Hayatın Anlamı Ruhun Dünyaya Gelmesi İçin 6 Neden

Er ya da geç, genç ya da büyük yaşta, çoğu insan yaşamın anlamını düşünür.

Fakat bu, ilk bakışta göründüğünden daha çok yönlü bir kavramdır çünkü insan çok boyutlu bir varlıktır.

Her birimiz yaşamın anlamını insan bilinci düzeyinde belirleyebiliyoruz, ancak bazen bu kolay olmuyor. Dünya’da bir insan vücudunda bulunan ruh seviyesindeki yaşamın anlamını düşünürseniz, ilginç keşifler yapabilirsiniz.

İnsanın hayat anlamının yok olduğu yaşam dönemlerinde, ruhun yeryüzünde yaşadığı duygusunu, bu enkarnasyonda hangi görevleri yerine getirdiğini düşünün. Tabii ki, her ruhun kendi görevleri vardır. Ancak, ruhun, insan yapılanmasında, tüm veya neredeyse tüm ruhlar için ortak olan ana nedenlerini tanımlamak mümkündür:

– Arzuların yerine getirilmesi.
– Büyüme ve gelişme.
– Tekrarlama.
– Telafi.
– Hesaplaşma.
– Hizmet.

Ruhun insan enkarnasyonuna girmesinin 6 ana nedeni

1. Arzuların Yerine Getirilmesi.

Ruhun özlemlerinden biridir, çünkü sonsuz bir reenkarnasyon döngüsünün başlamasından önce bile, Ruhani Dünyada bunun bir parçasıydı.

Ve yaşayan yaşamlarda, insan vücudundaki ruh ya arzularını yerine getirmeyi başarır ya da onları daha ileriye aktarır – sonraki yaşamlara, ama daha güçlü ve daha müdahaleci.

Bağlanma, arzuyu çok güçlü bir duyguya, umutsuzluğa dönüştürür, bu da dengesizliğe yol açar ve sonuç olarak, bu kadar çok arzuladığımız şey engellenir ve bizim için erişilmezdir.

Bunun olmasını önlemek için, acı verici bir bağımlılık, korku ve ego olmadan arzulanmalıdır.

Ruhu insani yapılanmaya getiren bazı arzular:

Tadını çıkarın – çiçeklerin kokusunu soluyun, rüzgarın nefesini hissedin, güneşin tadını çıkarın, şarkı söyleyen kuşları ve denizin sesini dinleyin, tadın, hissedin ve sevinin.

Kendinizi ifade edin – fikir üretin, fikirlere hayran olun, güzelliği yorumlayın ve gerçeği yayın, çizin, şarkı söyleyin, yazın, dans edin ve tasarlayın.

Öğrenin – tecrübe kazanın, gözlemleyin, anlayın, bilin, tecrübe edin.

Büyüyün – normalin ötesine geçin, alışkanlıklarınızdan kurtulun, ufkunuzu genişletin ve yeni yollar keşfetin.

İlişki – sevmek ve sevilmek, akrabalık hissetmek, başkalarıyla paylaşmak, yardım etmek ve hizmet etmek.

2. Büyüme ve Öğrenme.

Ruhun evrimi vardır. Yeryüzünde çeşitli dersler ve deneyimler geçirerek gelişir, daha akıllı hale gelir.

Çoğu durumda, insan algısı önemli kazanımlar ve büyük kazanımlar gösterir, ancak kendimize ve hayata ruhun gözüyle bakabiliriz.

Bu, herhangi bir durumda – iyi veya kötü – ebedi değerinizi unutmamak anlamına gelir. Her zaman yaşam yolunda ilerlemeye yardımcı olur.

Bu açıdan bakıldığında, çaresiz mağdur olmayı ve gözlemci olmayı bırakıyoruz.

Ancak, zorluklar ve yoldaki zor durumlardan geçerken bile, acı için acı için değil, değer uğruna, yol boyunca bulduğumuz “bilgelik incileri” için verildiğini hatırlamalıyız.

Bu, acı verici düşünce ve duygularımızla bilinçli bir şekilde yaşayabildiğimiz ve kendimizi onlardan kurtarabileceğimizde alacağımız bir hediyedir.

Aşağıdaki üç nokta: tekrarlama, telafi ve hesaplaşma, dengelemeye, negatif enerjileri değerli deneyime dönüştürmeye ve karmik borçlardan kurtulmaya yol açacaktır.

