dengeleme sayesinde rahatlayabilir, kendini yeniden şarj edebilir, daha mutlu ve üretken bir yaşama giden yolu tıkayan negatif enerjilerden kurtulabilirsin.