İçtiğimiz Suya Enerji Vermenin 6 Yolu

İnsan vücudu sudan oluşur ve su, varlığı oksijen kadar hayatidir. Beyin dokusunun %85’i sudur. Karaciğerimizin %73’ü sudur. Kanımızın %80’i sudur.

İnsan vücudunun %70’inin su olduğunu göz önünde bulundurursak, ne tür su içtiğimize dikkat edersek, organizmanın %70’ini iyileştiriyor, harekete geçiriyor, temizliyor ve zenginleştiriyor olacağız.

Bugün içtiğimiz su ile ilgili sorun şu ki, musluktan çıktığı zaman, su arıtma tesislerindeki işlemler ve durağan olarak geçirdiği çok sayıda saat sonucunda tüm enerji özelliklerini tamamen kaybetmesidir.

Doğru bir şekilde içtiğin suyun enerji sistemini canlandırmasını nasıl sağlayabileceğini öğrenebilirsin.

İçtiğimiz Suya Enerji Vermenin 6 Yolu

– Enerji Vermeden Önce Suyu Detoksifiye Et

Suya enerji vermeden önce arıtma işlemlerinde kullanılan toksik maddelerden arındırılmış olmalıdır. Bunun için, onu temiz ve taze bırakan endüstriyel bir filtre kullanabilirsin, aksi takdirde onu canlandırmak çok zordur.

Şişelenmiş veya maden suyu alırsan, doğal olarak mineralize olmasına rağmen, plastik bir kapta uzun süre durarak ve şişelenerek enerji potansiyelinin çoğunu kaybettiğini bilmelisin, bu yüzden ona da enerji vermelisin.

Suya Enerji Verme Yöntemleri

1.Suyu Isı İle Enerjilendir

Ilık su sindirim sistemimiz için sağlıklıdır. Doğu kültürlerinde soğuk su içmek, bedene karşı bir bilinçsizlik yapmaktır, çünkü soğuk suyun ‘iç ateşi söndürdüğü’ söylenir. Bu doğrudur, çünkü sindirim organlarına hakim olan solar pleksus vücudumuzun enerjik ‘güneş’idir.

Bu durumda, karşıt olmaktan çok uzak, tüm sisteme enerji vermek için tamamlayıcı bir şekilde çalışan iki birleşik ateş ve su kuvveti kullanılır.

Eski kültürlerde, ateşin ısısının sahip olduğu yüksek titreşim potansiyeli nedeniyle, enerji merkezlerini harekete geçirmek için kullanılan ateş törenlerini bulmak olağandır. Ateşin enerjisi su tarafından emilir ve yaygın fayda sağlayacak şekilde sistemimize entegre edilir.

2. Hareketle Suya Enerji Ver

Varoluşun akışında hareket hayattır. Akmayan enerji ölür. Aynı şekilde uzun süre durgun kalan su da akma ve şarj olma özelliğini kaybettiği için enerji potansiyelini kaybeder. Bu nedenle temiz akarsu suyunun, hareketi Dünya’nın enerji alanına maruz kalma ile birleştiren bu kadar yüksek enerjisel özelliklere sahip olması.

Hareketi kullanarak suyu şarj etmek için birkaç dakika suyu blenderla hareketlendirip ondan sonra içebilirsin.

3. Suya Kelimelerle Enerji Ver

Suyla yapılan şaşırtıcı deneyler, zihnin ‘gerçeklik’ dediğimiz şeyi etkileme olasılığını göstermiştir. Onlarda aşk güzel moleküler şekillere neden olurken, nefret kaos yarattı. Vücudumuzun %70’inden fazlasının su olduğunu düşünürsek duygularımız, sözlerimiz ve hatta dinlediğimiz müzikler nasıl olur da gerçekliğimizi etkilemez?

Bunun için sadece suda Ho’oponopono gibi teknikleri kullanarak, kelimeleri veya mantraları kendin okuyamazsın, aynı zamanda kelimeleri uzun süreli etkisini gösterecek şekilde suyu içerecek kaplara da yazabilirsin.

4. Suyu Reiki İle Veya Ellerini Koyarak Enerjilendir

Reiki kullanarak veya ellerini koyarak enerji alanımızla çalıştığımız gibi, içtiğimiz suya enerji vererek dolaylı olarak yapabiliriz. Bu şekilde, suyu enerji atıklarından arındırabilir ve şifa terapisi yaptığımızda olduğu gibi canlandırabiliriz.

5. Suya Güneş Işığı İle Enerji Ver

Su ateşle canlanırsa, Güneş sahip olduğumuz en büyük ateş kaynağıdır. Güneş ışığı, yüzey enerji kalıntılarını temizlememize, sistemimize ve yaşadığımız yerlerin sistemine enerji vermemize yardımcı olur.

Efektleri arttırmak için biraz taze zeytin veya aloe vera ekleyerek filtrelenmiş suyu güneş ışınlarında 3 saat bekletebiliriz.

Your Page Title

Su, sistemimiz üzerinde o kadar güçlü bir etkiye sahiptir ki, şifa için bir araç olarak bile kullanılabilir. İstenen etkileri elde etmek için sadece uygun titreşim potansiyeline sahip olması gerekir.