Çakralarını Aktive Etmek Ve Temizlemek İçin Bu Basit Meditasyonu Mutlaka Dene

Çakralar, zihnimiz, duygularımız ve maneviyatımızla ilgili olan enerji merkezleridir. Bu enerji girdapları, çevredeki ve içimizdeki titreşimleri, bazen çok fazla negatif enerjiyi tutacak şekilde filtreler.

Bu uzun süreli negatif aşırı yüklenme, her çakra ile ilgili organları etkileyerek sağlık sorunlarına neden olur.

Çakralar çok fazla çalıştığında doygun hale gelir ve tıkanıklık yaşar. Bu da sahip olduğumuz enerji miktarında azalmaya neden olur. Daha sonra her çakranın renk tonunda bir değişiklik olarak yansır, öyle ki parlak görünmek yerine daha önce temizlenmemişlerse kararabilir veya hatta kalın bir kabukla kaplanmış gibi görünebilirler. Bu yüzden onları canlı ve sağlıklı tutmak için temizlemek önemlidir.

Buradaki meditasyon bunu başarmana yardımcı olacaktır:

1.Kesintiye uğramayacağını bildiğin sessiz bir yer bul ve senin için en rahat olan meditasyon pozisyonunda otur. Lotus veya yarım lotus pozisyonunu tercih edenler veya bazı fiziksel rahatsızlıkları nedeniyle bunu sandalyede yapmayı tercih edenler var.

Önemli olan duruşunun sana güç ve denge hissi vermesidir. Sırtın düz olmalı ama sert olmamalı ve sandalye durumunda ayakların yere sıkıca basmalıdır.

2.Gözlerini kapat ve ellerinle aydınlanma mudrası yap; bu, resimde gösterildiği gibi, uzatılmış ancak uçlar temas halinde olan işaret parmakları ve başparmaklar hariç tüm parmaklarını iç içe geçirmenden oluşur.

3.Kök çakranı omurganın tabanında kırmızı bir enerji topu olarak görselleştirmeye başla. Oturduğun bakış açısından vücudunun zihinsel bir görüntüsünü oluştur. Kendini üçüncü bir kişinin bakış açısından hayal etmeye veya görselleştirmeye çalışma. Bedenini, aktive etmeye çalıştığın her çakranın sadece renginin ve ışığının öne çıktığı karanlık bir alan olarak hayal etmeye çalış. Kök çakrayı vücudunda yüzen kırmızı bir küre olarak hayal et.

4. Büyük miktarda enerjinin çakranın merkezinden ayrıldığını ve sonra ona geri döndüğünü hayal et. Sürece yardımcı olması için bu çakra ile ilgili kasları harekete geçirebilirsin. Bu merkezin enerjisini hissetmek için kendine izin ver.

5. Kök çakra aktive edildikten sonra, bir sonraki adım onu ​​temizlemektir ve bunun için başından omurganın tabanına doğru inen bir beyaz enerji silindiri veya çubuğu gözünde canlandırman gerekir.

6. Ardından bu silindiri çakranın merkezinden hızlanana ve kök çakranda elektrik üretiyormuş gibi görünene kadar döndür. Kırmızı, siyah ve grinin koyu tonlarında ifade edilen tüm negatif enerjilerin, bir balinanın su çekmesi gibi bu çakradan çıkıp başına kadar geldiğini gözünde canlandır. Çakra canlı kırmızı bir renk alana kadar bunu yapmaya devam et.

Your Page Title (#satışortaklığı)

7. Aynı işlemi vücudunun diğer altı çakrasıyla da yap.