Eterik Beden Nedir, Nasıl Temizlenir ve Güçlendirilir

Eterik bedenin nasıl hissettiğin ve nasıl düşündüğün konusunda önemli bir rol oynar. Fiziksel sağlığın ve zihinsel sağlığınla yakından bağlantılıdır ve her ikisi de büyük ölçüde eterik bedeninin sağlığına ve gücüne bağlıdır.

Zayıflamışsa, muhtemelen sen de kendini pek iyi hissetmiyorsunuzdur. Temizlemek ve güçlendirmek bir ömür boyu fark yaratabilir.

Eterik Beden Nedir?

Aura

Aura, hepimizi çevreleyen elektromanyetik bir enerji alanıdır. İnsanlardan hayvanlara ve hatta nesnelere, her şeyin bir çeşit havası vardır.

Aura, bize diğer insanlardan aldığımız titreşimi veren şeydir. İlk önce birini tanımadan, sadece onlar hakkında “bir his” duyduğunda, aslında onların auralarını okuyorsun demektir.

Bazı insanlar, hayvanlar veya diğer şeyler olumsuz bir auraya veya olumlu bir auraya sahip olabilir. Bunu fark etmeye alışkınsan, sadece konuşmadan bile bir kişinin kişiliği hakkında iyi bir fikir edinebilecek türden bir insansın demektir.

Aura Katmanları

Her aura, her biri kendi amacı ve etkisi olan 7 kattan oluşur.

En içteki katman fiziksel bedenindir ve bunun dışında bir inçten daha az olan eterik katman, en yoğun katmandır. Eterik tabakanın ardından duygusal tabaka, zihinsel tabaka, manevi veya eterik tabaka, gök cismi ve son olarak da eterik beden gelir.

Bu katmanlar ayrıca ince gövdeler olarak da bilinir ve her biri karşılık gelen bir çakrana bağlanır.

Eterik Beden

Eterik beden, auranın fiziksel düzlemidir. Yakınlığı nedeniyle, fiziksel bedeninle derinden bağlantılıdır. Fiziksel sağlığınla, acı ve zevk de dahil olmak üzere tüm bedensel duyumlarınla bağları vardır.

Diğer şeylerin yanı sıra temel insan ihtiyaçlarımızla ilişkili olan kök çakra ile bağlantılıdır. Eterik beden, sıcak ve soğuk, hatta açlık ve susuzluk hissi için sorumlu olarak kabul edilir. Fiziksel gövdelerimiz ve eterik gövdelerimiz, bazen eterik gövdenin metafiziksel bir ikiz olarak adlandırıldığı kadar yakından bağlantılıdır.

Bazı maneviyatçılar, fiziksel vücudun her bir kısmının, tüm organlar dahil eterik katmanda eşit bir kopyaya sahip olduğuna inanıyorlar. Biri kaldırsa bile, eterik sürüm bizi korumak için hala var.

5 duyu aynı zamanda eterik gövdenin sorumluluğundadır. Dünyayı yaşadığımız ortamdır. Etrafımızdaki dünyanın enerjilerini alır ve bu kendi enerjimizi etkiler.

Eterik gövde, fiziksel bedenine enerji verir, olumlu ya da olumsuz olabilir. Benzer şekilde, fiziksel vücudun deneyimleri eterik bedenini ve sağladığı enerji türünü etkiler. İlişki döngüseldir, eğer biriyle ilgilenmezsen, diğeri de acı çekecek ve döngü devam edecektir.

Duygusal ve zihinsel katmanlar da eterik katmana bağlanır. Bu, duygularımızın ve zihinsel sağlığımızın vücudumuzun nasıl hissettiğini derinden etkilediği teorinin daha fazla anlamını verir.

Eterik Gövdeyi Temizlemek

Bazen, eterik gövde engellenebilir ve işlevleri bunun için acı çeker. Eterik ve fiziksel organlar arasındaki bağlantı o kadar derin ki, bu tıkanmalar nasıl hissettiğimizi ve sağlığımızın risk altında olduğunu gösteriyor.

Eterik bedenini korumayıp, iyileştirmediysen, devam etmeden önce temizlemeyi düşünmen gerekebilir.

Blokajlar, genellikle fiziksel vücuda zarar verecek olan her şeyden kaynaklanabilir. Bu, zayıf bir diyet, uyku eksikliği, zayıf hava kalitesi ve tabii ki stres içerebilir. Egzersiz eksikliği de, egzersizin enerjisel olarak temizlik olduğu düşünüldüğü için tıkanmalara yol açacaktır.

Blokajlar, eterik vücudunun içeri girdiği enerji türünden de kaynaklanabilir. Olumsuz insanlarla olumsuz yerlerde zaman geçirirsen, bunu da alacaksın. Endişeli düşünceler çok düşük titreşimlere sahiptir. Titreşim ne kadar düşük olursa, o kadar bloke olur.

Eterik bedenini, tipik zorluklardan fiziksel sağlığına detoks yaparak temizleyebilirsin, ancak bir detoksun zihinsel strese yol açabileceğini unutma.

Eterik gövdeni temizlemenin en iyi yolları meditasyon ve tam vücut taramalarını içerir. Meditasyon yaparken, her vücut parçasını sırayla al ve olumsuzluğun gitmesine izin vermeyi görselleştir. Aura’nın daha net hale geldiğini de görselleştirebilirsin.

Eterik Bedenin Güçlendirilmesi

Güçlü bir eterik beden, olumsuz etkilere daha iyi dayanabilir ve pozitif kalabilir. Eterik katmanın güçlü olduğunda, fiziksel bedenin de güçlüdür. Tıpkı fiziksel bedeni güçlendirmek gibi, eterik bedene güç katmanın en iyi yolu sağlığının üstünde kalmaktır.

Diyetinin çeşitli ve sağlıklı olduğundan emin ol. Seni mutlu eden bir şekilde düzenli olarak egzersiz yap. Temiz hava al. En önemlisi, endişelerinin ve stresin kontrol altında olduğundan emin ol.

Her türlü doğal enerjiye erişerek eterik bedenini güçlendir. Doğadan gelen enerji doğal olarak güçleniyor ve eterik bedenini ne kadar farklı enerjiye maruz bırakırsan, seni koruması için o kadar hazırlıklı olursun.

Your Page Title

Eterik bedenin değerlidir. Onu seni çevreleyen koruyucu bir yastık olarak düşün. Ne kadar güçlü yaparsan seni o kadar koruyacaktır.