Kalp Çakranız Tıkalı mı? Bu 5 İşarete Dikkat Edin

Kalp veya Anahata (Sanskritçe olarak adlandırılır) çakra, kalbe doğru bitişik olduğu için bu şekilde adlandırılmıştır.

Sadece göğsün ortasına yerleştirilmekle kalmaz, aynı zamanda üst bedenin çakralarını alt bedenden gelenlerle bağlayan medial çakradır.

Bir şekilde, daha ilkel nitelikteki enerjilere, Maneviyatla ilgili olanlara bir bağlantı noktası sağlar. Aynı zamanda başkalarıyla ilişkilerimizi ve duygularımızı tanımlayan enerji merkezidir.

Kalp Çakranızın Tıkalı Olduğunu Gösteren 5 İşaret

1. Başkalarına Karşı Empati Kaybı

Bazı insanlar diğerlerinden daha az empatik olurlar ve çoğunlukla kendi işleriyle ilgilenirler. Ancak, eğer doğal olarak bu tür insanlardan biri değilseniz ve son zamanlarda başkaları için endişelenmeyi bir nedenden dolayı daha az umursuyorsanız kalp çakranızda bir tıkanıklık olabilir.

2. Yalnızlık ve Utangaçlık Hissi

Kalp çakranız engellenmişse, başkalarını hissetmek dışında, onlarla iletişim kurmakta zorlanırsınız. Daha önce de belirtildiği gibi, kalp çakrası başkalarıyla olan ilişkilerimizden sorumludur ve engellenirse, diğerlerine karışmak yerine kendi rafımıza çekiliriz. Sosyal becerilerimiz de zarar görür ve kendinizi daha fazla utangaç hissederiz.

3. Affedilmeme

Başkalarının sorunlarını anlamakta zorlanacağımızdan, hatalarını bırakmamızı da kendimiz bulamazdık. Tutumunuzda ani bir değişiklik hissederseniz, özellikle insanlar size işaret etmeye başladıysa, belki de değişmelisiniz. İnsanlar işlerin gitmesine izin vermeniz gerektiğinden şikayet ediyorlarsa, belki dikkat etmeniz gerekiyordur.

4. Duygularınızı Şişiyorsunuz

Duygularınızı şişkin kılma alışkanlığınız varsa, aşk hayatınızı kesinlikle etkileyebilir. Bunu yaptığınızda, göğsünüzde çok fazla baskı hissedeceksiniz ve muhtemelen kaygı yaşayabilirsiniz. Geride durmak hayatınızın kalitesini kesinlikle etkileyecektir.

Bu yüzden duygularınızı serbest bırakmak için güvenli bir yer bulmak çok önemlidir. Duşta çığlık atmak veya ağlamak, yürüyüşe çıkmak, yalnız yürümek ya da en içten duygularınızı paylaşabileceğiniz biriyle konuşmak ve tabii ki, bir tür iyileştirme yolu aramak olabilir – reiki, masaj ve diğer yöntemler size yardımcı olacaktır.

5. İlişkileriniz

Ve en önemlisi, eğer tıkanmış bir kalp çakranız varsa, ilişkileriniz acı çeker. İlişkilerinizin kötü bi hal aldığını düşünüyorsanız, davranışlarınıza önem vermeniz gerekir.

Your Page Title

* Meditasyon, şifa kristalleri ve aroma terapisi, bu semptomlardan muzdarip olduğunuzu tespit ederseniz size yardımcı olabilir.