Enerjinizi Önemli Ölçüde Yükseltmenin 16 Yolu

Enerjimizin genellikle yediğimiz yiyeceklerden geldiğini düşünüyoruz. Ama bu kısmen doğrudur. Enerjimiz tükettiğimiz yiyecekler dışında birçok yerden geliyor.

Çevremizdeki insanlardan, tükettiğimiz bilgilerden,hissettiğimiz duygulardan ve sahip olduğumuz ruhsal değerlerden gelir.

Varlığımızı, hormonlarımızı, sağlığımızı, enerjimizin hareket etmesini sağladığımız akış özgürlüğünün dengelenmesinden gelir. Bunların hepsi bize enerji verir, sahip olduğumuz enerjiyi korur veya geliştirebilirler.

Yüksek Enerji Seviyesine Sahip Olmak Neden Önemlidir?

Vücudun hayatta kalmak için enerjiye ihtiyacı var. Enerjinizin yüksek olması üretken bir hayat yaşamak için ihtiyacınız olan canlılığı sağlar.

Yüksek enerji seviyeleri, fiziksel ve zihinsel sağlığa sahip olmanın anahtarıdır. Fiziksel enerjiye sahip olmak, egzersiz yapabilmek ve çalışabilmek için kritik öneme sahiptir.

Fiziksel enerjiye sahip olmak, kilonuzu kontrol etmenize, kardiyovasküler hastalıkları önlemenize, anksiyete ve depresyon belirtileriyle savaşmanıza yardımcı olur.

Vücudumuz sürekli bakteri, virüs ve potansiyel olarak tehlikeli parazitler tarafından işgal edilmektedir. Aynı zamanda milyonlarca kimyasal maddeye, çevresel toksinlere ve diğer zararlı kirleticilere maruz kalıyoruz.

İnsan vücudu kendini bu şeylerden korumak için inanılmaz bir yeteneğe sahiptir, bu da bizim her zaman hasta olmamızı engeller. Bunun yerine, sadece bağışıklık sistemlerimiz tehlikeye girdiğinde hasta oluruz.

Fiziksel enerjinizi tüketebilecek bir şey, vücudunuzun enfeksiyonlara ve hastalıklara yol açan istilacı organizmalarla sürekli mücadele etmesi gerektiğidir.

Vücudunuz enerjisini yabancı organizmalarla savaşmak için kullandığında, iltihapla da savaşmak zorundadır. Vücudunuz sağlıklı olduğunda, bağışıklık sistemi bu tehditlerle daha kolay başa çıkabilir.

Fiziksel enerjinizi ve olumlu ruh halinizi koruyabilmek için de zihinsel enerjiye sahip olmak önemlidir. Stres dönemlerinden geçerken zihinsel enerjiniz azalır ve muhtemelen kendinizi yorgun hissedersiniz.

Çalışırken, okurken veya yeni bir şey öğrenirken beyninizi kullandığınızı biliyorsunuz, ancak okuduğunuz, hayal kurduğunuz veya araba kullanırken de enerji harcadığınızı fark ettiniz mi?

Yaptığınız her şeyi yapmak zihinsel enerji gerektirir, bu nedenle üretken olabilmek için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu zihinsel enerjiye sahip olmak çok önemlidir.

Peki, ihtiyacınız olan enerjiye sahip değilseniz ne olur?

Enerji eksikliği başarılı bir yaşam sürmenin önünde engel oluşturabilecek çeşitli şeylerle sonuçlanabilir. Enerji eksikliği sizi karamsar ve öfkeli yapabilir, aynı zamanda depresyona yol açabilir.

Gün içinde yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirmenizi engelleyebilir,kilo alımı ve kalp hastalığı gibi fiziksel semptomlara yol açabilir.

Burada enerjinizi önemli ölçüde arttırabilecek bazı ipuçlarından bahsedeceğim.

