Kök Çakra İyileşmesine Yardımcı Olacak Adımlar

Endişeli veya depresyonda hissediyorsan, kök çakranın iyileşmeye ihtiyacı olabilir. Hayatını dönüştürmek için buradaki şifa uygulamalarını takip et.

Çakralar vücut içindeki enerji merkezleridir. Engellendiklerinde, enerji onlardan akamaz. Bu da fiziksel ve duygusal semptomlara neden olabilir. Kök çakramız engellendiğinde, bir dizi fiziksel ve zihinsel problem yaşayabiliriz.

Engellenen Kök Çakra’nın Belirtileri

– Endişe
– Depresyon
– Bel ağrısı
– Anemi
– Mesane sorunları
– Bağımlılık
– Özgüven eksikliği
– Böbrek ile ilgili hastalıklar
– Dünyadan ayrılma hissi
– Uyuşukluk ve tembellik hissi

Kök Çakra Nasıl İyileşir

Kök çakrayı dengelemek ve enerjinin tekrar akmasına izin vermenin birkaç basit, etkili ve eğlenceli yolları vardır

1. Kök Çakrayı Kırmızı Renkle Dengele

Her çakranın bir rengi vardır ve kök çakranın rengi kırmızıdır. Yukarıdaki belirtilerden herhangi birini hissediyorsan, kırmızı bir şeyler giymeyi deneyebilirsin. Kırmızı güçlü bir renk olduğu için aşırıya kaçmamalısın.

Kırmızı çorap giymek, dünyayla bağlantı hissetmene yardımcı olabileceğinden mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, kravat veya mücevher parçası gibi herhangi küçük bir kırmızı parçanın kök çakran üzerinde iyileştirici bir etkisi olacaktır.

Ayrıca ortamına bazı küçük kırmızı öğeler de ekleyebilirsin. Kırmızı bir mumla meditasyon yapmak, evin veya ofisin için kırmızı çiçekler satın almak da kök çakra enerjini artırabilir.

2.Kök Çakrayı Topraklama Tekniği İle Dengele

Kök çakra dengelendiğinde, kendimizi güvende ve topraklanmış hissederiz. Yönünü şaşırmış veya korkmuş hissediyorsan, buradaki topraklama tekniğini dene.

İdeal olarak, çıplak ayakla yerde veya biraz çim üzerinde dur. Bu pratik değilse, bu meditasyonu içeride, tercihen oturarak veya ayakların yerde düz olacak şekilde ayakta durarak yapabilirsin.

– Birkaç derin nefes al ve gözlerini kapat.
– Başının üstünden beyaz bir ışık buharının geldiğini hayal et.
– Bu ışığın omurgandan ve bacaklarından geçerek ayaklarına indiğini gözünde canlandır.
– Bu ışığın bir ağacın kökleri gibi altındaki zemine yayıldığını hayal et.
– Bu olumlamayı üç kez veya istediğin kadar tekrarla – ‘Şimdi güvende ve topraklanmış hissediyorum’.

3.Doğanın İyileştirici Gücünü Kullan

Kök çakra en çok dünya ile ilişkilidir. Bu, doğada vakit geçirmenin kök çakrayı iyileştirmek için harika olduğu anlamına gelir.
Yürüyüşe çık, kuşların sesini dinle, ayaklarının altındaki katı dünyayı ve yüzünüzdeki esintiyi hisset.

4.Dans Ayakkabılarını Giy

Kök çakran vücudunun temel bir parçasıdır, bu nedenle hareketle, özellikle dansla uyarılabilir. Dans edememen önemli değil. Sadece kapıyı kapat, müziği aç ve müziğin içinden akıp giden enerjisini hisset. Sana doğal gelen herhangi bir harekette vücudunla yanıt ver. Bunu düşünme, sadece hisset ve biraz eğlen.

5.Kök Çakran Üzerinde Meditasyon Yap

Basit bir meditasyon, kök çakranı gerçekten açabilir ve enerjinin tekrar akmasına yardımcı olabilir. Bu meditasyon için yere veya dik bir sandalyeye rahatça otur. Birkaç derin nefes al ve ardından gözlerini kapat. Şimdi omurganın tabanında dönen bir kırmızı ışık topu hayal et. Nefes alırken, pozitif enerjide nefes aldığını hayal et. Nefes verirken tüm bayat, durgun ve negatif enerjiyi saldığını hayal et. Yaklaşık on dakika veya kendini rahat hissettiğin sürece devam et.

6.Ayaklarınla İlgilen

Ayaklarımız her gün bizim için bir sürü iş yapıyor ve nadiren onlara herhangi bir takdir gösteriyoruz. Ayrıca ayaklarımızdan çok fazla enerji emiyoruz ve dünyaya bağlı hissetmemize yardımcı oluyorlar. Öyleyse ayaklarına biraz sevgi göster. Güzel bir ayak banyosu ve sonra ayağına biraz yağ masaj yap, ayrıca ayak parmaklarına kırmızı oje de sürebilirsin.

7.Kırmızı Renkli Yiyecekler Tüket

Kök çakra iyileşmesini gerçekleştirmenin en basit yollarından biri kırmızı yiyecekler yemektir. Kırmızı biber, domates, kırmızı elma ve çilek gibi bazı doğal kırmızı yiyeceklerin tadını çıkar.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bir kök çakra iyileştirme uygulamasının, vücut ve zihin üzerinde güçlü etkileri olabilir. Her sabah kendini güvende, topraklanmış, enerji ve canlılık dolu hissetmek için bu önerilerden birini yapmaya çalış.