Başkalarına Nasıl Davranırsan Sana Her Zaman Aynı Şekilde Geri Dönecektir

Karma: O, hesaba katılması gereken tarafsız, özür dilemeyen güçtür. Herkes sonunda hak ettiğini alır; Zaman sınırı yoktur.

Başkalarına nasıl davrandığın konusunda çok dikkatli ol çünkü o her zaman senin için geri gelecektir.

Kelimenin genel anlamıyla, insanların arkasından iş çevirmek, onlara yalan söylemek ve duygularını incitmek ilk akla gelen şeylerdir diyebiliriz.

Ancak son derece dikkatli olman gereken bir şey, iyi insanlara, sana karşı nazik ve sevgi dolu olanlara nasıl davrandığındır.

Başkalarına Nasıl Davrandığın Konusunda Neden Daima Dikkatli Olmalısın?

Bazı insanlar, sana dersler vermek, empati göstermek ve en çok ihtiyacın olduğunda seni yükseltmek için hayatına getirilir. Bazı insanlar sadece geçici olmak içindir. Ancak bu, sana zarar verecekleri anlamına gelmez. Bu basitçe, Evrenin sana bir şekilde yardımcı olmaları için onları hayatına getirdiği anlamına gelir.

Her gün kendine şunu sormalısın: Biri bana benim onlara davrandığım gibi davransaydı, yine de kendimden memnun olur muydum? Empati gerçekten uzun bir yol kat ediyor. Kendini onların yerine koy. Sözlerini bir kağıda yaz ve kendine tekrar oku. Adil görünüyorlar mı?

Zulüm, tam olarak bunu hayatına çekmekten başka bir amaca hizmet etmez.

Sadece sana yardım etmeye çalışanlara kötü muamele yapılmamalıdır.

Mükemmel bir insan olmak zorunda değilsin.

Ancak, sözlerinin ve eylemlerinin başkalarını nasıl etkileyebileceğine dikkat etmen gerekir ve bunun bir kısmı, büyük bir öz-yansıtma içerir – yaptığın her incitici eylemin geri dönüp seni aynı şekilde incitebileceğini anlamak.

Ve hayatta daha nazik seçimler yapmaya başladığında, işler de seni aramaya başlayacak.

Your Page Title

Nezaket göstermenin hiçbir maliyeti yoktur.