1. Sabahları Güne Doğru bir şekilde Başlayın

Bu, 8 saat boyunca kaliteli uykunuz olduğu, uyandıktan sonra temiz hava soluduğunuz, hemen vücudunuzu hareket ettirdiğiniz, su içtiğiniz, duş aldığınız ve meditasyon yaptığınız anlamına gelir. Bu formülün enerjinizi arttırmada çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

2. Vücudunuzun Kolay İşleyebileceği Yiyecekleri Tüketin

Uyuşuk ve enerjisiz hissetmek çoğunlukla kötü beslenme alışkanlıklarının bir sonucudur. Akşamları çok geç yemek yiyorsunuzdur, veya kötü gıdalar tüketiyorsunuzdur ya da vücudunuzun işlemesi için çok fazla enerji alan diğer besinleri yiyorsunuzdur. Bundan sonra daha sık organik beslenmeye çalışın, vücudunuzu daha az enerji kullanımı ile besleyin.

3. En İyi Özelliklerinizi Ortaya Çıkaran İnsanlarla Takılın

Vakit geçirdiğimiz insanlar en büyük pozitiflik kaynağımız veya büyüme için en büyük sınırlarımız olabilir. Birlikte olmaktan heyecan duyduğunuz insanlarla, sizi mutlu eden,en iyi özelliklerinizi ortaya çıkaran ve sizi takdir eden insanlarla vakit geçirmeye çalışın.

4. Gücünüzü Geri Alın.

Kişisel gücümüzü sık sık kendimiz dışındaki birçok şeye veririz. Gücümüzü diğer insanların onayına, etrafımızdaki herşeyi kontrol etmeye, sahte şeylere ve yanılsamalara veriyoruz. Kişisel gücünüz size aittir. Sahte şeylerle uğraşmayı bırakın ve gücünüzü geri alın.

5.Belirlediğiniz Amacınıza Doğru İlerleyin

Enerjinizi önemli ölçüde arttırabilecek şeylerden biri de belirlediğiniz amacınıza, doğru adımlar atmaktır. Küçük bir adım atmak bile sizi neşe ve tatmin duygusu ile dolduracaktır. Amacınızı bulun ve tutkularınızı takip edin böylece enerjinizi önemli ölçüde yükseltebileceksiniz.

6. Kendinizi İfade Edin

Muhtemelen enerjimizi baskılamamıza neden olanlar hissettiğimiz şeyleri söylememek, görüşlerimizi ifade etmemek ve dürüst olmamaktır. Bu kötü alışkanlıklar tüm potansiyelinizi karartmaktadır. Kendinizi ifade etmek için özgür olun, dürüst olun ve pişmanlık duymayın.

7. Zihninizi Size İlham Veren Kitaplarla Besleyin

Sadece vücudunuzu beslemekle değil aynı zamanda zihninizi beslediğiniz bilgilerle de enerjinizi yükseltirsiniz. Çoğu insan zihnini dikkat dağıtıcı ve olumsuz TV şovlarıyla besler. Zihninizi size ilham veren kitaplarla besleyin.

8. Yoga yapın.

Yoga doğal olarak enerjinizi çeşitli şekillerde arttırabilir. İlk olarak, yogada yaptığınız hareketler ve uzanmalar sayesinde, hem vücudunuzdaki enerji akışını uyarıyorsunuz hem de bu akışın tıkanıklığını azaltıyorsunuz. Bu, ruh halinizi iyileştirirken, enerji seviyenizi arttırmanıza yardımcı olur.

Yogada yaptığınız derin nefes aynı zamanda mükemmel bir yorgunluk savaşçısıdır. Muhtemelen gün boyunca yaptığınız sığ nefes, vücudunuzun yeterli oksijen almasını engeller.

Gergin hissettiğinizde derin bir nefes almayı unutmayın. Çünkü derin nefes almak hücrelerinize daha fazla oksijen getirmenize yardımcı olur.

9. Sevdiğiniz Şeyleri Yapın.

Sevdiğiniz bir şeyler yapın. Çalışmanız uzun saatler sürse bile, aslında başladığınızdan daha fazla enerjiniz olduğunu fark edeceksiniz. Sevdiğiniz şeyleri yapmak sizi enerji ile doldurur. Yapmayı sevdiğiniz şeylerin bir listesini oluşturun ve haftada en az beşini yapın.

10.Sebze Suyu İçin.

Sebze suyu içmek vücudunuza zihinsel ve fiziksel enerjinizi artırabilen hızlı beslenme sağlar. Sabah kahvenizi sebze suyuyla değiştirmek, güne daha fazla enerji ile başlamak ve kafein alışkanlığınızı azaltmak için harika bir yoldur.

