Numeroloji: Sayılarda Manevi Anlamlar Var Mı?

Sayıları sever misiniz? Çoğu insan gibiyseniz, matematik muhtemelen okulda en sevdiğiniz ders değildi. Favori bir okul dersi olmasa da, matematik evrenin dilidir.

Gezegenlerin hareketlerinden yerçekimi yasasına kadar her şey matematiksel terimlerle açıklanabilir.

Bu yazıda, numerolojinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve doğum numaranızı nasıl hesaplayabileceğinizi ve bununla ilgili diğer ilginç gerçeklerden bahsedeceğim.

Numeroloji Nedir?

Numeroloji, sayıların ve hayatınızın farklı yönlerini olumlu yönde etkilemek için nasıl kullanılabileceğinin incelenmesidir. Numeroloji, en iyi kariyer yolu ve hatta ideal romantik partneriniz gibi gizli bilgileri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

MÖ 6. yüzyılda Pisagorcular, sayıların sadece matematiksel semboller değil, aynı zamanda manevi bir anlam taşıdığı kavramını popülerleştirdiler.

Pisagor sayesinde artık farklı sayılara farklı anlamlar yükleyen Numeroloji sistemine sahibiz.

Astrolojiye birkaç yönden benzer şekilde, astroloji gök cisimlerinin hareketini ve insanların karakterlerini ve yaşamlarını nasıl etkilediğini kullanır, numeroloji bireyler hakkında bilgi ve içgörü elde etmek için sayıları kullanır.

Numeroloji Hayatımızda Nasıl Bir Rol Oynar?

Belirli bir sayının hayatınızı nasıl etkileyebileceğini hiç fark ettiniz mi? Örneğin, belki ayın beşinci günü doğdunuz, ailenizin beş çocuğundan en küçüğü olabilirsiniz, belki biletinizde beş numara varsa her zaman bir çekiliş kazanırsınız. Ya da belki de yaşadığınız ilk daire 5’ti.

Bunların sadece tesadüf olduğunu düşünebilirsiniz… ama değiller. Rakamların hayatta yaptığınız seçimler ve yaptığınız eylemler üzerinde etkisi vardır.

– Rakamlar Kendinizi Tanımanıza Yardımcı Olabilir

Belirli kararlar veya seçimler yaparken, doğru olanı belirlemek için numerolojiyi kullanabilirsiniz. Ayrıca zayıf ve güçlü yönlerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Numeroloji ayrıca ilişkilerinizi geliştirmenize, ilişkiye tam olarak nasıl katkıda bulunduğunuzu bilmenize ve hatta herhangi bir ilişkide ne tür bir insan olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir. Bir çok sorunuza cevap verebilir.

– Hayatınızdaki Engelleri Aşın

Hayat bir roller coaster yolculuğu gibidir. Bazen işler lehinize olur ama bazen değildir. Numeroloji, hayatınızın daha öngörülebilir olmasına yardımcı olabilir ve herhangi bir engelin üstesinden gelmeniz için size rehberlik edebilir.

Numerolojide Hayat Yolu Numarası diye bir sayı vardır. Bu sayı, önünüze hangi yeni fırsatların çıkacağını ve önünüzde hangi zorlukların bulunduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu şekilde, yaklaşan zorluklarla daha kolay yüzleşmeye hazır olabilirsiniz.

Her şeyin bir doğru günü ve zamanı vardır. Bir anlaşma yapmak, bir sözleşme imzalamak, yatırım yapmak, yeni insanları işe almak veya yeni bir proje planlamak için diğerlerinden daha iyi günler vardır.

Fark edebileceğiniz gibi, bazı aylar diğerlerinden daha iyidir veya bazen bazı yıllar gerçekten iyi geçer, diğerleri ise, ne kadar uğraşırsanız uğraşın o kadar da iyi geçmez. Çünkü her gün, hafta, ay ve yılın kendi enerji titreşimi vardır. Bu titreşimleri yılın rakamlarına ve her tarihin sayısına göre çözebilir ve anlayabilirsiniz.

Sayıların Anlamları

Sıfırdan dokuza kadar olan sayıların her birinin kendi manevi anlamı vardır. Bu sayıların neyi temsil ettiğini buradan öğrenebilirsiniz, böylece bir dahaki sefere günlük hayatınızda belirli bir sayının tekrarları ve kalıplarıyla karşılaştığınızda bunun ne anlama geldiğini anlayacaksınız.

