Üçüncü Gözünüzün Gücü Tam Olarak Nedir

Üçüncü göz, korku filmleri ve edebiyatı ile iblisler ve diğer kötü varlıklar gibi her tür korkunç doğaüstü varlığa bir pencere olarak atıfta bulunmasıyla oldukça üne sahiptir.

Gerçek şu ki, açık bir üçüncü göz, ana akım medyanın inanmanızı isteyeceğinden çok daha az korkunçtur. Aslında, aktive olan üçüncü bir göze sahip olmak, spiritüel aleme dokunmanıza izin veren daha yüksek bir bilinç durumuna ulaştığınızın bir işaretidir.

Ama üçüncü göz tam olarak nedir?

Üçüncü Göz – Görme Duygusu

“İç göz” veya altıncı çakra olarak da bilinen üçüncü göz aslında altıncı hissinizdir ve fiziksel gözlerinizin görebildiğinin ötesini görmenizi sağlar. Üçüncü göz durugörü, medyumluk ve durusezi dahil olmak üzere birçok psişik yetenekle bağlantılıdır.

Pek çok kültürde üçüncü göz aydınlanmanın sembolüdür. Üçüncü göz aracılığıyla, içsel bilgelik, ruhsal gelişim ve yön kazanırsınız.

Fiziksel gözlerinize görünmezken üçüncü göz kaşlarınızın arasında, burun köprüsünde yer alır. Üçüncü gözünü açma sürecinde olanlar, bazen üçüncü gözlerinin bulunduğu noktada hafif bir sancı veya yanma hissi hissederler. Ayrıca, epifiz bezi ile de sıklıkla ilişkilidir.

Üçüncü Gözün Sayısız Gücü

Üçüncü gözünüz açık olduğunda, sezginizin her zamankinden daha güçlü olduğunu fark edeceksiniz. Sezgilerinizle, bir şeyin doğru mu yanlış mı olduğunu, birinin size yalan söyleyip söylemediğini ve bir eylem tarzının kendiniz için en iyi seçenek olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu içsel rehberlik sistemi, kendinizi buna dikkat etmeniz için eğittiğinizde, sonunda hayatınızın ayrılmaz bir parçası olacak!

Son derece net ve pratik üçüncü gözlere sahip olan medyumlar, üçüncü gözlerini durugörü yeteneklerini geliştirmek için bile kullanabilirler. Durugörü, kafalarının içindeki psişik vizyonları görme yeteneğidir. Durugörü vizyonları her zaman gerçek değildir çünkü bazen geleceğin vizyonları renklerin, sembollerin ve hatta sayıların parıltısı ile gelir.

Diğerleri, “net işitmenin” psişik yeteneği olan ve ruh rehberlerinizden ve hatta ölen insanlardan gelen mesajları duyma yeteneğini ifade eden duru işiti yeteneğini geliştirir. Bu “sesler” bir fısıltı kadar zayıf veya tehlikedeyken bir uyarı çığlığı kadar net olabilir. Ancak tıpkı durugörü gibi, bu mesajlar çevrenizdeki hiç kimse tarafından duyulmayacaktır.

Üçüncü gözünüz fiziksel ve ruhsal benliğiniz arasındaki bağı temsil ettiğinden, astral seyahat da onunla yakından ilişkilidir. Siz uyurken spiritüel aleme gitme pratiği olan astral seyahat, farklı dünyaları keşfetmenizi ve orada çeşitli ruhsal varlıklarla karşılaşmanızı sağlar.

Astral seyahat yaptığınızda, meleklerin ve diğer göksel varlıkların bulunduğu daha yüksek boyutları keşfedebilirsiniz. Bunu bir kez öğrendiğinizde, astral düzlemde diğer astral seyahat uygulayıcıları ile tanışmayı bile deneyebilirsiniz!

Eylemlerinizi, çevrenizi ve rüyanızın koşullarını kontrol etme yeteneğini kazandığınız lucid rüya, aynı zamanda üçüncü göz çakranıza bağlı güçlerden biridir.

Üçüncü göz, kelimenin tam anlamıyla size yepyeni bir dünya açar ve manevi dünyaya açılan bu pencere, aksi takdirde size kapalı kalacak olan bir dizi duyusal yeteneklerin kilidini açmanıza izin verir.

Üçüncü göz açıldığında, tüm benliğiniz fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak eşzamanlı hale geldiğinden, diğer fiziksel görme, dokunma, koku alma, tat alma ve duyma duyularınız bile yükselir. Duygular, özellikle aşk, empati ve minnettarlık gibi yüksek frekanslı duygular daha güçlü hissedilecektir.

İçinizdeki Psişik Hediyelerin Kilidini Açmak

Üçüncü göz, siz de dahil olmak üzere tüm insanlarda mevcut olan doğal bir armağandır ve eski geçmişte herkes üçüncü gözüne erişmiştir.

Ne yazık ki, bugün dünyadaki insanların çoğu, yaşamlarının maddi unsurları ile birlikte, ruhsal yönleriyle bağlantı kurmak için fiziksel dünyaya çok fazla sarılmış durumda. İnsanlar tamamen fiziksel dünyaya odaklandıklarında, yalnızca fiziksel görme duyuları gelişirken, İlahi görüşleri kapalı kalır.

Üçüncü gözünüzü açmak ve daha derin sezgisel yeteneklerinizi kucaklamak istiyorsanız, daha büyük bir ruhsal tatmin elde etmek için, ruhsal benliğinizle bağlantı kurmanız önemlidir.

Üçüncü gözünüzü uyandırmanın günlük üçüncü göz meditasyonu veya yoga gibi farklı yolları vardır. Üçüncü göz çakranızı, her gün birkaç dakika boyunca kafanızda nabız gibi atan mor bir ışık olarak görselleştirmek, altıncı hissinizi geliştirmek için de iyi bir yoldur.

Kristalleri yanınızda bulundurmak, özellikle Lapis Lazuli, Labradorit ve Safir gibi kristaller olmak üzere üçüncü gözünüzün de meşgul olmasına yardımcı olabilir. Bu değerli taşları elinizde tutmak, üçüncü göz çakranızı harekete geçirmenize yardımcı olacaktır, bu nedenle meditasyon yaparken onları size yakın tutun, taşları kolye veya bilezik olarak takın.

Ayrıca ruh rehberlerinize ulaşmaya çalışabilirsiniz, çünkü bunlar size en yakın göksel varlıklardır. Onlarla meditasyon sırasında konuşun, sonra onları rüyalarınıza davet edin, böylece onlarla yüz yüze konuşabilirsiniz.

Ayrıca epifiz bezini kireçlendirdiği ve düzgün çalışmasını önlediği ile bilinen bir kimyasal olan florürden uzak durmak da önemlidir. Florlu su ve diş macunu oldukça yaygındır, bu nedenle bu ürünlere dikkat etmeniz ve onlardan kaçınmanız gerekir.

Üçüncü gözü açma deneyimi kişiden kişiye değişir, ancak gelişimi ruhsal aydınlanmanıza giden yolu açacaktır.

Your Page Title

Dahası, üçüncü göz çakranız açık olduğunda, sadece güçlü psişik yeteneklerinize erişmeyeceksiniz, aynı zamanda hayatınız ve çevrenizdeki insanlar hakkında sonsuz netlik, iyimserlik, denge ve içgörü kazanacaksınız.