Solar Pleksus Çakra Şifası: Ne Zaman İhtiyacın Olduğunu ve Nasıl Yapılacağını Nasıl Anlarsın

Solar Pleksus Çakra en sık engellenenlerden biridir ve bu nedenle genellikle iyileşmeyi gerektirir.

Varlığımız boyunca, tıkalı bir solar pleksus çakranın tuzakları her türlü problemi biriktirebilir ve yolumuzdaki engellerle karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunlara maddi zorluklar, aşk ya da işteki talihsizlikler dahildir. Bu, solar pleksus çakra iyileşmesinin yardımcı olabileceği zamandır.

Solar pleksus çakrasının iyileşmesi hakkında bilmen gereken her şeyi bu yazıda keşfedebilirsin.

Çakralar Nelerdir?

Çakralar, vücudunun alanları veya daha doğrusu, vücudunun enerjilerinin giriş ve çıkış noktalarıdır. Vücudunun birçok yerine dağılmış düzinelerce var ve hepsinin farklı isimleri ve özellikleri var. Bunlar iyi ve kötü enerjilere karşı çok hassas alanlardır, bu yüzden düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Solar pleksus özellikle en hassas olanıdır.

Göğüs kafesi ve yemek borusu seviyesinde yer alır ve nefes alma merkezimizi kontrol eder. Kişi boğazının düğümlendiğini hissettiğinde (daha yaygın olarak “boğazdaki düğüm” olarak bilinir), bu solar pleksus çakrasını iyileştirmeye başlama zamanının geldiğinin bir işaretidir.

Solar Pleksus Çakrasının Özellikleri

Solar pleksus, yerimizi almamıza ve başkalarıyla ilişki kurmamıza yardımcı olan enerjileri yayma işlevine sahip olduğundan, aynı zamanda dış enerjileri temizleyen ve arındıran bir filtre görevi görür.

Bu çakranın patolojileri kıvrımlar, siyah çizgiler ve noktalar ile karakterize edilir; genellikle içe doğru “çöker”. Dışarıdan gelen enerjiler artık filtrelenmediğinde, koruma olarak gittikçe daha fazla bükülen koniye girerler.

Tüm süreç, fiziksel olarak hissedilebilecek daha da duygusal veya ilişkisel acılara neden olur. Kişi ayrıca kendini ifade etmekte zorluk çeker.

Elbette onu manyetize edebilir, serbest bırakabilir ve semptomları tedavi eden şifa tekniklerini kullanabiliriz. Kullanabileceğin birçok teknik var.

Birincisi, kişinin yapısına ve otoritelerle ilişkisine bağlı olan çakranın kökü sırt ile bağlantılıdır.

Kişinin otoriteler, düzen ve yapı ile çok çelişkili bir ilişkisi varsa, çakranın (arkadaki) kök enerjileri hareketsiz hale getirilecek, pleksus enerji ile beslenmeyecek ve böylece çökmesine neden olacaktır.

İkinci sorun kaynağı, aynı düğüm semptomunu ortaya çıkaracak olan pleksusun tıkanmasına neden olabilecek kalbin duygusal çakrasıdır. Her durumda, kalp çakrasının revizyonu her zaman akıllıca bir seçimdir.

Solar pleksusun işlev bozukluklarının en yaygın nedeni Sakral ve Kök çakraların zayıflığıdır. Bunlardan biri zayıf, cılız veya utangaçsa, pleksus yeterince hayati enerji almaz.

Solar Pleksus Çakra Şifa Nasıl Kurulur?

Solar pleksus çakra iyileşmesi yapmak çok karmaşık değildir. Asgari bilgiye sahip olan herkes yapabilir: bir uzman ya da harika bir yoga veya meditasyonun büyük bir ustası olman gerekmez.

Solar pleksusunu iyileştirmenin ilk adımı, bu seans sırasında sakin kalabileceğin sessiz, gizli bir yer bulmaktır.

İyileşme sürecinin ikinci adımı, çakranın tamamen iyileşmesini ve saflaştırılmasını sağlayacak bir yeniden başlatma işlemine devam etmek için solar pleksus bölgesine birkaç on dakika boyunca saat yönünün tersine masaj yapmaktır.

Aynı zamanda konsantre olmana ve rahatlamana yardımcı olmak için birkaç çubuk tütsü veya kokulu mum da yakabilirsin.

Solar pleksus çakrası, kendi yaşamlarımız üzerindeki gücümüz başkalarının yaşamlarına uzandığında hiperaktif hale gelir. Bu çakra çok enerjik olduğunda, öfkeyi, kontrol etme ve mikro yönetme ihtiyacını, açgözlülüğü ve şefkat veya empati eksikliğini hızlı bir şekilde hissedebilirsin.

Your Page Title

Solar pleksus çakra şifası, kalbini sevgi ve şefkate açmayı da gerektirir. Etrafındaki herkese kalbinden sevgi ve nezaket gönderme üzerine meditasyon yap. Sahip olduğun güce yeniden odaklan ve kendini bir sevgi işareti olarak hayal et.