İlişkiler Hakkındaki Bu 11 Acımasız Gerçeği Öğrendiğinde, Çok Daha Akıllı Olacaksın

Hepimiz otantik ilişkiler için çabalıyoruz, ancak sosyal medya ve teknoloji dünyasında bu ilişkileri bulmak zor. İnsanlarla flört uygulamalarında veya sosyal medyada tanışıyoruz, ancak bu bağlantılarda gerekli dozda insan samimiyeti bulunmuyor.

Kalabalık bir ofis binasında insanlarla birlikte çalışabilirsin, ancak iletişim esas olarak işe yönelik şeylere odaklanır. Arkadaşların ve ailen olduğu için yeterince şanslı olabilirsin, ancak bu ilişkiler sosyal medya ve bizim meşguliyetimiz sayesinde genellikle darbe alıyor.

Öyleyse soru şu:

Otantik ve anlamlı bir ilişki oluşturmak için ne gerekir?

İlişkilerimizde yaptığımız en büyük hatalardan biri gerçeği inkar etmektir. Gerçekte nasıl olduğumuz hakkındaki gerçeği reddediyoruz. Hatalarımızı ve aslında ilişkilerimiz için ne kadar az çaba harcadığımızı inkar ediyoruz.

Burada ilişkiler hakkındaki acımasız gerçeklerden bahsedeceğim.

1. Doğal Olarak Başkalarını Yargılarız

Dikkat edilmesi gereken ilk gerçek, hepimizin ne kadar yargılayıcı olabileceğidir. Her şeye önyargılı, yargılayıcı bir bakışla bakarsak öğrenecek hiçbir şey yoktur.

Neden diğer kişi hakkında bilgi edinme fırsatını değerlendirmiyorsun? Neden daha derine inip yüzeyin altındaki altın bilgi hazinesini görmüyorsun?

Beynimiz klişeye bağlı, ancak bu, daha düşünceli olmak için geri adım atamayacağımız anlamına gelmez. Öğrenmeye ve dinlemeye hazır ol, çünkü sormak için zaman ayırırsan orada zengin bir bilgi var.

2. Negatiflere Odaklanırız

Bu, bir kişinin zayıf yönlerine odaklanmaya başlayan insanlar için evrensel bir gerçektir. İlişkiler, herkesin eksiklikleri olduğu için birinin eksiklikleriyle ilgili olmamalı. Bunun yerine, güçlü yanlarını vurgulamak ve onları olabildiğince büyütmek daha akıllıcadır. Bir ilişkinin büyümesini ve değerini engelleyen negatiflikten kaçınmalısın.

3. Herkes Dedikodu Yapar

Oturup başka biri hakkında kötü konuşmak kolaydır. İnsanlar bunu her zaman yapar. Ve sen aynısını yaparsan, insanlar da muhtemelen senin için aynısını yapar.

Ama gerçek şu ki dedikodu, zehirlidir ve hayatına hiçbir şey katmaz. Dedikodudan kaçınırsan, kendini dramadan ve negatif enerjiden kurtarırsın. Pek çok insan bunu unutur ve dedikodunun sağladığı kısa vadeli değere teslim olur.

4. Hepimizin Kusurları Var

Her kişinin üç versiyonu vardır. İlk versiyon yabancıların gördüğü, ikinci versiyon sevdiklerinin gördüğü ve son versiyon gerçek sensin. Bu sürüm yalnızca senin bildiğin sürümdür. Bu kusurları herkesten gizliyorsun. Onları kimsenin görmesine izin vermiyorsun. Ailen, eşin veya çocuğun olması fark etmez. Bu kusurları asla duymayacaklar.

Bu nedenle, hayatının bu önemli kısımlarını açmaya ve paylaşmaya bakmak çok önemlidir. Savunmasız olmak, gerçek aşkın çiçek açmasına izin verir. Saklanacak hiçbir şey yok, bu da ilişkinin büyümesine yer açıyor. Kusurlar normaldir çünkü herkeste vardır.

5. Diğer İnsanları Düzeltmeye Çalışıyoruz

İnsanlar genellikle diğer kişiyi düzeltmeye çalışır. Bu, giydikleri kıyafetler veya kendilerini toplum içinde nasıl sundukları kadar basit bir şey olabilir. Ancak, bunları düzeltmenin çözüm olmadığını anlamak önemlidir.

