Déjà Vu Ruhsal Olarak Ne Anlama Geliyor? 7 Manevi Yorum

Déjà vu, Fransızca’da “önceden görülmüş” anlamına gelir ve araştırmalar gösteriyor ki birçok insan bu tuhaf duyguyu yaşamıştır. Nörolojik uzmanlar déjà vu’nun beynin hafızayı test etme yolu olduğunu önerirken, bazıları déjà vu’nun manevi dünyaya bağlı olduğuna inanır. Dejavunun manevi olarak ne anlama geldiğine geçmeden önce yaşamış olabileceğin bir kaç dejavu örneğinden bahsetmek istiyorum.

Bir yeri ziyaret ettiğinde orada önceden bulunduğunu hatırlar gibi olursun.

Birini ilk kez görürsün ama hemen bir bağlantı hissedersin.

Bir durum çok tanıdık geldiğinde, onu daha önce yaşamış olduğunu bilirsin.

Bunlar tipik déjà vu örnekleridir, ancak déjà vunun manevi bir anlamı olabilir mi?

Manevi açıdan bakıldığında, ruhlar ölümümüzden sonra başka bir fiziksel bedene yeniden doğuşa giderler. Birçok ömür var olabilir ve çeşitli insan şekilleri alabiliriz. Sonunda manevi yolculuğumuzun sonuna ulaşırız.

Her ömür büyüme fırsatı sunar, eski hataları düzeltir ve bir sonraki manevi seviyeye geçiş fırsatı verir. Ruhlarımız bizim önümüzdeki manevi yolculuğu zaten görmektedir. İlerideki engelleri ve takip etmemiz gereken doğru yolu biliyorlar.

İşaretler bırakılır, bu da bizi itme veya durup durumumuzu değerlendirmeye zorlar. Bunlar déjà vunun işaretleridir.

Birçok insan, yeni bir yere seyahat ettiğinde déjà vu yaşar. Orada önceden bulunduklarını çok güçlü bir şekilde hissederler, ancak bu nasıl mümkün olabilir? Bu tanıdık bir duygu değildir veya rahatlık hissi değildir. Özel ayrıntıları hatırlarlar. Bunun açıklaması, orada önceden bulundukları ancak farklı bir yaşamda olduklarıdır.

Geçmiş yaşamlarına duyarlı olan çocuklar, önceki bir zamanın ayrıntılarını canlı bir şekilde anlatırlar. Ruhları, nerede olduğunun önemini tanır. Geçmiş yaşamlar teorisi, déjà vu’nun ruhumuz olduğunu, bu hayatın daha büyük bir maneviyeta doğru bir yolculuk olduğunu hatırlatan bir şey olduğunu önerir.

Ruh dünyasının fiziksel olarak bizim dünyamıza geçemeyeceği ancak ipuçları ve işaretler bırakabileceğine inanılır. Bunu bilinçaltımız aracılığıyla yaparlar. Örneğin, desenleri veya tekrarlanan sayıları fark etmeye başlarsın. Bunlar melek sayıları olarak adlandırılır ve koruyucu meleklerden bir işaret olarak kabul edilir.

Bu mantığa göre, déjà vu diğer tarafdan bir mesajdır. Belirli bir yol doğrultusunda hafifçe itiliyor ve manevralar yapıyorsun. Déjà vu’nun buradaki manevi anlamı yönlendirme ve koruma olacaktır. Yani çevrene ve kiminle olduğuna dikkat etmelisin.

Bazı manevi yönleri olan insanlar, déjà vu’nun evrenle bağlantımız olduğuna inanır.

Hiç dışarıda durup yıldızları izledin ve derin bir bağlantı hissettin mi?

Aklımızda oynayan o küçük çekim, evrenin bizimle iletişim kurduğunu gösterir. Bize hemen çevremize bakmamız gerektiğini ve durumumuzu değerlendirmemiz gerektiğini söyler.

Carl Jung, toplumsal bilinçaltından bahsetmiştir. İnsanlar, geçmiş bilgi ve insan ırkının deneyimleri dahil olmak üzere miras edilen özellikler paylaşır. Bu fenomeni anlamaya modern bir yol, buluttur. Görüntüleri ve dosyaları buluta saklarız ve gerektiğinde onları alırız.

Toplumsal bilinçaltı benzerdir; gizli insan deneyimlerinin sürekli genişleyen bir deposudur. Ancak varlığının farkında değiliz, sadece varlığının işaretleri vardır. Örneğin, ilk görüşte aşk, ölümden önceki deneyimler, anne-çocuk bağı ve déjà vu.

Bizim tümümüzün ruhu var, bilip bilmediğimizle ilgili değil. Bazıları, ruhunun daha yüksek bir düzlemde olduğuna inanır. Ruhunla uyumlu olabilir veya varlığından haberdar olmayabilirsin. Ancak, bazen ruhumuz müdahale etmek veya hayatımızda olup biten bir şeye dikkatimizi çekmek zorunda kalır.

Ruhumuzdan déjà vu şeklinde mesajlar alabiliriz. Bunlar şu şekilde olabilir.

– Doğru yoldasın, devam et.

– Şimdi iyileşme ve ilerleme zamanı.

– Aynı hataları tekrarlıyorsun ve bunlar artık ilerlemeni engelliyor.

– Tam olarak ihtiyacın olduğu yerdesin.

– Bunu başka bir yaşamda daha önce deneyimledin, bu yüzden bu bilgiyi yolculuğunu ilerletmek için kullan.

Déjà vu’nun manevi anlamı, hayatında nerede olduğunu değerlendirmeye çalışman için sana bir mesaj olduğudur. Daha büyük bir güç seni koruyor, ancak normal bir şekilde iletişim kuramaz. Bu nedenle, déjà vu ve diğer işaretler aracılığıyla ipuçları ve öneriler gönderir.
Déjà vu, yaptıklarını durdurup dikkat etmen için bir işarettir. Hayatında kritik bir andayken çevrene, kiminle olduğuna ve mevcut durumuna dikkat et. Déjà vu, evrenden veya ruhundan kişisel bir mesaj olarak hizmet eder.

Onun önemini fark etmelisin. Her déjà vu anını tanımladığında, daha yüksek bir manevi düzeye seyahat edersin. Evrenle bir olursun ve gerçek benliğine daha derin bir seviyede bağlanırsın.

Your Page Title

Bizi koruyucu meleklerin gözetlediğini düşünmek, hepimizin evrene ve insanlığa bir şekilde bağlı olduğumuzu düşünmek harika değil mi? Déjà vu’nun manevi önemi açıktır: bu hayatta yalnız değiliz, büyümemiz ve iyi olmamız için anlayamadığımız güçler var.