3. Tekrarlama

Ruhun niyetleri, düzenlemeden düzenlemeye tekrar edilebilir. Bazen hoş bir deneyimi tekrarlamak istersiniz, örneğin, gerçek aşk ya da meslek yoluyla gerçekleşmesi.

Ancak, ruhlar daha az hoş şeyler tekrarlar: zor zamanlar ve olumsuz etkiler.

Gerçek şu ki, kişisel trajediler ve felaketler sırasında, ruhlar çok güçlü bir duygusal yük geliştirir.

Ve ruh, iyileşene kadar bu deneyimi tekrar tekrar deneyimlemeye zorlanır.

Zamanla, ruhlar zararlı bağlardan kurtulma eğilimindedir, kısır döngüden çıkarlar, motivasyonun dengesini ve saflığını geri kazanırlar.

Tekrarlama örnekleri:

* Eğlenceli aktiviteler.

Örneğin, bazı yaşamlarda basit zevkler için yeterli zamanımız olmazsa: güneşin tadını çıkarmak veya olgun meyvelerin tadını çıkarmak için – ruhun arzusunu yerine getirmedik demektir.

Bir sonraki yaşamda, ruh bize bunu gösterebilir, böylece neyi kaybettiğimizi anlayabiliriz, çünkü görünüşte önemsiz şeyler yaşamın en iyi bölümlerine aittir.

* Kişisel niteliklerin tekrarı.

Örneğin, kendiniz için nasıl ayağa kalkacağınızı bilmiyorsanız (çocukluk döneminde koşullar geliştiği için), belki de bu deneyim önceki enkarnasyonlardan kaynaklanır.

Başka bir kaliteye sahip olabilirsiniz, bu hayatta yardımcı olmaz, ama sadece zarar verir.

Bu durumda, ruhun görevi bu yerleşik davranış algoritmalarından kurtulmaktır. Farkındalık ve kabul bu konuda yardımcı olacaktır.

* Yinelenen ilişki.

Ruhlarımız aynı anda birlikte vakit geçirmek için aynı anda yeniden doğarlar.

Bir ilişkide sevgi, kabul, güven ve birbirlerine karşı tutum gösterme olduğunda, böyle bir arzu anlaşılabilirdir.

Ruh bir ders almak ve bu deneyimi dönüştürmek ister. Yani böyle bir durumda bir insanın görevidir: Bu ilişkinin gerçek nedenlerini bulmak ve sonra gerçeğe, sevgiye ve şerefine dönmek.

Berbat görünen bir olay bile, olumsuz deneyimlerin nasıl dönüştürüleceğini, daha akıllı ve daha sevgi dolu hale geleceğini öğretiyor.

4. Telafi

Bir yaşamdan gelen çok güçlü deneyimler diğerinde aşırı reaksiyona neden olduğunda ortaya çıkar.

Bu gibi durumlarda, geçmiş deneyimlerin enerjisini salıvermeye çalışırken, ters yönde çok ileri gidiyoruz.

Böyle bir telafi o kadar güçlüdür ki, geçmiş yaşamda yaşananlardan daha kutupsal zıt deneyimler kaynağı olur.

Telafi örnekleri:

* Telafi edici bağımlılıklar.

Bir örnek, geçmişte kıtlıktan veya yetersiz beslenmeden kurtulan aşırı kilolu bir kişi olabilir.

Güçlü bağımlılıklar kişisel gelişim ve denge ile iyileşir. Ayrıca fazla kilonun nedenine de bakınız. Geçmiş yaşamların hatırası ile verilen kararlar olabilir.

Güçlü arzu genellikle telafi için karmik bir neden olur.

Olumsuz koşullar uzun süre devam ettiğinde, değişim için güçlü bir istek vardır.

Ancak bu arzu, istenildiği şekilde gerçekleşmeyebilir veya ilgili olduğu yaşamda hiç gerçekleşmeyebilir.

Örneğin, geçmiş bir yaşamda kendinizi bir sanatçı olarak farketmediniz, çünkü evlendiniz ve kendiniz için zaman ayırmadınız ve bu hayatta sevdiklerinizle olan ilişkiler artmıyor, çünkü evlilikten korkuyorsunuz ve yine içinde kendinizi kaybedeceksiniz.

* Güçlü dengesizliğin telafisi

Örnek: refah içinde yaşadınız, tüm kaprisleriniz hizmetkarlar tarafından yapıldı, ancak onlara saygı göstermeden ve ilgisizce davrandınız; Bir sonraki yaşamda kendinizin birine hizmet edeceği veya hatta bir köle olacağı çok muhtemeldir.