Sebze suyu, ihtiyacınız olan besinleri emmenizi kolaylaştırırken vücudunuzdaki tehlikeli toksinleri de ortadan kaldırır.

11. Sosyal Olun.

Sosyal olmak, kendinizi tükenmiş hissediyorsanız enerjinizi arttırmanıza yardımcı olabilir. Yeni bir ortama girmek ve etrafınızda olmasından hoşlandığınız insanlarla sosyalleşmek, sağlık bakımının önemli bir parçasıdır.

Daha içine kapanık biriyseniz, sadece dışarı çıkmak ve güneş ışığının tadını çıkarmak doğal bir enerji artışı sağlayabilir.

Sosyal olmak için yardıma ihtiyacınız varsa, sizi normal ortamınızdan çıkarmak ve hayatınıza çeşitlilik katmak için bir sosyal kulübe katılmayı veya yeni bir hobi edinmeyi deneyebilirsiniz.

Diğer insanlarla vakit geçirmek, stresle baş etmenize ve kendinize değer vermenize yardımcı olabilir.

Sosyal olmak sağlığınız için mükemmeldir çünkü size arkadaşlarınızla gülme şansı verir ve gülmek stresi azaltır.

12.Egzersiz Yapın

Birçok çalışma, ne kadar çok egzersiz yaparsanız ve vücudunuzu hareket ettirirseniz, o kadar fazla hareket etmek isteyeceğinizi ve sonuçta enerjinizin artacağını göstermiştir.

Sadece 10 dakikalık bir yürüyüş bile doğal bir enerji artışı sağlayabilir.

13.Kafeini kendi yararınıza kullanın

Kafein uyanıklığı arttırmaya yardımcı olur, bu nedenle bir fincan kahve içmek zihninizi keskinleştirmeye yardımcı olabilir.

Ancak kafeinin enerji verici etkilerini elde etmek için, onu makul bir şekilde kullanmanız gerekir. Özellikle büyük miktarlarda veya geç saatlerde tüketildiğinde uykusuzluğa neden olabilir.

14. Bol Su İçin

Gıdayı enerjiye dönüştüren kimyasal reaksiyonları sağlamak için vücudunuzun suya ihtiyacı vardır.

Bu yüzden enerji içeceklerinden ve sodalardan kaçınarak bol miktarda su içmeye çalışmak en iyisidir. Biraz lezzetli bir şeyler içmek istiyorsanız, suyunuza taze bir limon sıkabilirsiniz.

15.Uçucu Yağları Deneyin.

Nane yağı gibi uçucu yağlar zihninizi canlandırmanıza, odak ve konsantrasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.

Uçucu yağlar duyularınızı harekete geçirmeye yardımcı olur ve beyninizdeki oksijen seviyelerini arttırır, size enerji verir ve canlanmış hissetmenizi sağlar.

Uçucu yağlar, uyuşukluk da dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık sorunları için binlerce yıldır kullanılmaktadır.

16.Bitki Çayları İçin.

Gün boyunca enerji artışına ihtiyaç duyduğunuzda, bir fincan kahveye ulaşmak cazip olabilir.

Ancak kahvedeki kafein geçici olarak size enerji verebilirken, vücudunuzda kimyasal bağımlılığa da yol açabilir. Çok fazla kahve tükettiğinizde, uyuşukluğunuz zamanla daha da kötüleşebilir.

Kafein, merkezi sinir sistemi üzerinde bitkisel çayların yapamadığı güçlü bir etkiye sahiptir. Bitkisel çaylar içmek doğal bir enerji artışı elde etmek için iyi bir yoldur.

Bu çaylar, odaklanmanıza ve hafızanızı geliştirmenize yardımcı olmak için harika ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Yeşil çay, özellikle metabolizmayı hızlandırmaya ve beyin fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olur.

Daha fazla enerji elde etmeyi öğrenmek çok zor değildir.Potansiyel olarak zararlı maddeler kullanmak yerine, basit alışkanlıkları hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Bu doğal alışkanlıklar, kalıcı enerji üretmek için vücudunuzla birlikte çalışacaktır.

Tek yapmanız gereken bu ipuçlarından size uygun olanları günlük hayatınızda uygulamaktır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hayatınıza sağlıklı alışkanlıklar getirmeye başladığınızda, enerji seviyelerinizin hızla yükseleceğini göreceksiniz.