Bir Enerji Vampirinden Kurtulmanın 3 Yolu

Enerji vampirleri yüzünden ilerlemeniz engellendi mi? Onlardan kurtulmaya enerji ve pozitiflikle ilerlemeye istekli misiniz?

Eğer öyleyse, olaylara farklı bir perspektiften baktığınızdan emin olmanız ve eşyalarınızı iyi yönetmeye başlamanız gerekir. Yönetim sizin yönetiminiz olduğundan, onların enerjinizi tüketmelerine izin vermemek önemlidir. Pozitifliğiniz ve enerjiniz üzerinde gelişirler ve sizi yorgun bırakırlar, bu yüzden bitirmeniz gereken tek taraflı bir ilişkidir.

Bazen enerji vampiriyle bağınızı kesmeniz gerektiğini bilirsiniz, ancak sosyal baskılar nedeniyle bunu yapamazsınız. Hakaretlerden korkuyorsunuz.

Enerji vampirlerinden neden bu kadar korkuyorsunuz? Sizin için hangi değerlere sahipler?

Geçici hakaretlerden korkmamalısınız, yakında bitecekler. Sadece onlardan uzak durarak kazanacağınız enerji ve zaman, hayatınızda ilerlemeniz için yeterli olacaktır.

İşte enerji vampirleriyle başa çıkmanın en iyi 3 yolu

1.Onlara ‘HAYIR’ Deyin

Gerçekten hayır demek istediğinizde hayır demeyi öğrenmelisiniz. Katılmak istemediğiniz bir göreve başladığınızda, yalnızca zamanınızı ve enerjinizi tüketmekle kalmaz, aynı zamanda düşük enerjili şeylere olan bağlantınızı da genişletirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir hayat yaşamak istiyorsanız, kendinizi açıklamadan HAYIR demeyi öğrenmelisiniz.

Hayır demek, istediğiniz şeylere odaklanabileceğiniz için hayatınıza neşe ve amaç getirecektir. İnsanları memnun etme alışkanlığınızdan uzaklaşmak için güçlü bir araçtır.

2.Biraz Yalnız Zaman Geçirin

Kendiniz üzerinde düşünmek ve kendinizi daha iyi tanımak için en iyi fırsat olduğu için kendinizle birlikte olmak için hiçbir fırsatı kaçırmamalısınız. Dalai Lama, yalnız zaman geçirmenin başarı için son derece önemli olduğuna inanıyor, çünkü dünya sizi etkilemeden önce kendinizi etkilemenize izin veriyor. Ayrıca bu sizi kendi hayatınızın kontrolünü elinize alma, yani hayatınızın yöneticisi olma durumuna sokar.

3.Geçmişe Değil, İleriye Bakın

Kötü zamanlarda olduğunuzda, yaptığınız hatalardan dolayı kendinizden nefret etmek için asla geriye bakmayın. Bunun yerine, zamanın ufkunda sizi bekleyen fırsatları keşfetmek için ileriye bakın. Geçmişi düşünürken bile, bunun için kendinizden asla nefret etmeyin, bunun yerine hatalardan ders almaya ve yolunuza devam etmeye çalışın.

Your Page Title

Bu 3 fikri hayatınıza uygularsanız, enerji vampirlerinden her zaman uzak durabilir, hedeflerinize tam bir enerji ve coşkuyla ulaşabilirsiniz.