Ancak insanların kınanması ve onlara düşmanlıktan intikam alınmasına yol açmaktadır.

5. Hesaplaşma.

Telafi gibi, bir uçtan diğerine sallanan bir enerji sarkaçtır.

Aradaki fark şudur: telafi enerji deneyiminin tersi ise, geri ödeme kendi mevcut enerjinizin geri dönüşüdür.

Bununla birlikte, geri ödeme bir ceza değildir, sadece geçmişin hataları için önceden enerji ödersiniz: gelecekteki yaşamlarda, şimdi başkalarıyla olduğu gibi muamele görürsünüz.

İnsan enkarnasyonlarında geri ödeme genellikle rol değişiminde kendini gösterir: iki kişi en az biri bu çevreyi kırana kadar birbirlerine eşit davranır.

Bir daireyi kırmak, duyguları salıvermek ve yanılsamalar yerine gerçek gücünüzü seçmekle mümkündür.

Birkaç hesaplaşma örneği:

Kınama, önyargı, eşitsizlik – hakaret, bazı insanlara veya insan gruplarına karşı tutumunuzun sonucu olabilir. Kınama, dürüst düşmanlık veya birine karşı yüreksizlik, hayatta kalmak için sahip olacağınız şey olacaktır.

Ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişki – çocukluğunuz ebedi eleştiriye eşlik ettiğinde ve ebeveynlerden ihmalde geçtiyse, son enkarnasyonda aynı ebeveyn olabilirsiniz.

Size karşı aldığınız kötü tutum size intikam ve hınç için bir susuzluk yaratıyor, ancak bu gerekli değil ve buna eşlik eden duygulara bağlı kalınmamalıdır.

Sevilmek, sevgiyi ve tanınmayı hak etmek istiyorsun. Olumsuz duyguları ve eski şikayetleri serbest bırakın, sevgi dolu bir ebeveyn olun.

Sevgi dolu ilişkiler – öfke ve sevginin reddedilmesi, kimin haklı olduğunu ve kimin suçlandığını kanıtlamaya çalışırken, kavgalarla dolu bir ilişki olabilen intikam almaya yol açar.

Böyle bir ilişkide önemli bir ders vardır: Birbirinize sempati ile davranmanız gerekir. Başka bir ders: her iki taraf da eşittir.

Ne de olsa, eşlerin her biri kendi hak ve yetkileri ile onaylandığında, birbirlerini önemsemeyi unuturlar.

Bu kadar yıkıcı bir karmik bağlantıdan kurtulmak için, kötü muamelenin intikamını alma arzusundan kurtulun, ilerlemeye hazır olmayanları serbest bırakın, kendinize ve başkalarına sevgi dolu yeni bir hayata başlayın.

6. Hizmet.

Kendinize ve başkalarına iyi şeyler yapma konusunda samimi bir arzu. Sevginin en yüksek belirtilerinden biri.

Samimi hizmet çok yüksek bir titreşim yayar.

Hizmetiniz samimi değilse bu olumsuz karmaya neden olabilir.

Karmik – hizmet etme niyetiniz – geçmiş enkarnasyonların deneyimine bir tepki.

Örneğin, bir önceki enkarnasyonda, kendinizi diğerlerinden daha üstün olarak kabul etmişseniz ve her şeyi size borçlu olduklarına inanıyorsanız, o zaman bu başkalarına yardım etme konusunda güçlü bir arzunuz olabilir.

Kişisel – etrafınızdakiler için sevgi ve saygı duyduğunuz bağların artması, sizin için doğal bir hal alır.

Manevi, tüm dünyayı hedef alan, özgür bir verme eylemidir. Hepimiz birbirimize bağlı olduğumuz için, başkalarına olan her şey de bize olur. Başkalarına yardım ederek kendimize yardım ettiğimiz ortaya çıkar.

Saf niyetlerle hizmet, insan vücudunda ruhun enkarnasyonunun en büyük amaçlarından biridir.

Kendinize ve başkalarına karşı sevgi, titreşimlerinizi arttıracak, gönül rahatlığınız içinde yaşamanıza yardımcı olacak ve yürekten gelen hizmet yolunu izleyecektir.

Ruhun özlemleri vardır ve onları inkar etmenin bir anlamı yoktur.

En derin motivasyonlarınızın farkında olmasanız bile, eylemlerinizi ve yaşamınızı hala etkilerler.

Ancak bilinçli niyetler gerçek ihtiyaç ve isteklerle çakıştığında mucizeler başlar.

Your Page Title

Duygularına devam et, çünkü onlar aracılığıyla ruh sana döner.