Onları kabul etmek ve bir kişi olarak kim olduklarına bakmayı öğrenmek önemlidir. Büyüme olacak ve değişecekler ama bu asla zorlanmamalı. Organik değişim çok daha iyi ve uygundur.

6. Değişime Direniyoruz

Güzel bir ilişki, değişimin ortaya çıkacağı bir ilişkidir. Bu, herhangi bir sağlıklı ilişkinin parçasıdır ve asla değişmeyecektir. Bu değişiklik nedeniyle bir ilişki bozulursa, o zaman ne olursa olsun bunun olması kaçınılmazdı.

Değişime direnmek hiçbir zaman mantıklı değildir ve izlenecek yol değildir. Bunu gerçek olarak kabul etmek çok önemlidir.

7. Başarısız Olmuş İlişkilerimizi Önemsiyoruz

Evet, eski sevgilinin sana öğretecek önemli bir şeyi var. Her ilişki, gelecekteki bir ilişkiye taşınan bir dizi yaşam dersi getirir. Bu sonsuza kadar devam eder ve asla değişmeyecektir.

İnsanlar büyür ve sen başarısız ilişkilerini önemsersin. Onlara bel bağlamazsın veya o insanlarla konuşmaya çalışmazsın ama öğrendiğin dersler sonsuza kadar aklında kalır. Kim olduğunun bir parçası haline gelirler.

8.Eşini Başkalarıyla Karşılaştırmak, İlişkinizi Hızlı Bir Şekilde Bitirmenin Kesin Yoludur.

Oradaki kişi o kadar harikaysa, neden onunla birlikte değilsin ya da onunla birlikte olmaya çalışmıyorsun? Eğer bir başkası eşinden çok daha üstünse ve karşılaştırma yapman gerekiyorsa, o zaman eşinin onu olduğu gibi takdir edecek birini bulmakta özgür olmasına izin ver.

9.Bir Yol Bul Ya da Şikayet Etme

Neredeyse herkes hayatının istediği gibi gitmediğinden şikayet etmekten başka bir şey yapmayan biriyle tanışmıştır. Ya onları görmezden geliriz ya da onlardan hayal kırıklığına uğrarız. Beğenmiyorlarsa neden değiştirmiyorlar diye düşünüyoruz. Ancak kendimize karşı dürüst olursak, her zaman daha iyi olmadığımızın da farkına varırız. Gerçek şu ki, şikayetler nadiren bir şeyi değiştirir ve çoğu zaman bizi geri çekerler. Proaktif ve pozitif olmamız gerekiyor. Bir yol bulabileceğimize inanmamız gerekiyor. Aksi halde şikayetlerimizi kendimize saklayabiliriz.

10.Hararetli Tartışmalar Zaman Kaybıdır.

Seni inciten insanlarla tartışmak için ne kadar az zaman harcarsan, seni seven insanları o kadar çok sevmek zorunda kalırsın. Ve kendini sevdiğin biriyle tartışırken bulursan, öfkenin seni ele geçirmesine izin verme. Sakinleşmek için kendine biraz zaman tanı ve ardından durumu nazikçe tartış.

11.Birçok Şeyi Kişisel Olarak Alırız

Basit bir şey olabilir ama zihninde bir delik açmaya başlayabilir. Pek çok insan olayları kişisel olarak alır, günlerce, haftalarca veya yıllarca onlar üzerinde kafa yorar. Neyi kişisel olarak aldığına bağlı olarak bir tatminsizlik duygusuna ve sürekli bir endişeye yol açabilir.

Bu nedenle, başkalarının söylediklerini görmezden gelmek ve kendine odaklanmak gerekli hale gelir.

Bunlar, ister eşleriyle ister başka biriyle olsun, insanların kabul etmek istemedikleri önemli ilişki gerçekleridir.

İlişkilerin kurulması ve takdir edilmesi zaman alır, ancak bu gerçekler kalır. Bunları kabul etmek ve değişimin burada başladığını fark etmek önemlidir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu gerçekler, onları kabul ettiğin ve zihniyetinde uygun değişiklikleri yaptığın sürece senin gerçeklerin olmak zorunda değildir.