Şifa Kristalleri İle Kendinizi Stres Ve Olumsuzluklardan Kurtarın

Kristaller, dünyanın binlerce yıl boyunca oluşturduğu kaya oluşumlarıdır. Dünyadaki sıvılar soğuduğunda ve buharlaştığında kristaller oluşur ve moleküllerinin sıkı kimyasal bağlar oluşturmasına neden olur ve bu bağlar kristali oluşturur.

Tarih boyunca kristaller bir iyileştirme gücü kaynağı olarak kullanılmıştır. Mısırlılar, Mayalar ve Sümerler gibi kristallerle süslenmiş vücutları, mücevherleri ve binaları olan eski kültürlerin resimlerini görmüş olabilirsiniz. Çünkü şifalı kristallerin enerjinizi, ruhunuzu ve fiziksel sağlığınızı hizalayabileceğini, temizleyebileceğini ve dönüştürebileceğini biliyorlardı.

Şifalı kristaller, içlerinde korunmuş Dünya tarihinin binlerce ve hatta milyonlarca yıllık geçmişine sahiptir. Bu kristallerle bir kez temasa geçtiğinizde, evrenin enerji ve hayat veren unsurlarını kullanarak sizi dünyaya bağlayabilirler.

Şifalı Kristaller ve Anlamları

Şifalı kristaller, iyileştirici özelliklere sahip kristallerdir. Belirli hastalıkları iyileştirmek, stres seviyelerini azaltmak ve olumsuzluğu gidermek için kullanılabilirler. Bir kristal, şifa enerjisi için bir kanal görevi gördüğünden, evrenin pozitif şifa enerjisini bedeninize akmaya yönlendirerek negatif enerjinin dışarı çekilmesine neden olur.

Bildiğiniz gibi her şey enerjiden oluşuyor. Bu nedenle, vücudunuzdaki şifalı kristaller ve hücreler aynı tür enerjiden oluşur.

Belli kristaller bedeninizin belirli kısımlarına yerleştirildiğinde, enerjiniz kristalin özelliklerine ve enerjisel imzasına göre dönüşür, titreşir ve hareket eder.

Farklı kristaller, farklı şeyleri tedavi edebilen farklı özelliklere ve farklı enerjilere sahiptir. En yaygın şifalı kristallere ve bunların özel işlevlerine bir göz atalım.

En Yaygın Kristaller ve İyileştirme Özellikleri

-Ametist

Ametist hem fiziksel hem de ruhsal iyileştirici özelliklere sahiptir. Zihni yatıştırır, kafa karışıklığından arındırır, olumsuz ve stresli duyguları yatıştırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hormon seviyelerini dengeler.

-Turkuaz

Bu kristali takmak size toplumda bir güven duygusu verir ve aynı zamanda bilgelik verir. Rüyaları yorumlamanıza, kötülükten korunmanıza, sevgi ve arkadaşlık bağlarını güçlendirmenize yardımcı olma yeteneği nedeniyle değerlidir.

-Kristal Kuvars

Bu, genellikle kristalleri temizlemek ve yeniden enerjilendirmek için kullanılan ana şifacıdır. Bu kristal kalp, karaciğer, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi dahil tüm vücut fonksiyonlarını uyarır ve iyileştirir. Ayrıca konsantrasyon ve hafızaya yardımcı olur.

-Gül Kuvars

Bu kristal, kalp rahatsızlıklarının yanı sıra duygusal kalp kırıklarını iyileştirmek için kullanılır. Aynı zamanda solunum problemlerini, böbrekleri ve böbreküstü bezlerini iyileştirir.

-Akik

Akik, olumsuzluğu, gerginliği ve öfkeyi azaltır. Zihinsel işlevi, konsantrasyonu ve algıyı geliştirir. Ayrıca kan damarlarını güçlendirir, cilt rahatsızlıklarını iyileştirir ve uykusuzluğa yardımcı olur.