0 Numara

Sıfır, rahmi temsil eder. Bütünlüğü, başlangıcı ve bitişi sembolize eder. Aynı zamanda sürekli akışın manevi anlamını ve doğasını temsil eder.

1 Numara

Bu sayı, irade ve kesinliği temsil eden düz bir ok gibidir. Bireyselliğin, kendini keşfetmenin ve kendi kendini güçlendirmenin güçlü iddialı bir sembolüdür. Karşılaşırsanız, hayatınızın hangi alanlarının değişime hazır olduğunu düşünmelisiniz.

2 Numara

2 sayısı birlik ve dengenin sayısıdır. Ortaklığı, çatışmayı ve muhalefeti sembolize eder. Dengeli olduğunda, iki bir uyum sayısıdır, ancak dengesiz olduğunda yıkıcı olabilir. Son zamanlarda bu sayıyı görüyorsanız, yavaşlamanız ve hayatınızdaki önemli ortaklıklara yönelmeniz gerekebilir.

3 Numara

Üç, hareket sayısıdır. Zihin, beden ve ruh gibi tüm yaşamın altında yatan ilahi ilkeyi temsil eder. Doğum, yaşam ve ölüm, başlangıç, orta ve son veya geçmiş, şimdi ve gelecek. Bu numarayı sık sık görmek, kendinizle ve sosyal çevrenizle nasıl iletişim kurduğunuza bir göz atmanız gerektiği anlamına gelir.

4 Numara

Dört, zihin, beden ve ruhu fiziksel dünyayla birleştiren varlığın sayısıdır. Evin güvenliğini sembolize eder. Dört numara, evinizde meditasyon yapabileceğiniz, en içteki gücünüzü ve varlığınızı inşa edebileceğiniz özel bir alan yaratmakla ilgilidir.

5 Numara

Bu, maceranın, özgürlüğün, değişimin ve esnekliğin sayısıdır. Bu sayı, kalbinizi neşeyle dolduran şeylerin peşinden gitmek, hayattan zevk almak, yeni deneyimler denemek ve zevk aramakla ilgilidir. Ayrıca evlilik, boşanma, yeni işler ve diğer önemli seçimler gibi yaşam değişiklikleriyle de bağlantılıdır.

6 Numara

Altı görme sayısıdır. Sezgi, durugörü ve diğer duyu dışı kapasitelerle bağlantılıdır. Her şeyi yapabileceğinizi, her şey olabileceğinizi ve kalbinizin arzu ettiği her şeyi gerçekleştirebileceğinizi görme yeteneğinizin kilidini açmanın kapısını açan sayıdır.

7 Numara

Yedi sayısı eşzamanlılık, şans ve mükemmellik ile ilişkilidir. Manevi uyanış ve bilgeliğin gelişimi ile bağlantılı sihirli bir sayıdır. Yedi numarayla hizalandığınızda, sezgisel duygularınız güçlüdür ve en iyi seçimlere yönlendirilirsiniz.

8 Numara

Sekiz, bolluk, refah ve finansal refahın sayısıdır. Ruhsal olarak sekiz, bilinci bilinçaltıyla, dünyevi olanı da ruhsal olanla birleştiren bir eşitleyici olarak görülür.

9 Numara

9 sayısı, sonuçları ve yerine getirmeyi ifade eder. Aydınlanma ve yüksek bilinç, bu sayı ile ilişkili niteliklerdir. Bu sayı sizi hayatınıza kuşbakışı bakmaya teşvik ediyor.

Doğum Numaranız Nasıl Bulunur?

Doğum numaranız, kim olduğunuzu, özelliklerinizi ve kişiliğinizi tanımlayan numaradır. Doğum numaranız, doğduğunuz ay, gün ve yıla göre hesaplanır.

Doğum numaranızı bulmak için bu basit tekniği kullanın:

Tam doğum tarihinizle başlayın.

Örnek: 19 Kasım 1980

Ay, gün ve yılı bir araya getirerek tek bir haneye indirgeyin. Zaten tek bir rakamsa, hiçbir şey yapmazsınız.

1+9+1+1+1+9+8+0= 30 —– 3+0= 3

Tek basamaklı bir sayı elde edene kadar eklemeye devam edin: 1+8 = 9

Doğum Numarası 3’tür.

Your Page Title

Doğum Numaranız, hayattaki amacınız hakkında size fikir verebilecek birçok hesaplamadan sadece biridir.