Frekanslar Titreşimler Ve Sağlığımız

Frekans, bir olgunun birim zaman başına aynı döngü sayısı olarak tanımlanabilir. Ve böylece solunum hızı, dakikadaki solunum döngüsü sayısını ifade eder. Sevdiğimiz şarkıcının araya girdiği bir programı 105,8 frekansında bir istasyon yayınlıyorsa, onu duyabilmek için o frekansa ayarlamak gerekir. Biraz daha erken veya geç yaparsak röportajı dinleyemeyeceğiz. Sağlıkta da hastalıkta da bu böyledir.

Sahip olduğumuz her düşünce ve her duygu, bir istasyonla kıyaslayabileceğimiz belirli bir frekansta titreşir. Beynimizi, frekansı seçerek hangi istasyonu ayarladığımızı alan bir radyo gibi bir yayın aracıyla karşılaştırabiliriz.

Diyelim ki komşularından biri evine geliyor ve “Şanslısın, ne zaman gelsem radyonda güzel melodiler duyuyorum. Evde beni endişelendiren kötü haberlerden ve beni deli eden müzikten başka bir şey duymuyorum”.diyor. Ona haklı olduğunu, şanslı olduğunu ve olmadığını söyler misin? Tabii ki hayır, çünkü çok iyi biliyorsun ki bunda şansın hiçbir alakası yok. Bunun yerine şöyle derdin: “Sadece istasyonu veya frekansı değiştirmen gerekiyor.

Rahatsızlığın, acının veya hastalığın ortadan kalkması, zor bir durumu dönüştürmek veya başkalarıyla olan ilişkimizi geliştirmek için negatif frekanstan pozitif frekansa geçmen yeterlidir.

Bir örnek : Diyelim ki Siyah lake piyanomu hareket ettirmeleri için müzik aletlerinin nakliyesinde uzmanlaşmış bir nakliye firmasının hizmetini alıyorum. Yolculuk sırasında çalışanlardan biri yanlış bir manevra yaparak piyanonun dengesini kaybetmesine ve bir tarafının çizilmesine neden olur. Çok sinirleniyorum ve tamir talebinde bulunan firma yetkilisine taahhüt ediyorum. Bu piyano babama ait olduğu için hem kızgın hem de üzgünüm. Bu heyecan beni enerjisiz bıraktı. Ertesi gün dudağımda ateş ve kolumda sivilceler çıkıyor.

Şirket, piyanoyu yeni gibi bırakan bir restorasyon atölyesine götürür. Artık kızgın kalmam için hiçbir nedenim yok ve hatta bana sundukları hizmeti takdir ediyorum, bunların olan şeyler olduğunu düşünüyorum. Böylece sivilceler ve ateş gidiyor ve enerjimi geri alıyorum. Artık öfke frekansında değilim.

Bu nedenle titreşim frekansları yüksek veya düşük olabilir: yüksek olanlar sağlık, esenlik, uyum ve mutlulukla ilgilidir. Düşük olanlar kayıplar rahatsızlık, ıstırap ve hastalık ile sonuçlanır. Aslında, sağlık durumunu tanımlamak için ‘uyum’ ve ‘denge’ terimlerini, rahatsızlık veya hastalık dediğimiz şeyi ifade etmek için ‘uyumsuzluk’ ve ‘dengesizlik’ olarak kullanmak daha iyi olacaktır. İyileşme, uyum ve denge durumuna dönmekten başka bir şey değildir.

Ancak, bir veya diğer frekansa geçmekte özgür olduğunu unutma. Titreşim frekanslarının işleyişini bilerek, şu ya da bu hastalığa nasıl yol açtığımızı anlayabiliriz. Aynı şey hayatımızda yaşadığımız olaylar için de geçerlidir. Titreşim frekansları hayatımızda süreklilik işleviyle vardır: bu nedenle bir zincir izleyerek bir andan diğerine değişirler. Hayatımızı düşünürsek, hoş ve nahoş olaylar zinciri değil mi?

Şimdi sorumluluk yasasının ilk kısmı hakkında iyi bir görüşe sahibiz, yani hiçbir şeyin tesadüflerin sonucu olmadığını kabul etmek. Her şeyin bir varlık nedeni vardır. Düşüncelerimiz, inançlarımız, duygularımız ve telaffuz ettiğimiz kelimeler ve bütünleştirmemiz gereken dersler tarafından üretilen titreşim frekanslarına göre, ona karşılık gelen olay veya koşulları bulacağız.

Bu ilk kısım bir kez asimile edildiğinde, artık kendimizi kurban gibi hissedip, ‘Bu benim suçum değil’, ‘Hiç şansım olmadı’ diyemeyiz.

Sorumluluk kanunu ile artık mağdur yoktur. Bu nedenle, yaşadıkların hakkında başkalarını suçlayamazsın çünkü kaçınılmaz olarak içinde seni bu şekilde davranmaya veya karşındakinin sana bu şekilde davranmasına neden olan bir şeyler vardır. Diğeri ise kendimize baktığımız bir aynadan başka bir şey değildir. Biri öfkesini reddedebilir, diğeri şiddetle ifade edebilir, ancak ikisi de onun içinde hapsedilmiştir.

Bu, bir çocuğun babasının kötü muamelesine maruz kalmasına veya acı çekenlerin şiddetlerini tepki göstermeden ifade etmesine ya da soykırımın insanlarını öldürmesine izin vermemiz gerektiği anlamına gelmez. Sağlığımız ve mutluluğumuz için sadece bireysel değil, aynı zamanda kolektif bir sorumluluğumuz var.

Şu veya bu durumu yarattığımızı veya belirli bir olayı hayatımıza çektiğimizi kabul edersek ve bu olayın ‘doğru’ olmadığını veya kötü olduğunu düşünürsek, bu bizi ancak onaylamayan bir tutum veya davranış sergilemeye yöneltebilir. Ancak, bu olaylara neden olanın tutumlarımız olduğunu anlarsak, kendimizi suçlamadan onları kabul edebiliriz, çünkü bu olaylar evrimimize entegre etmemiz gereken derslerle doğrudan ilişkilidir.

Yasanın bu ikinci kısmı, yaratılan durumun veya yaşanan olayın evrimsel yolumuz için gerekli olduğunun kabulüne dayanmaktadır.

Deneyimlediğimiz, bizi etkileyen hastalık veya yaşadığımız trajik olay ne olursa olsun, evrimimiz için temel dersleri özümsemeye ihtiyacımız olduğunu söylemekle aynı şeydir.

Your Page Title

Bunu kabul etmek, hayatta karşılaştığımız durumlarda veya muhatap olduğumuz insanlarla daha fazla esneklik kazanmamızı sağlar. Her şeyin mükemmel olduğunu kabul etmek, feragat etmek, kendini terk etmek veya tepki vermemek anlamına gelmez. Tersine, isyan veya feragat yolunu seçmek yerine sorumlu davranmaktadır. Vazgeçmek, kollarımızı kavuşturmak ve kaçamayacağımız bir kadere bağlı olduğumuza inanmaktır.