Çakralar İçin Yiyecekler: Vücudunuzu, Zihninizi ve Ruhunuzu Dengelemek İçin En İyi Yiyecekler

Dengeli bir çakra sistemi, genel sağlığınızı korumak için son derece önemlidir: fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal. Çakralarınız dengeli ve açık olduğunda, kolayca dönerler ve enerji vücudunuzdan zahmetsizce akar.

Bu yedi ana enerji merkezini en iyi durumda tutmanın yollarından biri, doğru yiyeceği yemektir.

Sonuçta yemek, sizi ayakta tutan ve hareket etmenizi sağlayan bir yakıt değildir. Fiziksel bedeniniz ve ruhsal bedeninizin uyum içinde olması amaçlandığından, fiziksel bedeninizi neyle beslerseniz, ruhsal bedeninizi ve çakralarınızı da etkiler.

Dengeli bir diyet sadece vücudunuzun güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm çakraları besleyerek zihninizi ve ruhunuzu dengede tutar.

Kök Sebzeler, Kök Çakrası İçin Kırmızı Et

Kök çakra, sizi fiziksel düzleme bağlayan enerji merkezidir. Hayatta kalma, güvenlik, aile ve topraklama enerjisine adanmıştır. Bu ilk çakradaki bir dengesizlik, kendinizi tembel, bitkin ve hayatta kalmak için stresli hissetmenize neden olur.

Bu çakra duyguları ve dengeyi sağlamaya odaklandığından, onu beslemek için en iyi yol patates, pancar, zencefil ve şalgam gibi kök sebzelerdir. Soğan ve sarımsak ağırlıklı yemekler de çok yardımcı olacaktır.

Kök çakranın rengi kırmızıdır, bu nedenle kırmızı renkli yiyecekler bu çakradaki tıkanıklıkları giderebilir. Önerilen bazı yaygın yiyecekler arasında kırmızı et, kırmızı fasulye, kırmızı elma, karpuz, kırmızı biber ve kızılcık bulunur.

Sakral Çakra İçin Su, Portakal

İkinci çakra, yani sakral çakra, yaratıcılığın, tutkunun, zevkin ve cinselliğin merkezidir. Dengeli bir sakral çakra sizi duygularınız ve cinselliğinizle rahat ettirecek, buradaki bir dengesizlik ise, ilhamsız yaratıcılık, düşük özgüven ve hatta üreme sorunları ile kendini gösterecektir.

Sakral çakrada su önemli bir faktördür, bu nedenle her gün en az sekiz bardak içtiğinizden emin olun!

Yüksek su içeriğine sahip herhangi bir yemek iyi bir fikirdir, ancak bu çakranın rengi turuncu olduğundan, havuç, kabak, portakal ve mandalina gibi turuncu yiyeceklerle enerjinizi daha da artırabilirsiniz. Baharat açısından zengin yiyecekler, özellikle zerdeçal, kimyon ve zencefil olmak üzere sakral çakra için de işe yarayacaktır.

Solar Pleksus Çakrasını Sağlıklı Tutmak İçin Rahatlatıcı, Sindirilebilir Yemekler

Solar pleksus çakrası egodan, benlik duygusundan ve kişisel güçten sorumludur, bu nedenle zihinsel sağlığınızı kontrol altında tutmak için önemli bir çakra olduğunu bilirsiniz. Bu çakradaki tıkanıklıklar, kendinizi değersiz ve güçsüz hissetmenize neden olur, bu da solar pleksus dostu yemekler yiyerek telafi edilebilir.

Yoğurt ve tarçın dahil yiyeceklerinizi daha iyi sindirmenize yardımcı olan yiyecekler solar pleksus çakrası için iyidir. Çok fazla şeker ve işlenmiş gıdalarla dolu olmak yerine her gün kompleks karbonhidratları ve tam tahılları tercih etmeniz önemlidir.

Tabağınızı sarı yiyeceklerle doldurmak da yardımcı olacaktır, bu nedenle muz, sarı biber ve mısır stoklamak istersiniz. Biraz limon dilimleyin ve suyla için. Bu lezzetli, ferahlatıcı ve solar pleksus çakrası için iyidir!

Kalp Çakrası İçin Yeşiller Hakkında Her Şey

Bedendeki sevgi, şefkat ve bağışlamanın “kalbi” olan kalp çakrasıdır. Dengeli bir çakra sistemini korumak son derece önemlidir.

Kalp çakrası dengesiz olduğunda, ya birini kayıtsız şartsız sevemeyecek kadar kızgın olduğunuzu ya da değer verdiğiniz insanlara tamamen bağımlı olduğunuzu fark edeceksiniz.

Bu çakra yeşil parlıyor, bu yüzden koyu yeşil sebzeler onun için en iyi yiyecek türüdür. Lahana, ıspanak ve brokoliyi deneyin, ancak süpermarkette aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi seçenek de vardır. Avokado ve yeşil elma gibi meyveler kalp çakrasına iyi gelir.

Boğaz Çakrasını Açacak Bol Sıvı

Boğaz çakrası iletişim ve kendini ifade etmeye adanmıştır, bu nedenle beşinci çakra düşüncelerinizi, hislerinizi ve gerçeği açmanız için gereklidir. Dengesizse, fikirleri ifade etme ve diğer insanlarla bağlantı kurma konusunda kendinizi boğulmuş hissedeceksiniz.

Sıvılar, özellikle su, boğaz çakrasındaki herhangi bir sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Taze meyve suları ve bitki çayları da bu çakranın yatıştırılmasında önemlidir.

Boğaz çakrasının rengi mavidir, bunlardan yaban mersini hariç, doğada bu rengin çok az doğal yenilebilir sebze ve meyvesi vardır. Ağaçlardan elde edilen meyvelerden şeftali ve armut boğaz çakrası için iyi seçimlerdir.

Üçüncü Göz Çakrasına Dokunmak İçin Mor Meyveler

Kaş çakrası veya iç göz olarak da bilinen üçüncü göz çakrası, vücuttaki psişik gücün merkezidir. Üçüncü gözün enerjisine bağlananlar, genellikle inanılmaz bir sezgi ve bilgeliğin yanı sıra, ön tanıma ve telepati gibi psişik yetenekler için potansiyele sahip olacaktır.

Üçüncü göz çakranızı dengelemenize yardımcı olmak için, özellikle ceviz ve badem olmak üzere bol miktarda fındık yediğinizden emin olun. Metalleri detoksifiye eden mantarlar, vücudunuzdaki ağır metallerin atılmasına yardımcı olduğu için üçüncü göz için de harikadır.

Ayrıca patlıcan, üzüm, böğürtlen gibi mor renkli yiyecekler de üçüncü göz çakrası için önemlidir.

Taç Çakra

Başın tepesinde bulunan taç çakra sizi maneviyatınıza bağlar. Dengeli bir taç çakrası, aydınlanmaya eşittir.

İçsel benliğinizin ve evrenin ruhuyla bağlantılı enerji merkezi olduğu için, bu çakrayı besleyen pek çok fiziksel besin yoktur. Aslında, ara sıra oruç tutmak taç çakraya fayda sağlar ve onu canlandırır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bununla birlikte, bu çakranın dengede tutulması için su hala çok önemlidir.