-Hematit

Bu kristal genellikle sizi topraklamak ve dengelemek için kullanılır. Stres altındaysanız, sakinleşmeniz ve merkezlenmeniz gerekiyorsa mükemmeldir. Stres veya anksiyeteden kaynaklanan olumsuz duyguların ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur.

-Sitrin

Bu, sizi neşelendiren harika bir sarı taştır çünkü güçlendirici güneş enerjisi ile doludur. Dejeneratif hastalığı yavaşlatır ve timus ile tiroid bezlerinizi dengeler.

-Garnet

Garnet, omurga rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve enerji seviyelerini geri yükler.

-Yeşim Taşı

Bu taş, kramplar gibi fiziksel ağrıları giderir ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bereket ve huzur getirir, asabiyeti azaltır ve sizi olumsuzluklardan korur.

-Obsidyen

Obsidyen negatif enerjiyi yok eder, sindirime yardımcı olur, eklem ağrısını azaltır, ayrıca bakteriyel ve viral enfeksiyonla savaşır.

Şifa İçin Kristaller Nasıl Kullanılır

Binlerce çeşit şifa kristali vardır. Öyleyse, kendinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz farklı yollar hakkında konuşalım.

Kristalleri Mücevher Olarak Kullanın

Kristaller enerjiyi emer, iter ve iletir. Onları giyerseniz, gün boyunca enerji alanınızı dengelemeye yardımcı olabilirler. Bunu, vücudunuzu besleyen günlük vitamin dozunuzu almak gibi düşünün. İyileştirici etkilerini almak için kristal takılar takın veya cebinize koyun.

Kristali Vücudunuzun Belirli Bir Yerine Yerleştirin

Kristali vücudunuzun iyileşmeye ihtiyacı olan kısmına yerleştirin. Migreniniz varsa, doğrudan başınızın ağrıyan kısmına bir kuvars kristali koyabilirsiniz.

Kristallerle Meditasyon Yapın

Gözlerinizi kapatırken ve nefesinize odaklanırken kristali bir veya iki elinizle tutun. Sizi çevreleyen bir hafiflik hissi ile birlikte bedeninizin toprağın derinliklerine battığını hissedebilirsiniz.

Kristal Izgaralar Oluşturun

Kristal ızgaralar, bir mekanın enerjisini dönüştürmek için kullanılır. Niyetinize uygun kristalleri seçin ve bunları önceden belirlenmiş bir düzende düzenleyin. Bu modeller enerjiyi almak ve dönüştürmek için tasarlanmıştır.

Kristallerin Yanında Uyuyun

Şifalı kristaller, uyurken zihninizdeki endişeleri ortadan kaldırabilir. Kristalleri yastığınızın altına veya komodininize yerleştirin, rüyalarınızı nasıl etkilediğini göreceksiniz. Sabah uyandığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Onları Evinize Veya Arabanıza Yerleştirin

Kazalara neden olan negatif enerjiyi engellemek için arabanıza koruyucu kristaller koyabilirsiniz. Bir odanın enerjisini ayarlamak için bunları evinize de yerleştirebilirsiniz. Ametist, negatif enerjiyi ortadan kaldırdığı ve pozitif titreşimler yaydığı için, her odaya mükemmel bir ektir.

Kristallerinizi Temizlemek

Belirli enerji türlerini emdikleri, çektikleri ve ittikleri için kristallerinizi temiz tutmanız önemlidir. Özellikle de negatif enerji.

Bir mağazadan kristal veya taş satın aldığınızda, enerjilerini sizinkiyle aynı hizaya getirmek için önce onları temizlemelisiniz.

Kristallerinizi temizlemek ve yeniden şarj etmek için bazı yöntemler:

– Onları bir musluk veya doğal bir akarsu altında temiz akan suda yıkayın.

– Bir ‘ay banyosu’ için gece boyunca onları bir pencere kenarına yerleştirin.

– Onları bir veya iki gece toprağa gömün.

Your Page Title

Artık şifalı kristalleri bildiğinize göre, umarım yaşıyor olabileceğiniz herhangi bir stres veya olumsuz duygudan anında rahatlama bulursunuz.