Sizi Daha Sağlıklı ve Mutlu Kılacak 10 Harika Kristal

 

Güçlü kristallerle ilgileniyor ve onların güçlerinden bazılarını kendi yaşamınızda nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Binlerce yıldır, eski uygarlıklar zihinsel, fiziksel ve ruhsal tıkanıklıkları gidermek için güçlü kristalleri kullandılar.

Kristaller bedeninize yerleştirildiklerinde dünyadan geldikleri için gezegenin şifa enerjisine bağlanmanıza yardım ederek sizi daha rahat ve dengeli bırakır. Her kristalin yaşamınızın farklı yönlerini iyileştirmek için benzersiz özellikleri ve enerjileri vardır.

Bu yazıda en güçlü 10 kristalin iyileştirici özelliklerinin küçük bir listesi ve neden herkesin en az birine sahip olması gerektiği yer almaktadır.

1. Turkuaz İyileşmenize Yardımcı Olur.

Turkuaz, usta şifacıdır. Cennet ve yeryüzü arasındaki enerji köprüsü olduğuna inanılıyor. Antik çağlardan beri, koruyucu ve şanslı özellikleri nedeniyle çok değerli olmuştur.

Turkuaz hediye olarak verildiğinde iyileştirici özelliklerinin yüz kat arttığına inanılıyor! Turkuaz, gerçeğinizi en yüksek sevgi kaynağından söylemenize yardımcı olan bir iletişim taşıdır.

2. Kan Taşı Size Enerji Verir.

Kan taşı, Antik çağda, kanı saflaştırmaya yardımcı olmak için genellikle bir muska olarak takılırdı. Kanımız ve enerjimiz sorunsuz bir şekilde aktığı zaman, yaşam gücümüz güçlü ve sağlıklı kalır.

Bu kristal, uyuşukluk, olumsuz düşünceler ve kendinden şüphe duymanın üstesinden gelmenize yardımcı olan güçlü bir enerji vericidir. Kan taşı aynı zamanda coşku uyandırmaya, motivasyonu artırmaya ve duygusal refahı korumaya yardımcı olur.

3. Dumanlı Kuvars Eski Kalıpları Bırakmanıza Yardımcı Olur.

Dumanlı kuvars, negatif enerjiyi dönüştürür ve istenmeyen enerjiye karşı koruyucu bir kalkan görevi görür. Bu, sizi geride tutan eski kalıpları ve inanç sistemlerini terk etmenize yardımcı olur.

Vücuttaki tüm tıkanmış, eski ve durgun enerjiyi serbest bırakır. Eski enerjinizin tamamı gittiğinde, yeni enerji açık alanı ışık ve umutla doldurabilir.

4. Gül Kuvarsı Koşulsuz Sevgiyi Besler.

Gül kuvars, kalbinizin enerjisini açmaya ve iyileştirmeye yardımcı olan koşulsuz bir sevgi taşıdır. Başkalarını ve en önemlisi kendinizi affetmeyi teşvik eder.

Gerçek aşkı bulmanın sırrı kendini sevmektir. Gül kuvarsı sevgi, güzellik ve şefkat titreşimleri yayar. Evrendeki en güçlü enerjiyi besleyen, destekleyen ve hissetmenizi sağlayan bir refah taşıdır: sevgidir.

5. Carnelian yaratıcılığınızı artırır.

Eski uygarlıklar, carnelian’ın servet çektiğine ve en derin arzularınızı çekmenize yardımcı olduğuna inanıyordu. Zihninize hakim olabilecek, sizin bitkin veya ilhamsız hissetmenize neden olabilecek tıkanmış veya sıkışmış yaratıcı enerjiyi ortadan kaldırır.

Bu taş, tutkunuzu ilerletme ve hayallerinize ulaşma konusunda sizi harekete geçirir. Carnelian, motivasyonu, güveni ve neşeyi geri kazandıran bir eylem taşıdır.

6. Kuvars Kristali Akıllara Durgunluk Veren Harikalar Yaratır.

Kuvars kristali, yeryüzünde en bol bulunan element olan silisten yapılmıştır. Aynı zamanda hücresel düzeyde insan vücudunu oluşturur. Kuvars kristali cildinize dokunduğunda, optimum sağlık ve iyileşmeyi teşvik edecek bir enerji füzyonu meydana gelir.

Eski medeniyetler vücudu dengelemek ve zihni temizlemek için kuvars kullandılar. Negatifliği dönüştüren ve titreşimlerinizi artırmak için enerjiyi yükselten, ışık ve netlikle uyum sağlamanıza yardımcı olan güçlü bir kristaldir.

7. Selestit Stresi Azaltır.

Bu kristalin göksel mavi rengi derin bir huzur ve mutluluğa ilham veriyor.

Sakin ve uyumlu bir enerji getirmek, dinlendirici bir uykuyu teşvik etmek için odanıza yerleştirmek için mükemmel bir kristaldir. Doğrudan vücudunuza yerleştirildiğinde, celestite yerleştirildiği bölgeye kas ve stres giderici getirir.

8. Sitrin Anı Yaşamanıza Yardımcı Olur.

Sitrin, en güçlü kristallerden biridir. Işık ve mutluluğun sembolüdür. Negatif enerji içermez ve büyük miktarlarda pozitif enerji yayar.

Mevcut ve şimdiki zamanda olmak için dostça bir hatırlatma görevi görür, çünkü şu anda mucizeler yaratabilirsiniz.

Sitrin, sizi büyük hayaller kurmaya, pozitif bir zihin çerçevesini korumaya ve hayatınızda ne isterseniz onu çekmeye teşvik eden bir taştır.

9. Aventurin Yeni Fırsatlar Çekiyor.

Aventurin, kendinden şüphe duymanın üstesinden gelmenize yardımcı olur. Kalbinizin enerjisini açar ve yeni fırsatlar çeker.

Bu, güveni, öz saygıyı ve iyimserliği artırmaya yardımcı olur.

Zihniniz ve enerji alanınız açıldıkça, çevrenizdeki bolluğu ve sonsuz fırsatları görebilirsiniz.

10. Shungite, Elektromanyetik Enerjiye Karşı Korur.

Milyonlarca yaşında olduğu düşünülen Shungite, Rusya’da bulunan eski bir kristaldir. Bilim insanları şu anda bu sihirli mineralin tam potansiyelini araştırıyorlar.

Elektromanyetik enerjiye (EME) karşı güçlü bir kalkan olarak kullanılır. Shungite, negatif enerjiyi ve kirleticileri emmeye yardımcı olur.

Bilgisayarların yanına bir parça Shungite yerleştirin veya bir enerji kalkanı gibi vücudunuza takın.

Your Page Title

Kristaller hakkında bilinecek çok şey var, ancak şifa için güçlü kristaller satın almayı düşünüyorsanız, bu koleksiyonunuz için iyi bir başlangıçtır.