Aydınlanmaya Ulaşmak için 6 İçsel Dönüşüm Tekniği

İçsel bir dönüşüm yolculuğundaysan, bu uzun vadeli teknikler kendi içine bakmana ve aydınlanmaya ulaşmana yardımcı olacaktır.

Bu meditatif süreçler ve düşünceler içsel dönüşüme açılan kapıyı açar ve sonra aydınlanmaya doğru ilerler.

1.Sorumluluk

Hayatından kimsenin sorumlu olmadığı gerçeğini anlamalısın. Bu, Suç Dünyasında yaşamak çok yaygın olduğu için oldukça zordur.

Her şey kontrolünde olmasa da, hala nasıl davrandığından ve nasıl tepki verdiğinden sorumludur. Ve sorumluluk almak, kendini suçlamakla aynı değildir. Kendini başkalarını suçlamaktan daha fazla suçlayamazsın, bu büyüme ile ilgili değildir.

Kendi hayatınla ilgili yaşamın her alanında sorumluluk almak için meditasyon yap. Böylece sorumluluk içsel dönüşümün büyümesine yol açacaktır.

2.Heyecanı Kavramak

Heyecanı kavramak, içsel dönüşüm yolculuğuna başlamak için yapman gereken temel değişikliklerle ilgili değildir. Heyecanı kavramak, yolculuk sırasında hayallerini takip etmek için bir değişiklik yapmakla ilgilidir.

Hayal gücünü kullanmak ve kalbini takip etmek, yolculuğun boyunca açık kapılara yol açabilir. Burada, herkesin senin için ne arzuladığını değil, gerçekte neyi arzuladığını yansıtan kararlar alacaksın. Bu aceleci olmak ya da sorumsuz kararlar vermekle ilgili değil, hayattan tam olarak ne istediğini elde etme fırsatını yakalamakla ilgili.

3.Olumlu Hedeflere Sahip Olmak

Olumlu olmak zorunlu bir şey olmamalı. Aslında, olumlu hedeflere sahip olmak, içsel dönüşümde gezinmenin en iyi yollarından biridir. Bunun anahtarı başkalarıyla rekabet etmek değildir. Acele etmene gerek yok, hayallerini gerçekleştirmek için zaman sınırı olmayacak. Herhangi bir baskı olmadan yolculuğa çıkabileceğin zaman çok daha tatmin edicidir.

Sonuçta, hedefler belirlemek hayatının en stressiz kısımlarından biri olmalı – bu senin hayatın olmalı! İçsel dönüşüm zaman zaman rahatsız edici olsa da, hedefler hayatta kalmak için harika rüyalar olabilir.

İçsel dönüşümünün diğer insan dönüşümlerinden ayrı benzersiz bir süreç olduğunu bilerek pozitif kalmak için meditasyon yap. Sen hayallerinin efendisisin.

4.Serbest Bırakmak

Kabul etmek zor olabilir, ama bazı insanlar hayatından çıkmalı. Bunun nedeni, iç gözlemden yoksun insanların birbirlerinden beslenmek için yaşayacakları fikrine dayanmaktadır.

Bir ömür boyu yanında olan arkadaşlarından ve ailenden kurtulman gerektiğini kastetmiyorum. Gerçek şu ki, birçok insan onlara ihtiyaç duymadığını veya onlara büyümek için ihtiyaç duydukları şeyi sağlayamadığını gördüklerinde senden uzaklaşacaktır. Bağımlılık, büyümen için yararlı olmayan insanları kesecek ve kazıyacaktır. Ne yazık ki, bu yolculuğa devam etmek için yapılmalıdır.

Neleri tutman gerektiğini ve nelerin artık sana hizmet etmeyeceğini düşün. O zaman yakınlarının kaderi hakkında akıllıca bir karar verebilirsin.

5.Kendini Gözlemleme

Tek yapman gereken içine bakmak ve büyümeni engelleyebilecek birkaç şeyi değiştirmektir. Her olumsuz etki dışarıdan gelmez, ama hepsi de senin suçun değil.

Kendini gözlemleme, kötü alışkanlıkları değiştirmen, vücudunu detoksifiye etmen veya başkalarına daha fazla destek olman gerekip gerekmediğini anlamana yardımcı olacaktır. Belki de hayatındaki en büyük sorun kötü bir tutum ve hayata yanlış bir bakış açısıdır. İçsel dönüşümü ateşlemek için gereken tek şey birkaç değişiklik olabilir.

6.Rahatsızlığı Kabul Etmek Ve İlerlemek

Bazı şeylerin rahatsız edeceğini kabul etmeyi öğrenene kadar, değişiklik için hazır değilsin. İçsel dönüşüm, bazı şeyleri uzaklaştırmak ve sana hizmet etmeyen her şeyden kaçınmakla birlikte gelir.

Your Page Title

Ayrıca kendinle ilgili de hoş olmayan şeylerin farkına varacaksın ve bu bilgilerin nasıl işleneceği konusunda uzmanlaşacaksın.